شناسه خبر: 34274 منتشر شده در مورخ: 1400/6/8 ساعت: 11:33 گروه: اجتماعی  
کلنگ زنی پروژه ۱۰۴ واحدی مسکن خانوارهای دارای معلول

کلنگ زنی پروژه ۱۰۴ واحدی مسکن خانوارهای دارای معلول

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: در ساخت و نماسازی پروژه ۱۰۴ واحدی مسکن خانوارهای دارای حداقل دو معلول شهرستان خمینی شهر، نماهای فرهنگی و مذهبی شهر در نظر گرفته شود، چرا که باید هر پروژه عمرانی پیوست فرهنگی داشته باشد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی، در آیین کلنگ زنی پروژه ۱۰۴ واحدی مسکن خانوارهای دارای حداقل دو معلول، با اشاره به نتایج برگزاری جلسه با مدیرعامل بنیاد علوی اظهار کرد: در این جلسه در خصوص جوی آباد و رفع محرومیت از این منطقه صحبت شد که قبلا ۵ میلیارد تومان برای این منطقه اعتبار تخصیص داده شده بود که ۲ و نیم میلیارد تومان از این اعتبار محقق شد.  نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، افزود: این دو و نیم میلیارد تومان اولویت سنجی نشد و اعتبار، هزینه نمای ظاهری محل شد که اولویت این منطقه نبود.

در این جلسه یک اعتبار دیگر را برای جوی آباد در نظر گرفتند و دستور داده شد مسئولان استان این اعتبار را صرف موارد مورد نیاز منطقه و مردم محروم کنند. مشکل مردم در این منطقه رنگ آمیزی دیوارهای شهر نیست بلکه فقر و خانه های سی متری است که حتی حمام ندارند. وی در خصوص اعتبار ساخت این ۱۰۴ واحد، گفت: برای ساخت این پروژه مسکن نیز بودجه ای از طرف بنیاد علوی اختصاص یافته است، اما این بودجه کافی نیست و نیاز است که برای تکمیل اعتبار پروژه از راه های مختلف کسب اعتبار شود.

نباید پس از کلنگ زنی، پروژه‌ها رها شده و به مشکل فرسایش مبتلا شود. نقدعلی افزود: قانون استخدام ۳ درصدی معلولان نیز از حقوق این قشر است و در مجلس آن را پیگیری خواهیم کرد. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، یکی از ملزومات مهم این پروژه را پیوست فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه در کنار بزرگراه احداث می شود و نمایی از شهرستان خمینی شهر را به نمایش خواهد گذاشت و لازم است نمایی بیرونی این پروژه زیبا و در شأن شهر باشد و نمادهای فرهنگی و مذهبی شهر در آن در نظر گرفته شود. کلنگ پروژه ۱۰۴ واحدی مسکن خانوارهای دارای حداقل دو معلول شهرستان خمینی شهر در زمینی به مساحت ۴ هزار متر مربع به زمین زده شد. این پروژه در ۴ بلوک و با متراژ هر واحد ۷۵ مترمربع ساخته خواهد شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *