شناسه خبر: 34387 منتشر شده در مورخ: 1400/6/27 ساعت: 11:45 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه شنبه 27 شهریور 1400

روزنامه شنبه 27 شهریور 1400

عناوین امروز: لزوم تدوین بسته های اشتغال برای نابینایان-شرایط بازگشایی مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید-یک، دو، سه، آتش: دکمه به‌روز‌رسانی NVDA را بفشارید-آراستگی: نکاتی کاربردی برای انتخاب عینک مناسب-باغ آسمانی ایرلند؛ پیامی از تمدن‌های باستان.

روزنامه «ایران سپید»

شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

۱۱ صفر  ۱۴۴۳

۱۸ سپتامبر ۲۰۲۱

سال بیست و پنجم شماره ۶۸۰۰ 

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وب سایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

......عناوین ..........‌.

*لزوم تدوین بسته های اشتغال برای نابینایان

*شرایط بازگشایی مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید

*یک، دو، سه، آتش: دکمه به‌روز‌رسانی NVDA را بفشارید

*آراستگی: نکاتی کاربردی برای انتخاب عینک مناسب

*باغ آسمانی ایرلند؛ پیامی از تمدن‌های باستان

 

.......سخن هفته

*لزوم تدوین بسته های اشتغال برای نابینایان

سخن هفته این بار را می خواهم به بحث اشتغال اختصاص دهم به بهانه انتصابات جدید در هیئت مدیره صندوق حمایت از فرصت های شغلی معلولان بارهای بار راجع به وضعیت اشتغال صحبت کرده ایم ولی شاید در این سال ها بیشترین محور تکیه بر تحقق سهمیه سه درصد استخدامی در بخش دولتی بویژه برای نابینایان بوده است. شاید به این دلیل که امکان جذب افراد نابینا در بخش خصوصی محدود به نظر می آید. این امر هم واقعی است اما از جانب دیگر شاید قابل اجتناب باشد. به این معنا که بخش خصوصی کشور شاید در میان گروهای دارای معلولیت بیشترین ناباوری را در توانمندی افراد نابینا در اشتغال دارد.

گذشته از این مسئله فرهنگی پیش داوری منفی اجتماعی، مسئله دیگر واقعاً بحث ارتباط میان مهارت های افراد نابینا با مشاغلی است که بخش خصوصی عمدتاً می تواند ارائه دهد یعنی در زمینه های تولیدی و خدماتی که افراد نابینا بتوانند از پس کار بر آیند. بیشترین گشایش در افق اشتغال افراد نابینا را در این سال ها تا حدودی بخش های IT به شکل کمتر و بیشتر فعالیت در بخشهای بسته بندی و یکسری فعالیت های فیزیک بدنی در چرخه های تولید و خدمات اختصاص می دهد که البته به هر حال محدوده وسیعی برای اشتغال نیست.

بحثی که وجود دارد این است که واقعا صندوق های حمایت از فرصت های شغلی خود مرکزاشتغال سازمان بهزیستی و سایر بخش های اشتغال باید دست به دست هم دهند و در قالب یک سیاست گذاری واحد کمک به اشتغال افراد معلول بپردازند بویژه نابینایان که این ضرورت وجود دارد که با مهارت آموزی و تطبیق این مهارت ها با نوع مشاغلی که بخش خصوصی می تواند ارائه دهد بتوانیم از  این افراد استفاده کنیم که تکیه مان به استخدام های دولتی پایین آید.

متاسفانه در این زمینه ما با فقدان برنامه روبرو هستیم. سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور علی رغم تدوین و ابلاغ نظام نامه آموزش های فنی حرفه ای افراد معلول متاسفانه در وجه قالب خودش از مسئولیتهایشان شانه خالی کرده است و این نظام نامه اجرا نشده است و آموزش های فنی و حرفه ای برای افراد نابینا توسعه پیدا نکرده است، که خلا جدی در این خصوص وجود دارد که باید با تلاش تشکل ها پیگیری شود اما واقعیت این است که بسته حمایت از اشتغال نابینایان نیاز به تدوین دارد چه در بعد سیاست گذاری چه در بعد آموزش های فنی و حرفه ای و چه در بعد بازاریابی برای مشاغل افراد نابینا که از مهمترین ضعف های سازمان بهزیستی حتی کمیته امداد در حیطه کار خودش و سازمان های غیر دولتی انتفائی است که شغل ایجاد می کنند. در این خصوص باید تلاش جدی شود که این بسته تدوین شود و خلا های موجود در اشتغال نابینایان پر شود که شاهد جذب افراد نابینا اما صاحب مهارت در بخش خصوصی باشیم.

 

.....گفتگوی ویژه

 *شرایط بازگشایی مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید

سال تحصیلی 1400-1401 از مهر ماه آغاز می شود امسال نیز همه گیری کرونا شرایط ویژه ای برای تحصیل و آموزش به وجود آورده است. برای اطلاع از شرایط بازگشایی مدارس استثنایی با دکتر مجید هداوند معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفتگویی داشتیم که می خوانید:دکتر هداوند می گوید: امسال هم شرایط خاص بیماری کرونا پیچیدگی خاص خود را دارد و آغاز سال تحصیلی قطعا آغاز ویژه ای است. همچنین امسال بحث تغییر دولت و بحث واکسیناسیون معلمان را داریم. تا به امروز بیش از 95 درصد معلمان ما واکسینه شده اند و دوز اول واکسن را کامل زده اند.

سویه های جدید ویروس کرونا، شرایط آینده را مبهم کرده است. بعلاوه 18 ماه آموزش غیر حضوری ما را برای برگرداندن تدریجی دانش آموزان با چالشهایی روبرو خواهد کرد اما در هر صورت به دستور ریاست محترم سازمان، ستاد پروژه مهر فعالیت خود را از مدتی پیش با مسئولیت معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آغاز کرده است هفت کارگروه ذیل این ستاد وجود دارد که کارها را به شکل روزانه پیگیری می کنند بحث توجیه و تبلیغ و اطلاعرسانی کارگروه ویژه ای دارد همچنین کارگروههای ساماندهی  نیروی انسانی و تهیه و توزیع کتب دانش آموزان و بحث سلامت و بهداشت، سنجش ثبت نام، ارزشیابی و تعمیر و تجهیز و آمادهسازی مدارس ذیل این ستاد فعالیت می کنند.امسال تاکید شده است بازگشایی مدارس به صورت روان، تدریجی و ترکیبی و با کیفیت و تاکید بر حفظ سلامت دانش آموز و معلم پیش رود.

انشاءالله با اقداماتی که در حال پیگیری آن هستیم و به استانها اعلام کرده ایم سعی داریم هیچ دانش آموزی بدون ثبت نام، کتاب   و کلاس و هیچ مدرسه ای بدون معلم، مدیر و معاون نماند. در مورد آموزش غیر حضوری نیز تنها سامانه ای که می توانیم بر آن تاکید داشته باشیم سامانه شبکه شاد است که خوشبختانه در نسخه جدید آن که تا پایان شهریور آماده می شود برخی از مشکلات مثل آپ لود کردن و سرعت اینترنت و احراز هویت آن توسط همکاران گروه فنی وزارتخانه حل شده است. ما از سال گذشته شبکه ای تعاملی راه اندازی کرده ایم که هر روز اطلاعات از معلمان و دانش آموزان به مدارس و از آنجا به استانها و سپس از استانها به ما می رسد و هر هفته این موارد را به شورای راهوری گزارش می دهیم و امیدواریم با اقداماتی که در حال انجام است مهر آرامی داشته باشیم و امیدواریم هیچ دانش آموزی به کرونا مبتلا نشود.

قطعا آغاز سال تحصیلی از ابتدای مهر ماه هست اما در مورد حضور دانش آموزان در وزارت آموزش و پرورش و ستاد ملی مبارزه با کرونا از اول آبان ماه به صورت تدریجی از مدارسی شروع خواهد شد که جمعیت کمتری دارند . ما در حوزه آموزش و پرورش استثنایی مشکلات کمتری داریم چون دانش آموزانمان کمتر است. میانگین تراکم کلاسهای ما تقریبا 6 نفر است و با برنامه ریزی می توانیم به شکل حضوری کلاسها را برگزار کنیم و همه اینها بستگی به مواردی خواهد داشت که در ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح می شود و اینکه ویروس کرونا جهش تازه ای نداشته باشد یا در پیک جدیدی واقع نشویم.

 

......فناوریهای امیدبخش

*یک، دو، سه، آتش: دکمه به‌روز‌رسانی NVDA را بفشارید:

سه‌شنبه، چهارده سپتامبر، روزی بود که انتظار‌ها به سر رسید و کمپانی محبوب ان‌وی‌اکسس، (NVAccess) ویرایش ۲۰۲۱.۲ از صفحه‌خوان رایگان، متن‌باز و مهم‌تر از همه این‌ها دوست داشتنی خود یعنی ان‌وی‌دی‌ای (NVDA) را منتشر کرد. برای علاقمندان پر‌شمار این صفحه‌خوان، آخرین تغییراتی را که در این ویرایش عرضه شده مرور می‌کنیم.

با انتشار پیش‌نمایش‌هایی از ویندوز ۱۱، نگرانی اغلب کاربران حرفه‌ای رایانه این است که آیا صفحه‌خوان‌ها خواهند توانست صفحاتِ نونوار شده این ویندوز تازه را پشتیبانی کنند؟ حالا ان‌وی‌اکسس مدعی شده در نسخه جدید صفحه‌خوان ان‌وی‌دی‌ای، تمهیدی اندیشیده که این صفحه‌خوان، از پیش‌نمایش‌های موجود از ویندوز ۱۱ پشتیبانی کند. پس به قول گزارش‌گر‌های فوتبال، یک گوشه یادداشت می‌کنیم تا سر فرصت برویم سراغ ویندوز ۱۱ تا این مدعای ان‌وی‌اکسس را صحت‌سنجی کنیم. ولی علی‌الحساب ادعا را می‌پذیریم و ما هم اظهار می‌کنیم که ان‌وی‌دی‌ای حد‌اقل تا به اینجای کار از ویندوز ۱۱ پشتیبانی می‌:ند.

تیره کردن صفحه لپ تاپ، یکی دیگر از خدماتی بود که ان‌وی‌دی‌ای از یکی دو ویراست پیش آن را عملیاتی کرده بود. حالا و با تغییراتی که در ویراست‌های جدید ویندوز ۱۰ رخ داده، ان‌وی‌دی‌ای هم مجبور به تغییر شده تا این قابلیت درست کار کند. حواستان باشد که چنانچه از ویندوز ۱۰ ویراست 21H (10.0.19044) یا جدید‌تر استفاده می‌کنید، حتماً ان‌وی‌دی‌ای را به‌روز کنید تا قابلیت صفحه تیره درست عمل کند. البته اگر نابینای مطلق هستید لازم است یک بار صحت عملکرد این قابلیت را با یک فرد بینا بررسی کنید. این قابلیت در لپ تاپ‌ها به شما امکان می‌دهد هنگام کار با رایانه، صفحه را خاموش کنید تا حریم خصوصی‌تان از سوی اطرافیان بینا به خطر نیفتد.

طبق معمول رفع برخی اشکالات هم جزو تغییرات ویراست تازه صفحه‌خوان ان‌وی‌دی‌ای بوده و افزون بر این، موتور صوتی ای‌اسپیک و پایگاه لویی که مسؤول مدیریت جدول‌های بریل در صفحه‌خوان ان‌وی‌دی‌ای است هم دستخوش به‌روز‌رسانی شده‌اند که می‌توانید جزئیاتش را در قسمت «تازه چه خبر» مطالعه کنید. اگر تا به حال ان‌وی‌دی‌ای را به‌روز نکرده‌اید، با کلید‌های Insert + N منو برنامه را باز کنید و از شاخه راهنما یا Help گزینه بررسی به‌روز‌رسانی یا Check for update را اجرا کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است برخی افزونه‌های ان‌وی‌دی‌ای در اثر به‌روز‌رسانی از کار بیفتد و لازم باشد آنها را هم به‌روز کنید. برای تسهیل به‌روز‌رسانی افزونه‌ها می‌توانید از افزونه‌ای که ان‌وی‌اکسس به همین منظور پیشنهاد کرده استفاده کنید. به صفحه رسمی افزونه‌های ان‌وی‌دی‌ای به نشانی Addons.NVDA-Project.ORG بروید و به کمک کلید H بر روی سر‌نوشتار‌ها حرکت کنید تا پیوند مربوط به افزونه Addon Updater را مکانیابی کنید. افزونه را بارگیری و نصب کنید و بعد به منو ان‌وی‌دی‌ای رفته و از شاخه ابزار‌ها یا Tools، گزینه بررسی به‌روز‌رسانی افزونه‌ها یا Check for addon updates را اجرا کنید و طبق راهنمایی‌ها پیش بروید تا بتوانید نسخه‌های متناسب با ویراست جدید ان‌وی‌دی‌ای را دریافت کنید.

 

......خانه داری به سبک نابینایی

*آراستگی: نکاتی کاربردی برای انتخاب عینک مناسب

در این بخش در مورد روش های انتخاب عینک مناسب میپردازیم. برای گزینش عینک مناسب یکی از بهترین روش ها و اولین روشی که باید به آن توجه کنید شکل صورت است. با این خصوصیاتی که در مورد انواع صورت ها گفته می شود میتوانید خودتان نوع صورتتان را شناسایی و تعیین کنید و طبق آن عینک مناسب برای خودتان انتخاب کنید. انتخاب فریم عینک به گونه ای است که باید با شکل صورت متفاوت باشد. در این بخش به معرفی انواع صورت ها و خصوصیات آن ها میپردازیم.

صورت بیضی

 این نوع صورت ها خوش فرم و به اصطلاح عینک به صورتشان میآید. این صورت های بیضی شکل خصوصیات چهره آن ها بدین شکل است که گونه های کشیده ای دارند  و معمولاً گونه ها حالت استخوانی است و چانه کوچکی دارند و فک حالت انحنا دارد و پیشانی آنها اغلب پهن است. عینک مناسب این نوع صورت ها از فریم نازک استفاده می شود و این افراد نباید از فریم های بیضی شکل استفاده کنند به دلیل اینکه شکل صورتشان بیضی است و مناسب این نوع صورت نیست.

صورت گرد

این نوع چهره ها گونه های برجسته ای دارند و چانه  آنها گرد است و این تعداد از افراد نباید از فریم های گرد استفاده کنند. از فریم های گربه ای، مستطیلی و فریم هایی که چند ضلعی هستند مناسب این نوع چهره هاست.

صورت کشیده

این افراد در واقع به صورت مستطیلی هم معروف هستند. این افراد بینی بزرگ و گونه های برجسته و بلندی دارند و فک پهن و استخوانی دارند. این افراد نباید از فریم های مستطیلی استفاده کنند و باید از فریم های گرد و بیضی مناسب این نوع چهرهاست. اگر این افراد از فریم های باریک و مسستطیلی استفاده کنند صورتشان را کشیده تر نشان می دهد.

صورت مربع

این افراد گونه و چانه پهنی دارند و فک آن ها بزرگ و پیشانی پهنی دارند.  صورتشان زاویه دار است و در واقع حالت مربع دارند . فریم های مناسب این نوع صورت ها فریم دایره ای ، بیضی و گربه ای است و فریم مربع و مستطیل مناسب آنها نیست.

فرم صورت در بعضی افراد به حالت ترکیبی است. در بالا  خصوصیات فرم های صورت را برای شناسایی بهتر چهره تان معرفی کردیم اما امکان دارد در بعضی افراد متفاوت باشد به این شکل که ممکن است چانه کوچک و گونه برجسته باشد، این نوع صورت ها فرم ترکیبی دارند. صورت هایی یک فرم هستند که در واقع زمانی که لبخند می زنند فرم صورتشان تغییر نکند. اگر حالت لبخند زدن فرم صورت با فرم طبیعی صورت یکسان باشد افرادی هستند که نوع صورتشان یکسان است اگر در زمان لبخند زدن فرم صورت تغییر کند این افراد صورت های ترکیبی دارند.

مورد دیگری که در انتخاب عینک تاثیر دارد می توان به مو اشاره کرد. افرادی که موهای سفید زیادی دارند که این مورد بیشتر به آقایون اشاره می شود می توانند از فریم های آبی و قرمز کم رنگ استفاده کنند در این حالت مو و صورتشان کمتر به چشم می آید. اگر موها ضخیم و تیره باشد می توانید از فریم های تیره استفاده کنند. افرادی که موهای روشنی دارند و تار موهایشان نازک است  می توانند از فریم های رنگ روشن و ظریف استفاده کنند. فریم های فلزی دارای دو رنگ می باشد: فریم فلزی طلایی و نقره ای. افرادی که موهای قهوه ای روشن  دارند می توانند از فریم فلزی طلایی استفاده کنند اما کسانی که دارای موهای مشکل هستند از هر دو نوع فریم می توانند استفاده کنند. کسانی که موهای سفید بیشتری دارند بهتر است از فریم نقره ای استفاده کنند. افرادی که موهای جوگندمی دارند و موهای سفید بیشتری دارند اگر از فریم نقره ای استفاده کنند در واقع مسن تر به نظر می آیند. هر چقدر صورت افراد کوچکتر باشد رنگ فریم عینکشان بهتر است روشن تر باشد و اگر صورت درشت تر باشد بهتر است از فریم های ضخیم تر و تیره تر استفاده کنند. شیشه عینک بستگی به فریم دارد و شیشه عینک برای افراد کم بینا متفاوت است و باید شیشه عینک به تناسب شماره چشمشان تعیین شود، اما افرادی که از عینک آفتابی استفاده می کنند بهتر است شیشه عینک را به تناسب صورتشان و فرم عینک تنظیم کنند.

 

......کشکول

*باغ آسمانی ایرلند؛ پیامی از تمدن‌های باستان

باغ آسمانی ایرلند یک جاذبه گردشگری متفاوت است. ایرلند با چشم انداز‌های منحصر به فرد و قلعه‌های باستانی خود یکی از زیباترین کشور‌های جهان است. علاوه بر این، باغ آسمانی ایرلند یک جاذبه گردشگری متفاوت است دهانه باغ بهشت بیضی کامل در وسط یک علفزار سبز احاطه شده توسط درختان به نظر میرسد یک نشانه اسرار آمیز است که توسط اجداد این جزیره یا بیگانگان باقی مانده است، زیرا شباهتی به قیف طبیعی ایجاد شده پس از فوران آتشفشان ندارد. املاک زیبا Liss Ard اکنون از یک بنای تاریخی منحصر به فرد برخوردار است که توسط هنرمند جیمز تورل طراحی شده است. جزیره زمرد (به عنوان ایرلند نیز نامیده میشود) مدتهاست که به مکانی خاص تبدیل شده است و نه تنها مادر طبیعت سعی در تزئین وسعت بی پایان خود دارد. افراد خلاق نیز سهم خود را در خلق نشانه‌های خارق العاده ایفا کرده اند؛ و یکی از این شگفتیهای ساخته شده توسط بشر در منطقه زیبای Liss Ard Estate در County Cork واقع شده است.

باغ آسمان ایرلند یک دهانه زیبای غیر واقعی است، بسیاری با دیدن آن فکر میکنند که این کار بیگانگان یا جادوگران باستان است؛ و این جای تعجب نیست، زیرا یک کاسه بیضی شکل با لبه‌های کاملاً یکنواخت، پوشیده شده از یک فرش سبز از چمن کم رشد و یک سنگ مرموز در مرکز جسم با ایده منشا طبیعی گیاه مطابقت ندارد با وجود این واقعیت که همه چیز بسیار ساده‌ تر است و "باغ آسمانی ایرلند" یک هنر در زمین است که توسط جیمز تورل، هنرمند مشهور آمریکایی توسعه و اجرا شده است، اما هنوز هم خلاص شدن از احساس غیر واقعی از آنچه اتفاق می‌افتد راحت نیست.

جیمز ترل (۱۹۴۳) یک هنرمند خارق العاده آمریکایی است که به خاطر کارهایش در چارچوب جنبش نور و فضا و برنامه هنر و فناوری مشهور شد. ۵۰ سال تحقیق و آزمایش خالق را قادر ساخته است تا شاهکار‌های بصری را با استفاده از جریانهای نور خلق کند. پروژه‌های نوری-مکانی جیمز ترل به قدری شگفت انگیز است که فرد ناآگاهانه به سختی میتواند واقعیت و توهم را تشخیص دهد. تاسیسات وی به سبک هنر‌های زمینی، تونلها و دهانه‌های آتش تبدیل به یک رصدخانه طبیعی، استخر‌هایی با جلوه‌های بصری، "فضا‌های آسمانی" مختلف را میتوان در مجموعه‌های خصوصی یا عمارتها و همچنین در بهترین موزه‌های جهان مشاهده کرد. زمینی که این ملک در آن واقع شده است، خود دوستداران گردشگری بومگردی را به خود جلب میکند. باغهای معطر با مسیر‌ها و مسیر‌های پیاده روی در ۸۰ هکتار زمین گذاشته شده است، یک دریاچه طبیعی بزرگ وجود دارد، که یک چهارم سایت را اشغال میکند، احاطه شده توسط نخلستانها و علفزار‌های سبز.

اما صاحبان املاک، جایی که هتل معروف Liss Ard Estate واقع شده است، تصمیم گرفتند جلوه این مکان را افزایش دهند و از یک هنرمند برجسته دعوت کردند که جاذبه خاصی ایجاد کند؛ و حتی با وجود این واقعیت که پروژه به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار رسید، ضرر نکردند. ته دهانه ساخته شده توسط انسان فقط از طریق یک تونل زیرزمینی  قابل دسترسی است. همانطور که هنرمند این ایده اعتراف میکند، او از منابع و سنتهای مختلف، از جمله سلتیک، مصر و دیگر مفاهیم قدیمی در طراحی ساختار‌های مذهبی الهام گرفته است. در مرکز قیف، سنگی قرار دارد که میتوانید روی آن دراز بکشید و از عمق آسمان لذت ببرید .عمق دهانه ۱۳ متر است (در نقطه پایین مرکزی، اما طول آن به ۲۵ متر میرسد. در وسط قیف با لبه‌های ملایم سنگی وجود دارد که بیشتر شبیه یک سکوی قربانی است، اما در آن محراب نیست این مکان برای آرامش کامل و "راه اندازی مجدد" شخصی که تصمیم دارد جادوی آرامش را تجربه کند، در نظر گرفته شده است. "علیرغم این که این یک شی هنری است، افرادی که از این مکان بازدید کرده اند ادعا میکنند که این مکان دارای پیام پرانرژی و نیرومندی و واقعاً به یافتن هماهنگی با خود و دنیای اطراف کمک میکند. آرتور لیتل، مدیر املاک Liss Ard میگوید: طبق ایده هنرمند طراح، ورودی "باغ آسمانی ایرلند" نماد مسیر تولد است.

شخصی که میخواهد وارد دهانه شود باید از یک گالری زیرزمینی رحم مانند عبور کند، که مطمئناً از آنجا یک خروجی به نور وجود دارد. "ما در مورد تولد دوباره و خوش بینی صحبت میکنیم، تلاشی که ما را به جلو سوق میدهد - به سمت نور، به داخل دهانه. این واکنش نیرومند مردم را به دنبال دارد. همچنین، محل سنگ خود با دقت ریاضی محاسبه شده است، به طوری که شخصی که روی آن دراز کشیده است، فقط میتواند آسمان را ببیند، بدون اینکه اشیا خارجی یا صدا‌ها حواس او را پرت کنند. به نظر میرسد که دیواره‌های شیب دار دهانه دید محیطی را محدود میکند، بنابراین بازدید کنندگان و گردشگران میتوانند فقط ابر‌ها و عمق بی پایان آسمان را ببینند. چنین مروری به احساس مرکزیت جهان، درک اسرار طبیعت و احساس آرامش کامل کمک میکند. باغ آسمان ایرلند فقط یک شاهکار هنر معاصر نیست و انتخاب مکان آن اصلا تصادفی نبوده است. طبق افسانه‌ها، سلتهای باستان صد‌ها سال پیش در این سرزمین زندگی میکردند و آیینهای خود را انجام میدادند.

تا این زمان، سنتهای ایرلندی و پیشوایان (نفرین جادویی) هرگز اجازه دخالت در این مکان مقدس را نمیدادند، زیرا ترس از ایجاد مزاحمت برای پریها یا ارواح ساکن در آن بود. به همین دلیل، شی هنری در حال ظهور، اگرچه مهر زیبایی شناسی پست مدرنیسم را یدک میکشد، اما در سطح انرژی به پیوندی بین جهان گذشته و حال تبدیل شده است. هنرمند طراح این پروژه توصیه میکند برای ادغام کامل با دنیای خارج به تنهایی به ته دهانه بروید. قابل توجه است: گشت و گذار‌هایی نیز به این جاذبه جدید (آوریل-نوامبر) ترتیب داده میشود، اما خود جیمز تورل توصیه میکند برای اینکه تنها با خود و طبیعت بکر باشید، خود به تنهایی از "باغ آسمانی" دیدن کنید. انسان موجودی کنجکاو و جذاب است، بنابراین جای تعجب نیست که همه چیز مرموز و معمایی ما را مجذوب خود کند. مهم نیست که چه زمانی شی فوق العاده ایجاد شده است، مهمترین چیز این است که این تخیل را تحریک میکند، مانند "چاه مارپیچ سینترا یا برج وارونه"، به عنوان مثال، که در پرتغال واقع شده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *