شناسه خبر: 33710 منتشر شده در مورخ: 1400/3/8 ساعت: 11:27 گروه: اجتماعی  
جزئیات پوشش بیمه‌ای مددجویان نهادهای حمایتی/اعلام نرخ حق‌بیمه سال ۱۴۰۰

جزئیات پوشش بیمه‌ای مددجویان نهادهای حمایتی/اعلام نرخ حق‌بیمه سال ۱۴۰۰

معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزئیات پوشش بیمه ای مددجویان نهادهای حمایتی را اعلام کرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، مجید حسن زاده در این باره گفت: مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در قالب بیمه حرف و مشاغل آزاد تامین اجتماعی تحت پوشش قرار دارند. در مجموع حدود ۶۷ هزار مددجو را  تحت پوشش داریم.

وی افزود: در حالت کلی بیمه حرف و مشاغل آزاد دارای سه سطح ۱۴، ۱۶ و ۲۰ درصد حق بیمه است که دو درصد هرکدام از این نرخ ها سهم دولت است. نرح حق بیمه ١٤درصد شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ۱۶ درصد شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ٢٠درصد  شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است.

معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مبنای دریافت حق بیمه، حداقل دستمزد  است که برای مددجویان تحت پوشش، ۱۰ درصد حداقل دستمزد باید از محل قانون هدفمندی یارانه ها پرداخت شود گفت: در  قانون هدفمندسازی یارانه ها بر گسترش پوشش بیمه‌ای گروه‌های خاصی از جامعه که مددجویان، زنان سرپرست خانوار شهری و مربیان مهدهای کودک از جمله آنهاست، تاکید شده است. منظور از مددجویان همان افرادی هستند که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اند ولی خویش فرمایی کار می‌کنند و نهادها حمایتشان می کنند.

حسن زاده افزود: مددجویان کمیته امداد دو گروه هستند که برای یک گروه مددجویان یارانه‌ای که سهم بیمه شده است را کمیته امداد می پردازد و ۱۰ درصد حق بیمه نیز باید از محل هدفمندی یارانه‌ها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود. گروه دیگر که کل حق بیمه سهم بیمه شده و ۱۰ درصد را کمیته امداد می‌پردازد.

وی با بیان اینکه درمان مددجویان برعهده سازمان بیمه سلامت و بیمه بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی شان تحت پوشش تامین اجتماعی است گفت: بهزیستی ۱۰ درصد از حق بیمه را خودش می‌پردازد و مددجو آن ۲، ۴ و ۸ درصد حق بیمه را در سطوح یاد شده پرداخت می کند.

معاون توسعه و تعمیم بیمه اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در ادامه نرخ حق بیمه سال ۱۴۰۰ را برای این گروه اعلام کرد و گفت: حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ معادل ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان است که ۲ درصد حداقل حدود ۵۳۰۰۰ تومان، ۴ درصد حداقل حدود ۱۰۶ هزار تومان و ۸ درصد حداقل حدود ۲۱۲ هزار تومان می شود که سازمان بهزیستی و کمیته امداد طبق شرایط گفته شده پرداخت می کنند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *