شناسه خبر: 33499 منتشر شده در مورخ: 1400/2/10 ساعت: 22:58 گروه: ورزشی  
انتظار داریم به تورنمنت هشت جانبه ژاپن اعزام شویم

انتظار داریم به تورنمنت هشت جانبه ژاپن اعزام شویم

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره نابینایان کشورمان گفت: ژاپن از تیم ایران دعوت کرده تا در تورنمنتی که در خردادماه با حضور هشت تیم اول رنکینگ فوتبال نابینایان در دنیا برگزار می شود شرکت کند.

به گزارش ایران سپید اعضای تیم ملی فوتبال نابینایان کشورمان از اول اردیبهشت، اولین اردوی تدارکاتی خود را در شهر شیراز آغاز کرده اند که این اردو، تا دهم اردیبهشت به میزبانی بهزیستی استان فارس در جریان است.

جواد فلفلی، سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان کشورمان در مصاحبه با ایران سپید گفت: فدراسیون جهانی نابینایان ایبسا به علت نزدیکی به برگزاری پارالمپیک و به جهت آنکه تیم های حاضر در فوتبال نابینایان در شرایط مسابقه قرار بگیرند، از کشور هایی که همجوار هم هستند و با اسپانسر هایی که برای این کار در نظر گرفته، تقاضا کرده دیدار های دوستانه برگزار کنند. در همین راستا، ایران و روسیه یکدیگر را پیشنهاد دادند و قرار است تیم روسیه 26 اردیبهشت وارد ایران و جزیره کیش شود. فلفلی بیان کرد: ابتدا 16 نفر را برای شرکت در این دو دیدار تدارکاتی به تیم دعوت کردیم که متأسفانه تست کرونای دو ورزشکار مثبت شد و هم اکنون 14 نفر در اردو هستند. شرایط بچه ها از نظر روحی روانی و فنی چندان مساعد نیست و دوری حدود دو ساله از میادین، بر روی کیفیت فنی آنها تأثیر گذاشته است. فلفلی افزود : در این اردو سعی داریم وضعیت بازیکنان را از نظر آمادگی جسمی، روانی و فنی مورد ارزیابی قرار دهیم تا بهترین ها را برای رقابت برابر تیم روسیه انتخاب کنیم. وی افزود: بیستم اردیبهشت جهت بازی دوستانه با روسیه عازم جزیره کیش خواهیم شد و دو دیدار دوستانه با این تیم برگزار می کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان کشورمان بیان کرد: کشور ژاپن در خردادماه از هشت کشور نخست رنکینگ ایبسا در رشته فوتبال پنج نفره دعوت کرده تا در این کشور حاضر شوند و پیش از برگزاری پارالمپیک، یک تورنمنت آزمایشی را برگزار کند. از مسئولان، فدراسیون نابینایان و کمیته ملی پارالمپیک انتظار دارم با توجه به اتفاقات پیش آمده شرایطی را فراهم کنند تا تیم ایران هم بتواند در این رقابت ها شرکت کند. با توجه به برگزاری پارالمپیک و اینکه معمولاً پس از برگزاری این رویداد مسابقات سطح قاره ای تعطیل می شود، اگر تیم ایران به تورنمنت ژاپن اعزام نشود، باز هم یک وقفه یک ساله خواهد داشت. وی تصریح کرد: اگر شرایط کشور از نظر بیماری کرونا مساعد شود، برای استعدادیابی و شناسایی بازیکنان جوانتر، دو دوره مسابقات قهرمانی کشور را پیشبینی کرده ایم تا از دل این مسابقات بتوانیم تیم خوبی را برای پارا آسیایی ۲۰۲۲ چین آماده کنیم.

فلفلی در پایان گفت: بچه های ما توقع چندانی ندارند. آنها زحمت خود را کشیده اند و به وظیفه خود عمل کردند. از مسئولان انتظار داریم آنها هم به وظیفه خود عمل کنند. فوتبال قابل پیشبینی نیست و چه بسا اگر در پارالمپیک حاضر می شدیم، باز هم می توانستیم مدالآور باشیم. لذا از مسئولان انتظار داریم حداقل شرایطی را که برای مدالآوران پارالمپیک پیشبینی می کنند، برای تیم ملی فوتبال نابینایان هم در نظر بگیرند. همچنین انتظار داریم برای حفظ آمادگی این تیم، فوتبال نابینایان را به تورنمنت های بین المللی که می تواند یک کلاس فوتبال برای ما باشد اعزام کنند.

 

 

 

فایل صوتی مصاحبه جواد فلفلی، سرمربی تیم ملی فوتبال نابینایان
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *