شناسه خبر: 33790 منتشر شده در مورخ: 1400/3/18 ساعت: 15:00 گروه: اجتماعی  
پیشنهاد هزینه‌کرد عوارض صدور پروانه به جای الزام یک واحد معلول در ساختمان

پیشنهاد هزینه‌کرد عوارض صدور پروانه به جای الزام یک واحد معلول در ساختمان

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با اشاره به شعار «تهران شهری برای همه»، گفت: سال گذشته از اعتبار ۴۲۰ میلیارد تومانی، مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای مناسب‌سازی شهری هزینه شد.

به گزارش ایران سپید «عبدالرضا گلپایگانی» معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور با بیان اینکه در راستای تحقق شعار «تهران شهری برای همه» تلاش کردیم با مناسب‌سازی، خدمات عادلانه برای همه شهروندان در سطح شهر توسعه پیدا کند، گفت: این موضوع یکی از بحث‌های کلیدی بود که در سال گذشته از اعتبار ۴۲۰ میلیارد تومانی مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای این مهم هزینه شد که شاید به سبب وسعت شهر نمودی نداشته باشد ولی اقدامات مهم موثری بوده است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به تدوین طرح جامع شهر تهران برای دسترسی آسان معلولان به فضای مناسب‌سازی شده شهری، عنوان کرد: شهر تهران طی ۲۰۰ سال ساخته شده ست لذا برای بهتر شدن فضای شهر تهران نیازمند زمانی مناسب هستیم. یکی از اقدامات محوری ما در این خصوص استفاده از افراد دارای معلولیت در ستاد مناسب‌سازی شهرداری تهران است چراکه ضمن برخورد مناسب با دلسوزی و اعتماد به نفس راهکارهای موثری ارائه می‌دهند و افتتاح هیچ پروژه‌ای بدون تایید این ستاد صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به دریافت عوارض قطع درخت در شهر تهران، عنوان کرد: تمامی عوارض دریافتی در حساب ویژه‌ای جمع‌آوری می‌شود و تاکنون توانسته‌ایم از این حساب ۲۰ باغ را احیاء و تبدیل به پارک کنیم، اقدام دوم نیز تجهیز آتش نشانی تهران از عوارض صدور پروانه یا عوارض ایمنی بود که این اقدام نیز در سازمان آتش نشانی تحولی بزرگ ایجاد کرد و اقدام سوم به پیشنهاد سازندگان ساختمانی هزینه‌کرد عوارض صدور پروانه به جای الزام یک واحد معلول در ساختمان بوده است که می‌توان از این محل نیز برای معلولان هزینه شود.

گلپایگانی در پایان از راه‌اندازی کمپین موتورسوار خوب خبر داد و گفت: براساس آمار ۳۰ درصد متوفیان تصادفات شهری راکبان موتورسیکلت‌ها هستند که این کمپین تلاش می‌کند با فرهنگسازی به قانونمند شدن آنان و کاستن از خسارات کمک کند اما باز هم الزامات بازدارنده نیاز است اما جلوگیری از ای تصادفات نیز امکان‌پذیر نیست چراکه درصد بیشتر خدمات در شهر توسط این موتورسواران انجام می‌شود. در رایزنی با استانداری تهران مقرر شد است ۴ آرامستان در ۴ طرف تهران با رعایت اصول مناسب‌سازی شود و همچنین افراد دارای معلولیت نیز می‌توانند با نصب اپلیکیشن «تهران من» نسبت به  اماکن گردشگری و مراکز خرید و ... مناسب‌سازی آگاهی پیدا کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *