شناسه خبر: 34201 منتشر شده در مورخ: 1400/5/25 ساعت: 22:49 گروه: اجتماعی  
رئیس بهزیستی: زمان خوبی برای تجمیع خدمات حوزه رفاه اجتماعی است

رئیس بهزیستی: زمان خوبی برای تجمیع خدمات حوزه رفاه اجتماعی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اکنون که دولت جدید مستقر شده است، می‌تواند زمان خوبی برای پیگیری خواسته تجمیع خدمات حوزه رفاه اجتماعی باشد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، وحید قبادی دانا در آیین بزرگداشت روسای فقید سازمان بهزیستی کشور شامل محمدعلی فیاض‌بخش بنیانگذار بهزیستی، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد اژه‌ای و محمدرضا راه‌چمنی افزود: تجمیع فعالیت ها و خدمات حوزه رفاه اجتماعی، تجربه درستی بوده که پیگیری و بیان شده است. پنجره واحد خدمات تجمیع فعالیت‌های که در حوزه اجتماعی انجام می‌شود و ما هم این امر را پیگیری کردیم و این ایده را که شهید فیاض بخش داشتند و مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید جواد اژه‌ای و مرحوم محمدرضا راه‌چمنی آن را بیان کردند، پیگیری کردیم. وی تصریح کرد: شاید تصور شود که این مساله برای شخص گفته می‌شود اما اکنون که دولت جدید مستقر شده است، زمان خوبی برای پیگیری این خواسته می‌تواند باشد.

ما تقریبا از یک سال و نیم پیش این ایده را به صورت طرح مدون در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مرکز پژوهش‌های مجلس، مجلس شورای اسلامی، مرکز تحقیقات و بررسی استراتژیک ریاست جمهوری، مجموعه بررسی های دفتر رهبر معظم انقلاب و مجموعه‌های سیاست‌گذار و تصمیم‌گیر بیان کردیم و این ایده را ارائه دادیم. وی ادامه داد: امیدواریم که این ایده به عنوان یکی از برنامه هایی که روسای فقید پیشین برای بهزیستی داشتند، مدنظر قرار بگیرد. امید است با سیاست هایی که ریاست جمهوری خواهند داشت بتواند این تجربه ای که موکدا از سوی تمام تیم های مدیریتی سازمان در سنوات مختلف مطرح شده، جامه عمل بپوشاند. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امروز سه مجموعه فعالیتی ستاد مرکزی به نام سه بزرگوار روسای فقید بهزیستی نامگذاری شد. ساختمان شماره یک به نام شهید فیاض بخش، ساختمان شماره ۲ به نام مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید جواد اژه‌ای و ساختمان شماره سه به نام مرحوم محمدرضا راه‌چمنی نامگذاری می شود و امید است این نام باقی بماند و سایرین که در سنوات آتی در بهزیستی حضور خواهند یافت با نام این عزیزان آشنا شوند و مقدمه ای باشد تا با راه آنها آشنا شوند.

قبادی دانا با اشاره به اعطای هدیه‌ای به خانواده روسای فقید بهزیستی گفت: زن سرپرست خانواری که در هفت سالگی دچار معلولیت شد و دست خود را در روستایی از مناطق محروم از دست می دهد که امروز این دختر، خانم میانسال کارآفرین است که به فرشبافی و گلیم بافی پرداخته و  امروز برای ۷۰ نفر  اشتغال در بستر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور ایجاد کرده است. وی اضافه کرد: هرگاه که در برنامه های مختلف از خیرین و مسئولین می‌خواهیم تقدیر کنیم از جنس تابلوهای نقاشی مددجویان بهزیستی است که توانمند شده اند و نباید تصور شود که معلولان جسمی و ذهنی، افراد ناتوان هستند بلکه بسیاری از آنها با آموزش ها و سیاست‌گذاری توانمند شدند و آثار آنها در قالب هنر و سایر زمینه‌های شغلی متبلور است. قبادی دانا گفت: همچنین کتاب ثبت تجربیات علمی و مدیریتی روسای بهزیستی در دست ویرایش و آماده‌سازی نهایی است و امید است در روزهای آینده بتوانیم آن را ارائه کنیم.

حبیب الله مسعودی فرید معاون اجتماعی بهزیستی نیز در این آیین با بیان اینکه این سازمان توانسته است ادبیات جدیدی در حوزه رفاه اجتماعی ایجاد کند، افزود: مفاهیمی مانند اجتماع محوری، توانمندسازی و گروه‌های همیار از سوی بهزیستی ارائه شده پس بهزیستی صرفا سازمان اجرایی نبوده بلکه یک سازمان ایده‌پرداز بوده و توانسته تغییر پاردایم در حوزه هایی مانند رفاه ایجاد کند. وی اضافه کرد: اگرچه در دولت های مختلف ارتباط های مختلف با بخش های متعدد داشتیم اما مقدار زیادی موفقیت سازمان را مرهون مدیران و روسای بهزیستی هستیم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *