شناسه خبر: 34347 منتشر شده در مورخ: 1400/6/20 ساعت: 12:28 گروه: اجتماعی  
چه کسانی مشمول دریافت مستمری معلولان هستند؟

چه کسانی مشمول دریافت مستمری معلولان هستند؟

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: از تاریخ اسفند ماه ۹۸ و همزمان با شروع بیماری کووید ۱۹، مستمری مددجویان بهزیستی سیر صعودی داشته است.

به گزارش ایران سپید نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سید احمد خادم، اظهارکرد: حمایت مالی یا در اصطلاح صحیح سازمانی کمک هزینه معیشتی به افرادی که فاقد معلولیت، مقیم مراکز شبانه روزی، مستمری بگیر سایر دستگاه‌ها، فاقد تمکن مالی مناسب یا شاغل هستند وجزء دهک پردرآمد محسوب شوند؛ طبق مصوبه وزارت کار حقوق نمی‌گیرند.

وی گفت: شایان ذکر است، نوع معلولیت و شدت آن در الویت بندی تاثیرگذار است و مستمری سرپرست معلول فوت شده به بازماندگان تعلق نگرفته و پس از فوت توانخواه قطع می شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا در دوران کرونا مستمری معلولان افزایش داشته یا خیر گفت: از تاریخ اسفند ماه ۹۸ و همزمان با شروع بیماری کووید ۱۹ افزایش مستمری سیر صعودی داشته و علت آن برنامه ریزی‌های دولت برای رساندن به سقف موردنظر یعنی همان ۴۰ درصد پایه حقوق بوده که طی چند مرحله افزایش،  به مبلغ فعلی رسیده است.

خادم بیان کرد: بدیهی است این سیر صعودی باتوجه به اثرات نامطلوب بیماری کرونا به وضعیت درآمدی و معاش گروه هدف که نسبت به جامعه آسیب پذیرتر هستند تاثیر بیشتری داشته است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *