شناسه خبر: 33943 منتشر شده در مورخ: 1400/4/9 ساعت: 13:16 گروه: ورزشی  
نیمه کاره ماندن سالن ورزشی نابینایان یزد به دلیل نبود بودجه

نیمه کاره ماندن سالن ورزشی نابینایان یزد به دلیل نبود بودجه

مجمع سالانه هیئت ورزش‌های نابینایان استان یزد با حضور رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان برگزار شد و مسائل ورزشکاران نابینای استان یزد مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایران سپید محمدرضا مظلومی، رئیس فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان، در مجمع سالانه هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان یزد اظهار داشت: در شش ماهه دوم پیش بینی کردیم که اگر شیوع کرونا کاهش پیدا کند و واکسیناسیون انجام شود، مسابقات در گروه های مختلف برگزار می شود.

وی افزود: بچه های نابینا و کم بینا، قشر خاص جامعه هستند و با توجه به اینکه از بسیاری از امکانات محروم هستند، مسئولان و مردم باید کمک کنند تا این قشر بتوانند در این جامعه زندگی بدون دغدغه داشته باشند.

مظلومی ادامه داد: ما در مسائل آموزشی تمام تلاش خود را دنبال می کنیم و آمادگی کامل را برای اجرای برنامه های مختلف داریم.

وی گفت: در شرایط کرونا با توجه به آسیب پذیر بودن این قشر، سعی کردیم از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم که شاهد استقبال خوبی از جامعه نابینا و کم بینا بودیم و امیدواریم این مسیر تداوم یابد.

نیمه کاره ماندن سالن ورزشی نابینایان و کم بینایان استان یزد به دلیل عدم تخصیص بودجه

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این نشست گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، در استان یزد نیز همانند سراسر کشور، تمام رشته های ورزشی تحت تاثیر قرار گرفت اما بر اساس توانایی های استانی و ظرفیت‌های ورزشکاران شاهد اجرای برنامه های مختلف بودیم.

مسعود شریعتی افزود: آگاهی و آموزش‌های مختلف برای مربیان، داوران و دست اندرکاران و مسئولان مرتبط با ورزش نابینایان و کم بینایان باید به صورت مستمر انجام شود و در صورت نیاز نیز مربیان افزایش پیدا کنند و فضای مورد نیاز این بخش نیز تهیه و ایجاد شود.

شریعتی ادامه داد: در بحث جایگزین کردن برخی از رشته ها برای نابیایان و کم بینایان نیز باید توجه ویژه شود تا علاقمندان بیشتری برای همگانی کردن ورزش برای این قشر حضور پیدا کنند.

وی گفت: فضایی در اختیار هیات استان قرار دادیم که امیدواریم به بهترین وجه استفاده و در جهت توسعه این ورزش گام برداشته شود.

وی همچنین با اشاره به پروژه ویژه ورزش نابینایان و کم بینایان بیان کرد: سالن اختصاصی نابیایان و کم بینایان در دست احداث است که به دلیل عدم اختصاص اعتبارات شاهد تاخیر در بهره برداری آن هستیم که امیدواریم با همکاری فدراسیون این سالن نیز به بهره برداری برسد.

ارتقای رتبه ورزش نابینایان و کم بینایان استان یزد از ۱۷ به رتبه ۱۰ کشوری

رئیس هیات های ورزشی نابینایان و کم بینایان استان یزد نیز در این نشست گفت: در سال ۹۹ یک سری فعالیت هایی در استان داشتیم که با توجه به شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و با استفاده از ظرفیت های مجازی آنها دنبال شد.

وی افزود: از اتفاقات خوب در سال ۹۹ برای استان یزد دعوت ۶ نفر از اعضای تیم استان در تیم ملی در رشته های شنا و گلبال بود که می تواند امیدبخش برای ورزشکاران نابینا و کم بینای استان باشد.

دشتی بیان کرد: ارتقای رتبه کشوری استان یزد از رتبه هفدهم به دهم کشوری نیز از اتفاقات دیگر در استان یزد بود که با همت و پشتکار ورزشکاران امیدواریم ارتقا پیدا کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *