شناسه خبر: 33895 منتشر شده در مورخ: 1400/4/2 ساعت: 09:35 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه چهارشنبه 2 تیر 1400

روزنامه چهارشنبه 2 تیر 1400

عناوین امروز: افتتاح دفتر معاضدت قضایی کانون وکلای مرکز در بهزیستی-داوطلبان شهرهای قرمز در محل زندگی خود کنکور می‌دهند- آغاز فعالیت 400 پایگاه اوقات فراغت ویژه دانش‌آموزان استثنایی از ۱۰ تیرماه- واکسن‌های ایرانی کرونا موثر و کارا هستند- برگزاری نشست کادر پزشکی کاروان ایران در پارالمپیک توکیو- دختر معتاد به دست برادرش خفه شد.

روزنامه «ایران سپید»

چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰

۱۲ ذوالقعده ۱۴۴۲

۲۳  ژوئن ۲۰۲۱

سال بیست و پنجم شماره ۶۷۳۰ 

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وب سایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره......

*افتتاح دفتر معاضدت قضایی کانون وکلای مرکز در بهزیستی

* داوطلبان شهرهای قرمز در محل زندگی خود کنکور می‌دهند

*آغاز فعالیت 400 پایگاه اوقات فراغت ویژه دانش‌آموزان استثنایی از ۱۰ تیرماه

*واکسن‌های ایرانی کرونا موثر و کارا هستند

*برگزاری نشست کادر پزشکی کاروان ایران در پارالمپیک توکیو

*دختر معتاد به دست برادرش خفه شد

 

.........اخبار ویژه

*افتتاح دفتر معاضدت قضایی کانون وکلای مرکز در بهزیستی

در آخرین روزهای  بهار دفتر معاضدت قضایی با حضور نواب رئیس کانون وکلای مرکز، رئیس اداره معاضدت، مدیر کل حقوقی سازمان بهزیستی، رئیس مرکز بهزیستی و تعدادی دیگر از مسئولان سازمان و وکلای معاضدتی، در مرکز توانبخشی اسما واقع در یوسف آباد تهران برای اولین بار افتتاح شد.

دکتر عبدالله سمامی نایب رئیس کانون وکلای مرکز ضمن تشکر از مدیران بهزیستی به جهت نحوه برخورد خوب آن‌ها، بیان داشتند که انتظار انعکاس صحیح خدمات ارائه شده توسط وکلا به مردم را دارند تا اقشار جامعه به ویژگی مددجویان و اشخاص نیازمند با چهره واقعی نهاد وکالت آشنا شوند و از خدماتی که توسط وکلا صورت می‌گیرد، مطلع شوند واینکه در راستای تفاهم‌نامه‌های موجود و خارج از موارد قانونی، وکلا داوطلب ارائه خدمات رایگان هستند، حاکی از آن است که اخلاق در نظر وکلا در رأس امور قرار دارد.

دکتر کارن روحانی نایب رئیس دیگر کانون وکلای دادگستری مرکز نیز تأکید کرد: بی‌شک بهترین عرصه‌ای که می‌توان در خصوص اهداف معاضدتی در آن حضور پیدا کرد، سازمان بهزیستی بوده و اظهار امیدواری کرد که با وجود تلاش‌های اداره معاضدت فرهنگ فعالیت‌های خیرخواهانه بیش از پیش بین همکاران رواج پیدا کند و افتتاح دفاتری چون دفتر حاضر نقطه عطفی جهت حضور حداکثری همکاران باشد. 
همچنین وی به منظور دعوت از وکلا برای همکاری با بهزیستی، پیشنهاد انتشار فراخوانی را مطرح نمود. 
علاوه بر آن وی از برگزاری جلسه آموزشی در ماه‌های آتی خبر داد و اعلام نمود محتوای این دوره آموزشی جهت بهره‌برداری در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت.

حسین طالع، رییس اداره معاضدت نیز اظهار داشت: علاوه بر تفاهم‌نامه‌های منعقده با نهادهایی چون کمیته امداد و سازمان بهزیستی، غالب مراجعه‌کنندگان به اداره معاضدت را مددجویان این نهادها تشکیل می‌دادند و قبل از افتتاح چنین دفتری امکان پالایش پرونده‌های مربوطه وجود نداشته که در پی افتتاح دفتر مذکور با پالایش و دسته‌بندی پرونده‌ها امکان خدمات رسانی بهتر میسر شده و اسباب سهولت اداره معاضدت را در پیگیری امور فراهم کرده است و این اقدام در راستای افتتاح کلینیک معاضدتی حقوق شهروندی است و استمرار ان را مرهون همکاران خوبمان هستیم که ایثارگرانه در این راستا تلاش می کنند.
در این جلسه دکترصلاح الدین فاطمی‌نژاد، مدیر کل حقوقی سازمان بهزیستی با اذعان بر این که کانون وکلا به عنوان مدنی‌ترین نهاد مدنی طی سالیان با علاقه‌مندی با بهزیستی همکاری داشتند و در طول دوره همکاری با کانون وکلا، بازخوردهای مثبتی داشته‌ایم گفت : در شرایطی که هجمه‌های زیادی به این نهاد وارد می‌شود که آن را کسب و کار تلقی می‌کنند، این حجم از ارائه خدمات رایگان و داوطلبانه به واقع شایسته قدردانی است.

دکتر کرمی رییس مرکز بهزیستی، بیان داشت: دو محور در دستور کار همکاری با نهاد وکالت مطمح نظر است؛ اول اینکه سازمان بهزیستی وظیفه خود می‌داند تا نسبت به اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی وجود چنین خدماتی در کل استان تهران اقدام نماید. 
نکته دوم آن که انتظاری که از مجموعه وکلا داریم، استمرار و جدیت نهاد وکالت در همکاری با سازمان بهزیستی است به گونه‌ای که بتوان کل استان تهران را تحت پوشش قرار داد و گام بعدی گسترده شدن این همکاری در کل سطح کشور است.

در ادامه، علیپور معاون مدیرکل استان نیز خاطر نشان کرد: بسیاری از وکلا خواهان انجام اقدامات خیرخواهانه هستند و از آنجایی که نگران تبعات منفی احتمالی می‌باشند، بهزیستی می‌تواند پل ارتباطی موثری بین مددجویان و نیازمندان واقعی و مجموعه وکلا بوده تا خدمات به بهترین شکل و در بستری مطمئن به اقشار مورد هدف ارائه شد.

در این جلسه چند تن از وکلای اداره معاضدت و مشاوران نیز حضور داشتند.

*مددجویان و معلولان از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مددجویان، معلولان، ایثارگران و رزمندگان معسر را برای یک بار از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی معاف کردند.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن را بررسی کرده و به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی  را در آن اعمال کردند. تبصره ماده ۱۵ بدین شرح اصلاح شد: مددجویان، معلولان، ایثارگران و رزمندگان معسر با معرفی کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح(سازمان امور رزمندگان) از طریق وزارت راه و شهرسازی از پرداخت هزینه خدمات نظام مهندسی برای یک بار (یک واحد مسکونی) معاف هستند و هزینه آن از محل منابع صندوق ملی مسکن، تأمین و در وجه سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می‌گردد. ماده ۱۸ این طرح بدین شرح اصلاح شد:در راستای رصد و نظارت بر بازار مسکن، درج کلیه معاملات خرید، فروش، پیش‌خرید، پیش‌فروش، رهن و اجاره مسکن در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور و أخذ شناسه(کد) رهگیری بدون اخذ هزینه الزامی است.

.......اخبار روز

* داوطلبان شهرهای قرمز در محل زندگی خود کنکور می‌دهند

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور:

ملاک تعیین شهرها به عنوان حوزه‌ آزمون سراسری در سال گذشته وجود ۲۵۰ داوطلب برای هر نوبت آزمون در هر شهر بود.

امسال برای کاهش تردد کنکوری‌ها، ملاک تعداد داوطلبان هر شهر به ۱۵۰ نفر کاهش یافته و داوطلبان شهرهای قرمز در شهر محل سکونت خود آزمون خواهند داد.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ در ۴۱۴ شهرستان و سه هزار و ۵۲۲ حوزه برگزار می شود که تعداد حوزه ها و شهرها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

کنکور سراسری ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیر ماه با یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۸۵۲ داوطلب برگزار خواهد شد./ ایرنا

*« گلوریا» مخدر است

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا: کپسول گلوریا که به عنوان داروی لاغری در عطاری ها و آرایشگاه های زنانه به فروش می رسد حاوی متاآمفتامین (شیشه) است.

سردار کریمی: این کپسول ها به صورت غیرقانونی پر شده و وارد کشور می شود.

* عراق: گفت‌وگو تنها راه حل چالش‌های منطقه است

 فواد حسین وزیر خارجه عراق:

عراق صریحاً با کشورهای همسایه گفت وگو می کند و دخالت آنها در امور داخلی خود را نمی پذیرد.

 ما با برخی از کشورهای همسایه مشکلاتی داریم و درصدد حل آنها از طریق گفت وگو هستیم و گزینه دیگری نداریم.

تصمیم گیری درباره عراق باید در بغداد صورت گیرد و نه هیچ پایتخت دیگری.

 چالشهای داخلی و منطقه ای زیادی وجود دارد اما گفت وگو تنها راه حل آنهاست.

 وی همچنین روابط کشورش با ایران را رابطه بین دو کشور همسایه توصیف کرد.

*ظرف ۲ـ۳ ماه آتی هر نوع واکسنی که مردم بخواهند در اختیارشان قرار می‌گیرد

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره):

ظرف دو سه ماه آینده در ایران، مردم هر نوع واکسنی بخواهند در اختیارشان قرار می گیرد.

*بازگشایی مدارس با هماهنگی کامل وزارت بهداشت انجام می‌شود

حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌ و پرورش:

 بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ با هماهنگی کامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، پس از واکسیناسیون فرهنگیان انجام می شود.

ثبت‌نام پیش‌دبستانی‌ها و کلاس اولی‌ها از اول خردادماه گذشته شروع‌ شد.

 ثبت‌نام سایر دوره‌ها به همان شکل و با توجه به زمان تعطیلی و دریافت کارنامه‌ها به صورت الکترونیکی است.

*گزارش ناسا از گرما در منطقه/ خاورمیانه درگیر با «خشن‌ترین موج گرمایی تاریخ»

پس از چندین رکورد شکنی مختلف بخاطر گرما، دمای هوا در مناطقی از خاورمیانه به بالای ۵۰ درجه رسیده؛ با حضور یک موج گرمایی دما در این منطقه تقریبا ۱۰ درجه بالاتر از نرمال است و به نوعی خاورمیانه پخته شده است.

دمای شهر «امیدیه» در استان خوزستان ایران هم ۵۱ درجه شد. همچنین در شهر «جهرا» در کویت هم دما به بالای ۵۰درجه و  حداکثر به حدود ۵۰.۹ درجه رسید.

مکس هررا، تاریخ‌دان اقلیمی، درباره این موج گرمایی در توییتر خود نوشته بود: خاورمیانه و مرکز آسیا با خشن‌ترین موج‌ گرمایی تاریخ برای این وقت از سال روبه‌رو شده‌اند./خبرآنلاین

 

.........گزارش ویژه

*آغاز فعالیت 400 پایگاه اوقات فراغت ویژه دانش‌آموزان استثنایی از ۱۰ تیرماه

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در پنجمین نشست شورای راهبری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در سال ۱۴۰۰ که با حضور اعضای شورا و حضور ویدئوکنفرانسی رؤسای ادارات استثنایی استان‌ها برگزار شد از آغاز فعالیت 400 پایگاه اوقات فراغت ویژه دانش‌آموزان استثنایی از ۱۰ تیرماه با حضور 8 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه خبر داد.

سید جواد حسینی در ابتدای این نشست با تبریک میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: مشهد به‌واسطه حرم امام رضا کره مذاب است که قدرت و توان حرارت آن سوزاننده رذایل و گسترش‌دهنده فضائل است.

معاون وزیر با اشاره به ایام پایانی ماه خرداد گفت: دکتر چمران اسطوره مقاومت و عرفان بود و دکتر علی شریعتی نیز معلم شهیدی بود که اسطوره روشنگری است.

معاون وزیر با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۸ خرداد و تبریک به رئیس جمهور منتخب گفت: دولت جدید یک ماه و نیم دیگر مستقر خواهد شد، باید تمام رؤسای ادارات و پرسنل اداری با تمام تلاش تا پایان دولت و با روحیه جهادی خدمت کنند و آماده انتقال تجارب با رویکرد مدیریت دانش باشند.

حسینی با اشاره به آغاز برنامه سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی گفت: در کنار سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از ۲۰ تیرماه سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی نیز آغاز خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه فرصت تابستان زمان بسیار خوبی برای برنامه‌ریزی‌های مدون و با کیفیت است، افزود: فعالیت ۴۰۰ پایگاه اوقات فراغت تابستانی از ۱۰ تیرماه با حضور ۸ هزار دانش‌آموز استثنایی آغاز خواهد شد.

وی افزود: رویکرد فعالیت پایگاه‌های اوقات فراغت در تابستان جاری خانواده محوری و مهارت محوری است و این فعالیت‌ها در حیطه‌های دینی، اجتماعی، مهارتی، ادبی و ورزشی انجام خواهد شد.

وی گفت: از ایام تابستان و اوقات فراغت تابستانی باید برای آماده‌سازی دانش‌آموزان جهت شرکت در سی و نهمین دوره مسابقات قرآن دانش‌آموزان عادی و شانزدهمین دوره مسابقات قرآن و مسابقات هنرهای آوایی و نمایشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه نهایت استفاده را برد.

حسینی خواستار گسترش پویش‌های فرهنگی ورزشی شد و گفت: پویش کتاب‌خوانی خانوادگی، پویش عاشورایان، جشنواره بازی‌های بومی محلی و جشنواره‌های نشاط از جمله برنامه‌های هویت آفرین سال جاری سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی است.

معاون وزیر در ادامه با تأکید بر اینکه تفویض اختیار به ادارات آموزش‌وپرورش استثنایی از تیرماه اجرایی خواهد شد اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای سازمان سالیانه ۱۰ درصد از نیروهای ورودی به آموزش‌وپرورش باید به آموزش‌وپرورش استثنایی اختصاص یابد و رؤسای ادارات باید پیگیر سهمیه‌های استان خود باشند

معاون وزیر با بیان اینکه در قالب نهضت مشارکتی توان‌افزایی ۱۰۵ قلم وسیله آموزشی، ورزشی و توان‌بخشی به تعداد ۷۲ هزار عدد باید برای دانش‌آموزان با نیازهای ویژه تهیه شود اظهار کرد: تأمین این میزان تجهیزات اعتباری در حدود ۴۵۰ میلیارد تومان نیاز دارد و سال گذشته از طریق منابع ملی، منابع درون‌استانی و مشارکت خیرین بیش ۷0 میلیارد تومان از این رقم تأمین شده است.

معاون وزیر با بیان اینکه شورای راهبری تلفیقی فراگیر به‌زودی تشکیل خواهد شد اظهار کرد: رشد کیفی طرح تلفیقی فراگیر مستلزم آموزش نیروی انسانی است که باید مدنظر استان‌ها قرار گیرد.

 

......سلامت و بهداشت

*واکسن‌های ایرانی کرونا موثر و کارا هستند: - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: واکسن های ایرانی کرونا هم موثر هستند و هم کارایی خواهند داشت و اگر این واکسن ها به مردم تزریق شوند، شرایط را در چند ماه آینده به حالت ایده آل تبدیل خواهند کرد.

به نقل از ایرنا، دکتر پیام طبرسی گفت: امیدوارم با مساعدت وزارت بهداشت، واکسیناسیون سرعت بیشتری بگیرد تا شاهد کاهش روند بیماری در کشور باشیم.

طبرسی ادامه داد: با واکسیناسیون کادر درمان بیمارستان مسیح دانشوری که اواخر فروردین امسال به اتمام رسیده، جلسات آموزشی در این مجموعه بیمارستان به صورت مناسبی برگزار شده است و خوشبختانه پس از تزریق واکسن موارد ابتلا به بیماری در کادر درمان مشاهده نشده است که این موضوع نشان دهنده موثر بودن واکسیناسیون است.

وی خاطرنشان کرد: برخی ها مطرح می کردند که واکسن های وارداتی موثر نیست و حتما باید فایزر یا شبیه آن باشد، اما واکسن هایی که وزارت بهداشت تایید و وارد کرده بسیار موثر بوده است.

*اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ثبت نام دریافت انسولین قلمی:معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه شماره ۲ خود در خصوص ثبت نام جهت دریافت داروی انسولین قلمی، اعلام کرد: درحال حاضر اطلاعات بیماران تحت پوشش "سازمان بیمه سلامت" در سامانه مدیریت بیماریهای نادر بارگذاری و اطلاعات بالغ بر ۵۰ درصد از بیماران مصرف کننده انسولین قلمی در کشور ثبت شده است.

به نقل از ایسنا، براساس این اطلاعیه، با اقدامات صورت پذیرفته نیازی به مراجعه "بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت" به مراکز دیابت نیست و بیماران صرفاً با مراجعه به سامانه مدیریت بیماریهای نادر (https://rda.behdasht.gov.ir)  می توانند از ثبت کدملی و صحت اطلاعات درج شده خود اطمینان حاصل کنند.

در این اطلاعیه آمده است : در صورتی که اطلاعات فرد ثبت نشده باشد با انتخاب استان/ شهر محل سکونت خود، از لیست مراکز دیابت محدوده سکونت خود مطلع شوند و با مراجعه و ارائه مستندات پزشکی اقدام به ثبت نام در این سامانه نمایند.

طرح ثبت نام بیماران دیابتی تا ۲۰ تیرماه سالجاری تمدید شده است و پس از اتمام موعد مقرر توزیع دارو صرفاً به بیماران ثبت شده در این سامانه صورت می گیرد. "

* کاهش اثربخشی واکسن‌های کرونا در برابر سویه دلتا: یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: واکسن های کووید-۱۹ در حال از دست دادن اثربخشی خود در برابر سویه دلتای کرونا هستند.

به نقل از ایسنا، یک متخصص اپیدمیولوژی در اظهاراتی گفت: واکسن های کووید-۱۹ نشانه هایی از کاهش اثربخشی در برابر سویه دلتای کروناویروس از خود نشان داده اند هرچند واکسن‌های موجود همچنان در پیشگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از آن موثر هستند.

این مقام سازمان جهانی بهداشت افزود: ممکن است در آینده با یک مجموعه جهش ویروسی مواجه شویم به این معنی که واکسن ها قدرت خود را در برابر کروناویروس از دست می دهند.

سویه "دلتا پلاس" که به دلیل جهش در نوع دلتا یا "B.۱.۶۱۷.۲" شکل گرفته، اولین بار در هند شناسایی شد که یکی از محرک های اصلی بروز موج دوم بیماری در این کشور و چندین کشور دیگر از جمله انگلیس محسوب می شود.

این سویه از سرعت انتقال بالایی برخوردار است و سازمان جهانی بهداشت از آن به عنوان چهارمین سویه نگران کننده ویروس نام برده است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز نسبت به احتمال مواجهه با زمستانی سخت در این کشور خبر داد. موارد ابتلا به سویه دلتا در یک هفته حدود ۳۰ درصد در انگلیس افزایش داشته و موارد بستری و پذیرش در بخش مراقبتهای ویژه نیز روند صعودی پیدا کرده است.

مقامات روسیه نیز عامل افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور را سویه دلتای کروناویروس اعلام کرده اند.

 

........ورزشی

*برگزاری نشست کادر پزشکی کاروان ایران در پارالمپیک توکیو

اولین نشست کادر پزشکی کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی، ورزشی و رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی پارالمپیک، با همراهی اعضای کادر پزشکی دکتر براتی، دکتر سخنگویی، دکتر رفیعی پور، مریم صالحی، دکتر محمودخانی و دکتر آقاخانی برگزار شد، مقرر گردید پرونده پزشکی برای ورزشکاران تشکیل و نیز پایش سلامتی آنها به صورت هفتگی انجام شود.

* بزرگ ترین انتقال تاریخ فوتبال؛ رونالدو در بارسلونا

روزنامه آاس خبر از برنامه محرمانه خوان لاپورتا داد: تشکیل زوج سوپر رؤیایی مسی-رونالدو در بارسلونا.

4 ماه پیش خوان لاپورتا به عنوان رئیس بارسلونا انتخاب شد و برای بار دوم به صندلی ریاست باشگاه کاتالان بازگشت. شوی لاپورتا مدتی است شروع شده و با هیجان و شور خاصی نیز ادامه دارد. بازگشت لاپورتا جان تازه ای به بارسلونا داده است؛ باشگاهی که تابستان گذشته چیزی تا از دست دادن لیونل مسی، بزرگترین بازیکن تاریخش فاصله نداشت.

لاپورتا که به خوبی می داند شرایط اقتصادی باشگاه در دوران پاندمی کرونا بسیار بد است و از این حیث نمی تواند روی تمدید با مسی حساب کند، هفته هاست به دنبال بهترین راهکار برای ماندنی کردن مسی است.

لاپورتا و خورخه مسی چندین دور مذاکره با یکدیگر داشته اند. طبق چیزی که خودش عنوان کرده، تمدید با مسی مسیر درستی را طی می کند و او خوشبین است که قبل از 30  ژوئن و پایان رسمی قرارداد مسی، او پاسخ مثبت خود را بدهد.

لاپورتا که اطمینان دارد مسی ماندنی است، به دنبال محقق کردن رؤیایی است که در وهله اول، غیرممکن به نظر می رسد؛ جذب کریستیانو رونالدو.

بله؛ هم تیمی کردن رونالدو و مسی در بارسا هدف نهایی خوان لاپورتاست و این پروژه بزرگ را برای افراد قابل اعتمادش نیز مطرح کرده است. او قصد دارد بزرگترین زوج تاریخ فوتبال را در بارسلونا تشکیل دهد و در حال زمینه سازی برای این اتفاق بزرگ است. پروژه ای که اگر به ثمر بنشیند، در تاریخ فوتبال بی نظیر خواهد بود.

اگر پاسخ رونالدو مثبت باشد، بارسلونا دو بازیکن خود که می توانند آنتوان گریزمان، فیلیپ کوتینیو، سرجی روبرتو، عثمان دمبله و .... باشند را به یوونتوس پیشنهاد خواهد داد. برای دستمزد رونالدو نیز گفته می شود لاپورتا ابتدا قصد جذب قرضی رونالدو را دارد و دستمزد او از مجموع دستمزد دو بازیکن بارسا که به یووه خواهند رفت کسر شده و مابقی را بارسا پرداخت خواهد کرد.

بررسی های لاپورتا و تیمش نشان می دهند که اگر رونالدو جذب شود، درآمد بارسلونا دو برابر خواهد شد که اتفاقی خارق العاده برای بارسا محسوب می شود.

 

....‌....حوادث

*دختر معتاد به دست برادرش خفه شد

پسر جوان که در اقدامی هولناک خواهرش را به قتل رسانده بود حدود ۱۰ ساعت پس از این جنایت به خاطر عذاب وجدان به کلانتری رفت و خود را تسلیم کرد. ساعت ۱۰ شامگاه ۳۰ خرداد، مأموران کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از قتل دختر جوانی در خانه‌ اش خبر دادند. بدنبال اعلام این خبر ، بازپرس و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه در طبقه چهارم خانه شدند. با ورود به حمام خانه، آنها با جسد دختر جوانی مواجه شدند که آثار کبودی روی گردنش احتمال قتل بر اثر خفگی را قوت میبخشید اما کارآگاهان غیر از آن با آثار تزریق نیز روی دست دختر جوان به‌ نام نرگس رو به رو شدند.

در ادامه متخصصان پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی اعلام کردند. در بررسیهای صورت گرفته مشخص شد که از زمان مرگ حدود ۳ ساعت میگذرد و با توجه به سالم بودن درهای ورودی احتمال جنایت از سوی فردی آشنا مطرح شد. دوست مقتول در تحقیقات گفت: من با نرگس قرار داشتم، اما هرچه زنگ خانه ‌اش را زدم کسی در را باز نکرد. تلفنش را هم جواب نمیداد نگرانش شده بودم. از همسایه‌ها سؤال کردم و آنها گفتند که خروج او را از خانه ندیده‌ اند، در همین هنگام عموی نرگس هم آمد و او هم که از پاسخ ندادنهای نرگس نگران شده بود، تصمیم گرفت با پلیس تماس بگیرد. عموی نرگس نیز گفت: در خانه بودم که برادر نرگس با من تماس گرفت و گفت حال او خوب نیست و از من خواست به خواهرش سر بزنم؛ اما زمانی که خودم را به مقابل خانه‌ شان رساندم کسی در را باز نکرد و از سویی دوست نرگس هم نگران او بود. همه این مسائل باعث شد که احتمال حادثه ‌ای را برای او بدهیم.

جنایت خانوادگی

در ادامه تحقیقات مشخص شد که خانواده نرگس در شهرستان زندگی میکنند و او به همراه برادرش در تهران زندگی میکردند. از آنجایی که این دختر ۲۸ ساله با برادرش زندگی میکرد و از سویی او با عمویش تماس گرفته بود احتمال جنایت خانوادگی پررنگ شد. در ادامه تحقیقات کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با پسر جوان تماس گرفتند و پس از صحبتی طولانی سرانجام وی به قتل خواهرش اعتراف کرد و ساعت ۵ صبح ۳۱ خرداد، نیما به کلانتری رفت و خود را معرفی کرد. با اعتراف متهم جوان، تحقیقات از سوی بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی پایتخت صورت گرفت و به دستور بازپرس جنایی پسر جوان در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار داده شد.

گفت‌و‌گو با متهم

چرا خواهرت را کشتی؟

خواهرم کارمند یکی از بیمارستان‌های تهران بود اما مدتی بود که به خاطر ارتباط با دوستان ناباب معتاد شده و وضع خوبی نداشت. اعتیاد او را از پا درآورده و چهره ‌اش بشدت تغییر کرده بود. نرگس دختر خوب و آرامی بود اما وسوسه‌های دوستانش باعث شد که او به این دام کشیده شود و من بشدت از این موضوع ناراحت بودم.

چرا کمکش نکردی ترک کند؟

چندین بار با او صحبت کردم اما حرفهای من برای او اهمیتی نداشت. نرگس مواد تزریق میکرد و این موضوع برای من دردناک بود. واقعاً نمیدانستم برای نجات خواهرم چکار باید کنم.

شب حادثه چه اتفاقی رخ داد؟

ساعت ۷:۳۰ شب ۳۰ خرداد بود که نرگس به حمام رفت تا مواد تزریق کند از دیدن این صحنه به قدری عصبانی شدم که شروع به داد و فریاد کرده و دستم را روی دهانش گذاشتم. به خودم که آمدم متوجه شدم که او را به قتل رسانده ‌ام.

بعد از جنایت چه کردی؟

از خانه بیرون آمدم و بعد از ساعتی به عمویم زنگ زدم اما به او نگفتم که نرگس را کشته ام، فقط گفتم حالش بد است. بعد هم در خیابانها بی ‌هدف راه میرفتم. تا اینکه پلیس با من تماس گرفت. از طرفی عذاب وجدان نیز داشتم. من نمیتوانستم بدبختی و اعتیاد خواهرم را ببینم چون او را خیلی دوست داشتم. دلم نمیخواست خواهرم قربانی شود، پشیمانی و عذاب وجدان باعث شد که به کلانتری بروم و خودم را معرفی کنم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *