شناسه خبر: 34079 منتشر شده در مورخ: 1400/4/29 ساعت: 11:09 گروه: اجتماعی  
افتتاح صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت با حضور وزیر رفاه

افتتاح صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت با حضور وزیر رفاه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت، گفت: صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی بر روی بستر IT آغاز بکار می‌کند تا متقاضیان دسترسی به منابع صندوق اعم از حمایت‌های بلاعوض برای ایجاد زیرساخت‌های اشتغال جامعه معلولین و هم یارانه سود تسهیلات اعطایی و هم پرداخت منابع قرض‌الحسنه با نرخ حداقل کارمزد داشته باشند.

به گزارش ایران سپید "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت، گفت: در چهل‌ویکمین سالگرد تاسیس سازمان ارزشمند و خدمتگزار بهزیستی کشور شاهد عملیاتی شدن یکی از نهادسازی‌هایی که آرزوهای دیرینه‌ ما بوده هستیم.

وزیر تعاون، کار و رافه اجتماعی، ادامه داد: این موضوع در ذهن همه فرزندان بهزیستی همواره موج می‌زد که بعد از دوران ۱۸ سالگی و جدایی از بهزیستی چه شرایطی پیدا خواهند کرد و همچنین با توجه به اینکه افراد دارای معلولیت نیازمندی‌هایی دارند؛ لذا صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی برای ایجاد پشتوانه و توانمندسازی آنها و  همچنین اشتغالزایی چه در قالب کارفرما و چه در قالب خویش‌فرما ایجاد شده است.

وی با اشاره به تصویب لایحه‌ در مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز شاهد افتتاح این صندوق هستیم که هیئت امنای آن جمعی از مسئولان دولتی و نمایندگان NGOهای فعال در حوزه معلولان هستند که قبل از این اساسنامه تصویب شورای نگهبان شد.

شریعتمداری، ادامه داد: صندوق حمایت از فرصت‌های شغلی بر روی بستر IT آغاز بکار می‌کند تا متقاضیان دسترسی به منابع صندوق اعم از حمایت‌های بلاعوض برای ایجاد زیرساخت‌های اشتغال جامعه معلولین و هم یارانه سود تسهیلات اعطایی و هم پرداخت منابع قرض‌الحسنه با نرخ حداقل کارمزد داشته باشند. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یادآور شد: منابع درآمدی  این صندوق علاوه بر دارایی سازمان که اموال غیرمنقول است می‌تواند پشتوانه قرار گیرد. ما تمهید مقدمات کردیم تا آنچه در صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاونی انجام می‌شود به کمک صندوق کارآفرینی بیاید تا تامین مالی خرد تضمین شده فعالیت‌های معلولان را بتوانیم سامان دهیم یعنی از منابع خرد مردم با مقداری آورده از فرد متقاضی شغل در کنار هم قرار می‌گیرد و اصل سرمایه‌گذاری مردم با ضمانت صندوق مورد تعهد و تضمین قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کارآفرینی چند معلول با هم تسهیلات بیشتری در اختیارشان قرار خواهد گرفت، گفت: بانک توسعه تعاون با منابع وسیع‌تری یاری‌رسان خواهد بود؛ امیدواریم با ۲۴ میلیارد تومان سرمایه و نهایی شدن تشکیلات بتوانیم در پایان دولت شاهد عملیات اجرایی شدن این صندوق باشیم و ترجیحا از امکانات و نیروی انسانی فعال و کارآمد سازمان بهره می‌گیریم.

به گفته شریعتمداری افراد علاقمند به خیرجمعی در آینده می‌توانند سرمایه خود را به صورت قرض‌الحسنه در اختیار صندوق قرار دهند. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *