شناسه خبر: 33771 منتشر شده در مورخ: 1400/3/17 ساعت: 11:29 گروه: اجتماعی  
ایجاد ١٠ خانه اقامتی در دستور کار بهزیستی اصفهان قرار دارد

ایجاد ١٠ خانه اقامتی در دستور کار بهزیستی اصفهان قرار دارد

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت: ایجاد ١٠ خانه اقامتی تا پایان سال در بخش های مختلف در دستور کار بهزیستی استان قرار دارد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، پژمان پورشبانان افزود: در این راستا یکی از برنامه‌هایی که بهزیستی بر آن تاکید دارد این است که مانع از ایجاد مراکز تجمعی بزرگ شود زیرا در شرایطی همانند همه گیری کرونا این مراکز آسیب پذیری بالایی داشتند. وی اظهار داشت: بر این اساس مراکز تجمعی بزرگ علاوه بر دردسرها و گرفتاریهای خاص به لحاظ هزینه ها نیز مقرون به صرفه نیست. به گفته معاون امور توانبخشی بهزیستی اصفهان به همین دلیل رویکرد این سازمان به سمت ایجاد خانه‌های اقامتی است و براساس برنامه ریزی و فراخوان صادر شده امید است تا پایان امسال ١٠ خانه اقامتی با حداکثر ظرفیت ١٠ نفر در استان ایجاد شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: این خانه ها در زمینه نگهداری سالمندان ، معلولان ذهنی و بیماران اعصاب و روان ایجاد خواهد شد و این رویکرد خوبی است برای آن  دسته از معلولانی که قابل نگهداری در مراکز تجمعی بزرگ نیستتد تا بتوان با یک شرایط راحت تر و مناسب تر امکان نگهداری آن ها در این خانه ها فراهم شود. معاون امور توانبخشی بهزیستی اصفهان افزود: در  زمان حاضر براساس فراخوان سال قبل تعدادی درخواست برای مجوز خانه اقامتی در مصاحبه تخصصی پذیرفته و موافقت اصولی برای آنها صادر و به کمیسیون ماده ٢۶ ارجاع شدند. وی تصریح کرد: آن چیزی که در حال حاضر انجام شده صدور مجوز ٢ خانه اقامتی ویژه بیماران اعصاب و روان زیر ۱۸ سال در تیران و کرون و آران و بیدگل است.  پورشبانان افزود: یک خانه اقامتی سالمندان هم که موافقت اصولی آن صادر شده در شهرستان نایین در مرحله انجام کارهای آماده سازی ساختمان قرار دارد و تا یک ماه و نیم دیگر فعالیت خود را شروع کند.

پورشبانان از دیگر برنامه های بهزیستی در سالجاری را  خرید وسایل کمک توانبخشی مورد نیاز معلولان عنوان کرد و گفت: امسال با توجه به بضاعت سازمان و امکانات داخل کشور و محصولاتی که در بازار هست بهترین وسایل کمک بخشی که بتواند نیاز جامعه هدف را مرتفع کند تامین خواهیم کرد.  وی افزایش مستمری ها را هم از دیگر اقدامات بهزیستی در سالجاری برشمرد و گفت: مستمری ها از اردیبهشت  افزایش قابل توجه پیدا کرده و سیاست سازمان مبنی بر ادامه داشتن این روند افزایشی است.

پورشبانان یادآور  شد: با وجود همه محدودیت‌های اعتباری و شرایط خاصی که بهزیستی با آن مواجه است سعی شده با این بضاعت کم به نوعی پاسخگوی مناسبی برای ارباب رجوع باشیم و در این راستا  از همه امکانات در اختیار هم به لحاظ کمک خیرین و اعتبارات سازمان و  هم اعتبارات استانی بتوانیم نیازهای اعضا را برطرف و موجب رضایت جامعه هدف شویم.  در زمان حاضر ۱۲۳ هزار معلول زیرپوشش شامل بالغ بر ۱۴ هزار بیماران اعصاب و روان، هشت هزار نابینا و کم بینا، ۱۸ هزار ناشنوا، ۲۴ هزار ذهنی، ۳۰ هزار جسمی و حرکتی، ۲۷ هزار سالمند هستند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *