شناسه خبر: 34345 منتشر شده در مورخ: 1400/6/20 ساعت: 13:07 گروه: اجتماعی  
احتمال ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان استثنایی مقطع متوسطه در خراسان شمالی
یک مسئول خبر داد:

احتمال ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان استثنایی مقطع متوسطه در خراسان شمالی

مدیر کل مدارس استثنایی آموزش و پرورش خراسان شمالی از احتمال ترک تحصیل تعدادی از دانش آموزان استثنایی مقطع متوسطه حرفه ای در این استان خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسن، متقیان با اشاره به تعطیلی مدارس طی دو سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا، گفت: این دو سال سبب شده تا تعدادی از آن ها در مکان هایی مشغول به کار شده اند و احتمال اینکه دوباره برای ادامه تحصیل به مدرسه بازگردند، سخت است. وی افزود: در مقطع متوسطه دوم رشته هایی همچون معرق، درودگری، کشت گیاهان گلخانه ای، قالیبافی، هنر خانه و زندگی به دانش آموزان استثنایی آموزش داده می شود. متقیان یکی دیگر از مشکلاتی که با بازگشایی مدارس دانش آموزان مدارس استثنایی با آن مواجه خواهند شد، موضوع سرویس مدارس است، ادامه داد: بیشتر دانش آموزان استثنایی که باید با سرویس رفت و آمد کنند از لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار ندارند و قسمت اعظم آن را آموزش و پرورش پرداخت می کند.

وی اظهارکرد: به همین دلیل سعی ما بر این بوده است تا دانش آموزان استثنایی روستایی را وارد شهر کنیم در مدارسی که در روستاها وجود دارد یک کلاس برای این دانش آموزان اختصاص دهیم که مجبور به رفت و آمد به شهر نشوند. مدیر کل مدارس استثنایی آموزش و پرورش خراسان شمالی بیان کرد: طبق قانون باید شهریه سرویس دانش آموزان استثنایی ۵۰ درصد توسط دانش آموزان و ۵۰ درصد نیز توسط خود خانواده ها پرداخت شود این درحالی است که برای تعدادی از دانش آموزان تا ۷۰ درصد و برای برخی نیز تا۱۰۰ درصد پرداخت می شود. وی تصریح کرد: طی سال گذشته اتاق های درمانی در مدارس استثنایی خراسان شمالی تکمیل، کیت تخصصی ویژه معلولان، میز معلولان خریداری و استودیو آموزش مجازی نیز راه اندازی شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *