شناسه خبر: 33578 منتشر شده در مورخ: 1400/2/20 ساعت: 11:29 گروه: اجتماعی  
معلولان قزوینی در انتظار دریافت واکسن

معلولان قزوینی در انتظار دریافت واکسن

معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: واکسیناسیون افراد ساکن در مراکز مراقبتی بهزیستی انجام شده و تاکنون پیامد ناگواری برای سالمندان پیش نیامده است ، هم‌اکنون ۸۸۳ نفر از معلولان، ۱۰۰ نفر از کارکنان مراکز شبانه‌روزی و ۵۶ نفر از کارکنان مراکز ویزیت و مراقبت در منزل استان قزوین در انتظار دریافت واکسن هستند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، راحله جاتن با اشاره به واکسیناسیون سالمندان مقیم بهزیستی تصریح کرد: از ابتدای طرح واکسیناسیون تاکنون ۱۸۰ نفر از سالمندان مقیم و ۴۷ نفر از کارمندان مراکز بهزیستی استان قزوین واکسن دریافت کردند.وی افزود: واکسیناسیون افراد ساکن در مراکز مراقبتی بهزیستی پس از ابلاغ دستورالعمل‌های جامع در این خصوص از ۲۰ اسفندماه سال گذشته با اولویت سالمندان و کارکنان این مراکز شروع شد، دوز دوم واکسن برای ۱۷۵ نفر از سالمندان مقیم در مراکز و ۴۶ نفر از کارکنان مراکز سالمندان نیز انجام‌ شده است.

معاون توان‌بخشی اداره کل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: پس از اعلام آمادگی لازم مراکز و انجام اقداماتی همچون دریافت رضایت‌نامه کتبی از خانواده افراد، مکاتبه با دادستان جهت اخذ مجوز تزریق به معلولان مجهول‌الهویه‌ای که فاقد قیم هستند با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان تزریق مرحله نخست انجام شد.وی تأکید کرد: استان قزوین دارای ۲۵ مرکز مراقبتی شبانه‌روزی شامل ۸ مرکز سالمندان، ۱۰ مرکز معلولان ذهنی، ۲ مرکز معلولان جسمی حرکتی و ۵ مرکز مختص بیماران روانی مزمن است، در این مراکز به ۱۳۰۰ فرد دارای معلولیت خدمات مراقبتی و توان‌بخشی ارائه می‌شود که در حال حاضر سالمندان در اولویت دستورالعمل واکسیناسیون وزارت بهداشت قرار دارند.

جاتن بیان کرد: تاکنون پیامد ناگواری برای سالمندان پیش نیامده و هم‌اکنون ۸۸۳ نفر از معلولان، ۱۰۰ نفر از کارکنان مراکز شبانه‌روزی و ۵۶ نفر از کارکنان مراکز ویزیت و مراقبت در منزل استان قزوین در انتظار دریافت واکسن هستند. وی یادآور شد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان تزریق واکسن به معلولان و کارکنان مراکز باقیمانده نیز از روز شنبه ۱۸ اردیبهشت آغازشده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *