شناسه خبر: 33715 منتشر شده در مورخ: 1400/3/8 ساعت: 11:34 گروه: اجتماعی  
همکاری شورای عالی استان ها و کمیته امداد برای محرومیت زدایی
با امضای تفاهم نامه ای انجام شد؛

همکاری شورای عالی استان ها و کمیته امداد برای محرومیت زدایی

تفاهم نامه همکاری میان شورای عالی استان ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) با هدف محرومیت زدایی به امضا رسید.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری شورای عالی استان‌ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این تفاهم نامه می‌تواند بسیاری از مشکلات را در کشور برطرف کند.وی افزود: شورای عالی استان‌ها اختیار ارائه طرح به مجلس را دارد و می‌تواند همانند مجلس و دولت طرح ارائه کند. اما ارائه طرح به مجلس و تبدیل شدن آن به قانون زمان بر است.

احمدی اضافه کرد: ما راه دیگری برای تسریع همکاری داریم و آن این است که اختیارات و توانمندی‌ها را به اشتراک بگذاریم. به این طریق می‌توانیم بسیاری از مشکلات را در زمان کم برطرف کنیم.رئیس شورای عالی استان‌ها بیان کرد: از آنجایی که طرح نیکوکاری هم در این تفاهم نامه دیده شده است ما می‌توانیم از طریق شوراها نیازمندان روستاها و شهرها را شناسایی کرده زیر پوشش قرار دهیم.وی تصریح کرد: کمیته امداد کارهای بزرگی انجام می‌دهد و خدمات گسترده‌ای ارائه می‌کند. ما نیز در شورای عالی استان‌ها در امر محرومیت زدایی اقدام کرده‌ایم که می‌تواند زمینه همکاری بیشتر با کمیته امداد را فراهم کند و این همکاری می‌تواند به محرومیت زدایی در روستاها و شهرهای کوچک منجر شود.احمدی اظهار داشت: از زمانی که سکان دار شورای عالی استان‌ها شدیم تلاش کردیم روابط خود را با تمام دستگاه‌ها بهبود بخشیده و اشتراک توانمندی‌ها را داشته باشیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها توضیح داد: متأسفانه اکنون مدیران ادارات با هم درگیر هستند و اگر همین طور پیش برویم با مشکلات جدی روبرو می‌شویم.وی گفت: خوشبختانه طرح مدیریت یکپارچه شهری نیز در دستور کار مجلس است و در صورت تصویب می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.در ادامه نیز سیدمرتضی بختیاری در مراسم امضای این تفاهم‌نامه همکاری که با هدف تقویت فرهنگ خیر و احسان و خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان به امضا رسید، گفت: تعامل و همکاری میان دستگاه‌های اجرایی راهگشای بسیاری از مشکلات کشور است و در این زمینه شورای عالی استان‌ها با توجه به ظرفیت‌ها می‌تواند نقش زیادی داشته باشد.

وی با اشاره به اختیارات قانونی شوراهای اسلامی شهر و روستا، تاکید کرد: باید با برنامه‌ریزی و همدلی، رفع مشکلات محرومان و نیازمندان را در اولویت قرار دهیم.رئیس کمیته امداد تأمین زمین برای ساخت مسکن خانواده‌های نیازمند را یکی از زمینه‌های همکاری برای کمیته امداد و شوراهای اسلامی شهر و روستا دانست و اظهار کرد: تنها مرجعی که می‌تواند به صورت مستقیم به مجلس شورای اسلامی لایحه ارائه دهد شوراها هستند و باید از این ظرفیت برای کمک به محرومان بهره گرفت.بختیاری به اهمیت بحث مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: به عنوان نمونه در موضوع ایتام و معلولان، مسئولیت اجتماعی نهادهای مختلف می‌تواند تا حد زیادی چالش‌های موجود را حل کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *