شناسه خبر: 34373 منتشر شده در مورخ: 1400/6/23 ساعت: 13:20 گروه: اجتماعی  
استراتژی آموزش‌وپرورش بازگشایی تدریجی مدارس با رویکرد حفظ سلامت دانش‌آموزان است

استراتژی آموزش‌وپرورش بازگشایی تدریجی مدارس با رویکرد حفظ سلامت دانش‌آموزان است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در خصوص «آموزش مجازی یا آموزش حضوری» گفت: استراتژی وزارت آموزش‌وپرورش بازگشایی تدریجی مدارس با رویکرد حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

به گزارش ایران سپید سید جواد حسینی در برنامه روزنه رادیو گفت: برای شروع مهر استراتژی نظام تعلیم‌وتربیت، مهری باشکوه و آرام با بازگشایی تدریجی و اقتضایی به همراه حفظ سلامت دانش‌آموزان است.

وی افزود: آغاز مهر با آموزش‌های مجازی شروع خواهد شد و به‌تدریج باتوجه‌ به وضعیت هر مدرسه، منطقه شهرستان و استان آموزش‌های حضوری نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: رویکرد اصلی آموزش‌وپرورش حفظ سلامت دانش‌آموزان است و به مناطق و مدارس در خصوص نحوه ارائه آموزش‌ها تفویض اختیار شده است.

حسینی با بیان اینکه کرونا یک وضعیت ناخواسته در نظام تعلیم‌وتربیت ایجاد کرد اظهار کرد: واکنش نظام تعلیم‌وتربیت و معلمان به شرایط کرونا بسیار سریع و خلاقانه بود و معلمان با جهاد آموزشی در این شرایط آموزش‌ها را ادامه دادند.

وی افزود: آموزش‌وپرورش با این اعتقاد که آموزش با حفظ سلامت حق مسلم دانش‌آموزان است در دوران کرونا برای تداوم آموزش اطلس یادگیری با روش‌های مختلف آموزش تدوین کرد.

وی تصریح کرد: آموزش‌های انفرادی، ارسال درس‌نامه، مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد از جمله روش‌های آموزشی در دوران کرونا بود.

حسینی با بیان اینکه در سال جاری در کنار روش‌های آموزشی سال گذشته آموزش‌های حضوری هم در دستور کار قرار دارد گفت: یکی از اصول کاری استفاده از تجارب زیسته دوران کرونا در ۱۸ ماه گذشته است و در دوران پسا کرونا نیز از این دستاوردها استفاده خواهد شد.

حسینی یکی از آسیب‌های در خانه ماندن دانش‌آموزان را آسیب‌های جسمی دانست و گفت: تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی در دوران کرونا بیشترین آسیب را دید و موجب بروز مشکلات جسمانی متعددی برای دانش‌آموزان شد.

وی گفت: در سال جاری و در کنار بازگشایی تدریجی مدارس فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان با جدیت پیگیری خواهد شد

وی گفت: در حوزه آموزش‌وپرورش استثنایی جشنواره نشاط با ۳۰ فعالیت ورزشی نشاط‌آور و با حضور خانواده‌ها اجرا خواهد شد.

معاون وزیر با بیان اینکه سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی است، گفت: از زمان تأسیس تاکنون پوشش تحصیلی دانش‌آموزان استثنایی ۱۸ برابر شده است.

وی افزود: ۱۵۲ هزار دانش‌آموز استثنایی در ۱۷۴۳ مدرسه استثنایی و ۲۰ هزار مدرسه پذیرا در هفت گروه در حال تحصیل هستند و علاوه بر خدمات آموزشی خدمات توان‌بخشی نیز دریافت می‌کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *