شناسه خبر: 34349 منتشر شده در مورخ: 1400/6/20 ساعت: 14:29 گروه: اجتماعی  
تدابیر ویژه آموزش و پرورش استثنایی برای آغاز سال تحصیلی

تدابیر ویژه آموزش و پرورش استثنایی برای آغاز سال تحصیلی

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی و رئیس ستاد پروژه مهر سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست مجازی با روسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی و کارشناسان آموزش استان ها به تشریح تدابیر ویژه آموزش و پرورش استثنایی برای آغاز سال تحصیلی پرداخت.

به گزارش ایران سپید از سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مجید هداوند در این نشست با بیان اینکه کرونا دغدغه همه دنیا است اظهار کرد: کرونا نظام تعلیم و تربیت را دچار چالش کرد و اولین اقدام کشورهای دنیا تعطیلی مدارس و رفتن به سمت آموزش های مجازی بود.

وی افزود: در کشور ما بیش از ۱۸ ماه دانش آموزان از فضای مدرسه و آموزش حضوری دور بوده اند و بازگشایی مدارس  به صورت تدریجی و با رویکرد حفظ سلامت دانش آموزان در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد.
وی افزود:  در سال تحصیلی جدید با شرایط ویژه ای مواجه هستیم که نیازمند برنامه ریزی ویژه نیز هست.
وی گفت: فرایند یاددهی و یادگیری با آموزش های مجازی دچار اختلال شده است ولیکن وضعیت کرونا هم همچنان مبهم است.
هداوند با بیان اینکه بیش از ۹۰‌ درصد معلمان واکسینه شده اند اظهار کرد: بازگشایی مدارس بعد از ۱۸ ماه نیاز به تدابیر ویژه ای دارد و باید اقداماتی نظیر توجیه و اقناع سازی دانش آموزان و اولیا در دستور کار باشد.
وی افزود: ستاد پروژه مهر در آموزش و پرورش استثنایی با ۷ کارگروه آغاز  به کار کرده است و مقرر شده است اقدامات و آماده سازی های مختلف در سطوح کشوری روزانه رصد و پیگری شود.
هداوند خواستار آماده سازی مدارس برای بازگشایی شد و گفت: در تمامی مدارس باید وضعیت ثبت نام دانش آموزان مشخص شده باشد و هیچ مدرسه ای نباید بدون معلم باشد.
وی افزود: مشکلات سامانه های سیدا و پادا برای ثبت نام دانش آموزان و توزیع کتب درسی در حال پیگیری و حل شدن است
وی افزود: برای سال تحصیلی جدید مناسب سازی های لازم در شبکه شاد صورت گرفته است و  گویا سازی شبکه شاد نیز ‌به زودی انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: جهت ارائه بهتر آموزش های مجازی ۳۲ پایگاه جامع آموزش مجازی در استان های کشور برای دانش آموزان استثنایی راه اندازی شده است.
هداوند در پایان گفت: جهت  پیگیری و رصد روزانه مدارس در پروژه مهر، شبکه تعاملی و ارتباطی  در سازمان آموزش و پرورش استثنایی با راهبری معاونین و مدیران سازمان راه اندازی شده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *