شناسه خبر: 34214 منتشر شده در مورخ: 1400/5/30 ساعت: 12:29 گروه: اجتماعی  
تشریح وضعیت ۴۵۰۰ مددجوی بهزیستی استان کرمان در دوران کرونا
مدیرکل بهزیستی استان اعلام کرد

تشریح وضعیت ۴۵۰۰ مددجوی بهزیستی استان کرمان در دوران کرونا

مدیرکل بهزیستی استان کرمان درخصوص اینکه باتوجه به آنکه دلتا کودکان و نوزادان را نیز درگیر کرده است، درباره مراکز شیرخوارگاه بهزیستی گفت: بهزیستی در استان کرمان ۹۶ مرکز با ظرفیت ۴۵۰۰ نفر داریم که همه آنها در قرنطینه کامل هستند گفتنی است که ۴۵۰۰ نفر شامل نوزادان، کودکان بی سرپرست و کودکان کار، معلولین، سالمندان، بیماران روانی و ... و کادر هست لذا خوشبختانه تاکنون مورد ابتلای نداشتیم.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، "عباس صادق زاده" درباره شرایط بهزیستی در دوران شیوع دلتا گفت: شرایط ما معمولی است و تاکنون هیچ فوتی در مددکاران و کارکنان و در مراکز نداشتیم. وی با اشاره به فوت دو مددجوی مرکز بم در سه هفته قبل افزود: این دو مددجو معلول ذهنی شدید و یکی از آنها دارای بیماری دیابت شدید بوده و دیگری مشکل ریوی داشته و در حالی که به دلیل بیماریشان در بیمارستان بستری بودن، در همانجا به کرونا مبتلا شده و در همان بیمارستان فوت کردند.مدیرکل بهزیستی استان کرمان درباره واکسیناسیون مددجویان بهزیستی نیز گفت: تاکنون سالمندان، بیماران روانی مزمن، معلولین شدید و خیلی شدید و همچنین کادر همه مراکز واکسیناسیون شده اند و هم اکنون در حال واکسینه کردن کادر بهزیستی هستیم.

وی درباره واکسیناسیون مبتلایان به اختلال اوتیسم و تالاسمی نیز بیان کرد: متاسفانه بیماران تالاسمی تحت پوشش بهزیستی نیستند اما بیماران مبتلا به اوتیسم باتوجه به اینکه در رده سنی زیر ۲۰ سال هستند لذا به واکسن نیاز ندارند.صادق زاده با توجه به اینکه کرونای دلتا کودکان و نوزادان را نیز درگیر کرده، درباره مراکز شیرخوارگاه بهزیستی گفت: بهزیستی در استان کرمان ۹۶ مرکز با ظرفیت ۴۵۰۰ نفر دارد که همه آنها در قرنطینه کامل هستند. گفتنی است که ۴۵۰۰ نفر افراد حاضر در این مراکز شامل نوزادان، کودکان بی سرپرست و کودکان کار، معلولین، سالمندان، بیماران روانی و ... و کادر است و خوشبختانه تاکنون مورد ابتلایی نداشتیم.وی رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن را تنها راهکارهای مقابله با کرونا دانست و تاکید کرد: تنها راه برون رفت از این وضعیت رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *