شناسه خبر: 33923 منتشر شده در مورخ: 1400/4/7 ساعت: 12:38 گروه: ورزشی  
حذف عجیب بانوی تیرانداز خوزستانی از اعزام به پارالمپیک

حذف عجیب بانوی تیرانداز خوزستانی از اعزام به پارالمپیک

بانوی تیرانداز خوزستانی که مدتی پیش نامش در لیست نفرات اعزامی‌ کاروان ایران به پارالمپیک توکیو قرار گرفته بود، در اقدامی عجیب از سوی فدراسیون جانبازان و معلولان خط خورد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا در حالی که پرونده پارالمپیکی‌های خوزستان با هشت اعزامی (شش ورزشکار و ۲ مربی) به توکیو بسته شده بود، گویا گریه و زاری یک بانوی تیرانداز شیرازی باعث شده است که فدراسیون در اقدامی عجیب، نام "خدیجه رستمی" تیرانداز خوزستانی را از لیست اعزامی کاروان ایران به توکیو خط بزند و "سمیرا ارم" جایگزین تیرانداز خوزستانی شود. قرار بود اردوی آماده‌سازی تیم‌ملی از فردا، هفتم تیرماه آغاز شود که به خدیجه رستمی اعلام شده که او در اردو حضور پیدا نکند زیرا نامش خط خورده است. این در حالی است که امتیاز رستمی بیشتر از ارم است و رستمی مدتی پیش در رقابت‌های کشوری توانسته بود جواز حضور در پارالمپیک را کسب کند.

اما گویا شیوه کسب سهمیه پارالمپیک، موفقیت در مسابقات مدنظر برای رسیدن به سهمیه نیست و "گریه و زاری" نیز از آیتم‌های جدید برای رسیدن به سهمیه است. در حال حاضر نیز نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستند تا سهمیه از دست رفته را به خوزستان برگردانند و رستمی مسافر توکیو شود. همچنین طی پیگیری‌های ایسنا از طریق مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در این خصوص، مقرر شد که او این موضوع را پیگیری کند تا حق بانوی تیرانداز خوزستانی ضایع نشود.

مهرداد شیروانی، رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان خوزستان گفت: این موضوع از عصر روز گذشته، (پنجم تیرماه) مطرح شده است که پیگیری هم کردیم اما عملا از دست کادرفنی تیم‌ملی تیراندازی و انجمن خارج است و تصمیمی است که کمیته پارالمپیک گرفته است. پارالمپیک هم بر این اساس چنین تصمیمی را گرفته است که باتوجه به این‌که خانم‌ها ارم و رستمی جزو سهمیه‌های حمایتی هستند و احتمال کسب مدال‌شان در توکیو وجود ندارد، بهتر است همان فردی که کسب سهمیه داشته است، یعنی ارم، اعزام شود اما در تصمیمات ۱۰ روز گذشته، نظر کادرفنی باتوجه به رکوردهای خوب رستمی، اعزام ورزشکار خوزستانی به پارالمپیک بوده است.

در سه چهار مرحله رکوردگیری نیز اختلاف امتیازی رستمی از ارم خیلی بیشتر است. وی بیان کرد: ما هم پیگیری و به فدراسیون نیز نامه ارسال کردیم و قرار بر این شد که خود رستمی هم به کمیته پارالمپیک برود و موضوع را پیگیری کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *