شناسه خبر: 33509 منتشر شده در مورخ: 1400/2/11 ساعت: 13:07 گروه: اجتماعی  
سرعت واکسیناسیون در مراکز بهزیستی با برنامه ستاد کرونا منطبق نیست
مدیرکل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی:

سرعت واکسیناسیون در مراکز بهزیستی با برنامه ستاد کرونا منطبق نیست

مدیرکل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۲۴.۶ درصد کل افراد مقیم و پرسنل مراکز بهزیستی واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، افزود: متاسفانه سرعت واکسیناسیون در این مراکز با برنامه پیش‌بینی‌شده ستاد ملی مدیریت کرونا منطبق نیست.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، مصطفی سراج در فایل صوتی افزود: به طور میانگین اگر آمار واکسیناسیون کرونا در مراکز بهزیستی را با آمار دو روز قبل مقایسه کنیم که ۲۲.۵ درصد بوده و اکنون به ۲۴.۶ درصد رسیده، به طور میانگین آمار ما هر روز یک درصد افزایش پیدا می‌کند و نکته قابل تامل این است که اگر واکسیناسیون بخواهد با این شتاب انجام شود و دانشگاه‌های علوم پزشکی این سرعت را داشته باشند به معنای این است که واکسیناسیون مرحله اول مراکز توانبخشی ۷۵ روز طول خواهد کشید.

وی گفت: این سرعت با برنامه پیش‌بینی‌شده ستاد ملی مدیریت کرونا منطبق نیست بنابراین درخواست داریم که سرعت واکسیناسیون را افزایش دهند و همکاران وزارت بهداشت استان‌هایی را که از واکسیناسیون عقب هستند را سئوال کنند و این موضوع رسیدگی شود. با توجه به مصاحبه اخیر مسئولان وزارت بهداشت که اعلام کردند مرحله اول واکسیناسیون در حال لکه‌گیری است امیدواریم همه افراد مقیم و پرسنل مراکز در کوتاه‌ترین زمان ممکن، واکسن مورد نیاز را دریافت کنند.

 مدیرکل دفتر امور توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: تا ظهر روز جمعه دهم اردیبهشت امسال، ۱۷ هزار و ۴۸۱ نفر دوز مرحله اول را دریافت کردند. این تعداد ۲۴.۶ درصد کل افراد مقیم و پرسنل مراکز را در برمی‌گیرند. همچنین تعداد ۱۰ هزار و ۸۹۸ نفر نیز دوز مرحله دوم را دریافت کردند.

وی تصریح کرد: در مقایسه عملکرد استان‌ها، کمترین تزریق واکسن نسبت به افراد مقیم و پرسنل مراکز به ترتیب مربوط به استان‌های گلستان، خراسان شمالی، اصفهان و فارس است. متاسفانه در دو استان گلستان و خراسان شمالی این آمار حتی به پنجاه درصد نیز نرسیده است. بیشترین میزان واکسیناسیون به ترتیب مربوط به استان‌های لرستان، خوزستان، آذربایجان شرقی و یزد است.

سراج اضافه کرد: نظر به اینکه واکسیناسیون سایر گروه‌ها اعم از افراد دارای معلولیت ذهنی و جسمی و افراد دارای اختلالات روان در استان‌ها آغاز شده، از این به بعد گزارش‌ها در سه بخش به تفکیک کل افراد مقیم، سالمندان و سایر گروه‌ها ذکر می‌شود. آمار سالمندانی که در مراکزی مانند مراکز افراد دارای اختلالات روان و معلولیت جسمی بودند و قبلا در گروه سالمندان محاسبه می‌شد، از این به بعد در بخش سایر گروه‌ها ذکر می‌شود.

بنا بر این گزارش، ۱۷ هزار و ۴۸۱ نفر در مراکز بهزیستی، دوز مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کردند و در مجموع ۷۵ هزار نفر در مراکز بهزیستی به‌ سر می‌برند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *