شناسه خبر: 34525 منتشر شده در مورخ: 1400/7/20 ساعت: 17:33 گروه: اجتماعی  
تحویل ١۴٠٠ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول

تحویل ١۴٠٠ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول

یکهزار و ۴۰۰ واحد مسکونی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان، بنید مسکن و سازمان بهزیستی کشور تحویل خانواده‌های دارای حداقل ۲ عضو معلول شد.

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی ،  یکهزار و ۴۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های دارای حداقل ۲ عضو معلول در استان‌های کردستان، کرمان و گیلان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معاونین ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره)، مدیرعامل بنیاد برکت، معاون مشارکت های مردمی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور به صورت ویدئو کنفرانس تحویل خانواده‌های هدف و همچنین کلید واحد مسکونی به ۲ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان تهران واگذار شد.

در راستای کمک به تامین مسکن جمعیت هدف تحت پوشش، خرید و احداث ۱۴ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول با مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن، وزارت راه و شهرسازی و سازمان بهزیستی کشور در دستور کار قرار گرفته است که تاکنون ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی در قالب برنامه فوق به خانوارهای حائز شرایط واگذار شده و احداث ۲۷۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی در دست اقدام می‌باشد.

در سال ۱۳۹۹ با انعقاد تفاهمنامه ای،ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز با اختصاص ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب کمک بلاعوض در احداث و خرید ۳۳۰۰ واحد مسکونی از واحدهای فوق مشارکت کرد که عملیات احداث ۱۴۰۰ واحد از واحدهای واگذار شده فوق با مشارکت آن ستاد به پایان رسیده است.

در قالب برنامه کمک به تامین مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول تا سقف ۱۴۰ میلیون تومان کمک بلاعوض جهت احداث و خرید هر واحد مسکونی شهری (۸۵ میلیون تومان بنیاد مستضعفان، ۳۰ میلیون تومان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ۱۷ میلیون تومان سازمان بهزیستی کشور و ۹ میلیون تومان بنیاد مسکن) و تا سقف ۸۵ میلیون تومان کمک بلاعوض جهت احداث هر واحد مسکونی روستایی (۵۰ میلیون تومان بنیاد مستضعفان، ۲۵ میلیون تومان سازمان بهزیستی کشور و ۱۰ میلیون تومان بنیاد مسکن) به خانوارهای حائز شرایط پرداخت شده است.

یادآوری می‌شود؛ از زمان شروع فعالیت کمک به تامین مسکن جمعیت هدف در سازمان بهزیستی کشور تاکنون ۱۴۳ هزار واحد مسکونی در قالب طرح‌ها و برنامه های مختلف در دست اقدام به مددجویان تحت پوشش واگذار شده است. همچنین ۳۳ هزار واحد مسکونی در قالب طرح‌ها و برنامه‌های در دست اقدام، جهت مددجویان تحت پوشش در حال احداث می‌باشد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *