شناسه خبر: 34078 منتشر شده در مورخ: 1400/4/29 ساعت: 11:09 گروه: اجتماعی  
ساختمان مرکزی "صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت" افتتاح شد

ساختمان مرکزی "صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت" افتتاح شد

مراسم افتتاح ساختمان مرکزی "صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت" با هدف تسهیل و تسریع اشتغال توان یابان، عصر امروز ۲۸ تیرماه با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزارشد.

به گزارش ایران سپید  ولی اسماعیلی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، درمراسم افتتاح ساختمان مرکزی "صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت" که با هدف تسهیل و تسریع اشتغال توان یابان عصر امروز ۲۸ تیرماه افتتاح شد، ضمن تشکر از تلاش های وحید قبادی دانا گفت: شفافیتی که رییس سازمان بهزیستی کشوردراین مدت انجام داند مثال زدنی است.

وی افزود: پاکدستی ایشان به سایر مجموعه ها نیزسرایت کرده، بگونه ای که توانستند یک سازمان سالم وشفاف را مدیریت کنند.

وی بیان داشت: چندی پیش در افتتاح مرکز شوق زندگی در مشهد، شاهد انجام کارهای میمون و خجسته ای ازجمله "مجتمع اطفال" بودیم که برای اولین بارهمه افراد آن اموزش دیده بودند.

به گفته اسماعیلی، امروز با افتتاح این صندوق، بهشت دیگری را شاهد هستیم چرا که اگر فردی برای کار محدودیتی دارد می توان برای او شغل ایجاد کرد که ارزش این کار برای این دنیا و اخرت کافی است.

وی ضمن اعلام آمادگی بعنوان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حل مشکل صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت و تامین اعتبار آن و ...خاطر نشان کرد: البته امسال در بودجه سازمان بهزیستی شاهد رشد ۱۴۷ درصدی بودیم اما برای کمک به افراد دارای معلولیت هر کاری لازم باشد درجهت رفع خلا و اصلاح قانون در خصوص این صندوق نیزانجام خواهیم کرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث مشاغل خانگی با بیان اینکه بی مهری های در این زمینه صورت گرفته است گفت : امروزبه نظر می رسد این دو موضوع می توانند با هم یک هم افزایی داشته باشند. البته جهاد دانشگاهی برای بازاریابی کالاهای خانگی وبین المللی  کارهای خوبی صورت انجام داده اما با این وجود ما اماده ایم برای بازاریابی کارهایی که تولید می شود در جهت توانمند سازی بیشتر این افراد اقدامات لازم را انجام دهیم.

ایجادظرفیت های جدید برای اشتغال درجهت توانمند سازی افراد دارای معلولیت

وحید قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور نیز دراین مراسم گفت:امروز شاهد افتتاح صندوق حمایت از فرصتهای شغلی افراد دارای معلولیت، مطابق ماده ۱۰ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت هستیم، آرزوی دیرینه ای که مددجویان این سازمان در سراسر کشور داشتند.

وی افزود:سازمان بهزیستی یک سازمان دولتی است و امکانات لازم را جزمنابع مقرر شده در قانون بودجه برای حمایت از فرصتهای شغلی در دست نداشت. بنابراین ایجاد صندوق حمایت از فرصت های شغلی این امکان را فراهم می سازد که درحوزه اشتغال فعالیت‌های سازمان بهزیستی جهش قابل توجهی داشته باشد.

به گفته وی، این صندوق در واقع با منابع اولیه سازمان بهزیستی، بالغ بر ۲۴ هزار میلیارد تومان شروع به فعالیت خواهد کرد. هیئت امنای این صندوق؛ رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان بهزیستی و دونفر از افراد دارای معلولیت که توسط شبکه ملی افراد دارای معلولیت  معرفی شدند خواهند بود.

قبادی دانا گفت : هیات مدیره آن نیز از فعالان بهزیستی انتخاب شدند که انشالله از منابع موجود و همچنین کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم،  همچنین منابع موجود در سازمان بهزیستی به صورت املاک و مستغلات که وجود دارد برای ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد دارای معلولیت استفاده خواهند کرد.

وی افزود: امروز روز مبارک برای این افراد خواهد بود، چراکه علاوه بر ظرفیت‌های قبلی ظرفیت های جدید برای اشتغال آنها در جهت توانمند سازی آنها ایجاد خواهد شد.

به گفته رییس سازمان بهزیستی کشور، در گذشته از محل "ب" تبصره ۱۶ برای ایجاد اشتغال، تسهیلاتی در اختیار افراد دارای معلولیت قرار داده می شد که در سال ۹۹، مبلغ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای ۴۰ هزار نفر تا سقف ۵۰ میلیون تومان این حمایت انجام شد. امسال نیز این مبلغ به  ۳ هزار میلیارد تومان رسیده و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان برای هر فرد و شغل افرایش یافت.

وی خاطر نشان ساخت: سعی کردیم از ظرفیت‌های دیگر در کشوراز مجموعه هایی مثل؛ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام "ره "و بنیاد برکت استفاده کنیم که قرار است در سال ۱۴۰۰، ۶ هزار فرصت شغلی برای ۶ هزار نفر ایجاد شود.

وی گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم در حوزه توانمندسازی خانواده های دارای معلولیت در حوزه مسکن ودر حوزه اشتغال کمک های لازم را انجام دهیم تا این خانواده‌ها توانمند باشند وبتوانند زندگی مستمر همراه با منزلت اجتماعی را در بستر جامعه و در درون خانواده خود تجربه کنند.

گفتنی است، در پایان این مراسم احکام هیات مدیره صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت اهدا شد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *