شناسه خبر: 33785 منتشر شده در مورخ: 1400/3/18 ساعت: 10:55 گروه: اجتماعی  
بهزیستی گیلان میزبان کارگاه مجازی توانمندسازی مبارزه با مواد مخدر است

بهزیستی گیلان میزبان کارگاه مجازی توانمندسازی مبارزه با مواد مخدر است

کارگاه توانمندسازی سازمان های مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر منطقه سه کشور از امروز "دوشنبه" به صورت مجازی به میزبانی بهزیستی استان گیلان در رشت گشایش یافت.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، مدیرکل بهزیستی استان گیلان گفت:  در این کارگاه حدود ۴۰ نفر از دست اندرکاران سازمان های مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر از استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان، کردستان و گیلان به صورت مجازی شرکت کردند. دکتر حسین نحوی نژاد خاطر نشان کرد: این کارگاه امسال برای دومین بار به میزبانی بهزیستی گیلان با هدف توسعه کارکردهای اجتماعی سازمانهای مردم نهاد، ارایه آموزش های لازم و توانمندسازی دست اندرکاران سازمان های فعال در حوزه مواد مخدر و فرهنگ سازی همگانی برای کنترل و کاهش تقاضای مواد مخدر در حال برگزاری است.

وی بیان داشت: برگزاری کارگاه منطقه ای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد در راستای اطلاع رسانی، ارتقای آگاهی، تبادل تجربیات و هرچه بهتر انجام شدن فعالیت ها و برنامه های سازمان های مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر اهمیت دارد. مدیرکل بهزیستی استان گیلان اظهار داشت: شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی در خصوص مباحثی نظیر چالش های پیشگیری اولیه و فردی، تعیین کننده های اجتماعی سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها، تاثیرات محیط های اجتماعی در شیوع مصرف مواد مخدر و ساختار خانواده و اعتیاد آموزش های لازم را فرا می گیرند. وی اضافه کرد: تاثیرات اولیه فرهنگی، خرده فرهنگ مصرف مواد، اهمیت دوره کودکی و نوجوانی، آیا مصرف مواد مخدر اعتیاد آور مشکل جدی محسوب می شود؟ و مشکلات مرتبط با مصرف مواد اعتیاد آور از دیگر موضوعات قابل ارایه در کارگاه توانمندسازی سازمان های مردم نهاد است.

دکتر نحوی نژاد با اشاره به ضرورت توجه به پیشگیری در حوزه مواد مخدر با بیان اینکه پیشگیری مهمترین و موثرترین راهکار برای گرفتار نشدن در دام اعتیاد است، اظهار داشت: برگزاری کارگاه ها و دوره های مهارت زندگی به منظور افزایش مهارت های پیشگیرانه از برنامه های بهزیستی برای مبارزه با مواد مخدر است. خدمات بهزیستی گیلان در افزون بر یکهزار و ۲۰۰ مرکز غیردولتی شامل مهدکودک، مراکز نگهداری معلولان، کمپ های نگهداری معتادان و مراکز مشاوره ارائه می شود. کارگاه توانمندسازی سازمان های مردم نهاد حوزه مبارزه با مواد مخدر منطقه سه کشور به مدت سه روز به میزبانی بهزیستی استان گیلان ادامه دارد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *