شناسه خبر: 33364 منتشر شده در مورخ: 1400/1/19 ساعت: 20:58 گروه: اجتماعی  
مستمری اعضای خانوار با سرپرست معلول در دولت تدبیر و امید برقرار شد

مستمری اعضای خانوار با سرپرست معلول در دولت تدبیر و امید برقرار شد

مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: برقراری مستمری برای اعضای خانواده های با سرپرست معلول برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید انجام‌ شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، زهرا همتی افزود: پیش از این تنها سرپرست خانواده که معلولیت داشت مستمری دریافت می کرد که در دولت تدبیر و امید برای اعضای خانواده این افراد به تعداد دو هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۵۰۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر اعمال شده است.

وی از پذیرش ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭ ۱۰۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬درصدی تمامی معلولان و سالمندان در مراکز شبانه روزی این سازمان در دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: شمار این افراد از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۶۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر دولت قبل به ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۳۳۵‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است.

وی افزایش ارایه خدمات مددکاری به معلولان از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۹۲۳‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر دولت قبل به سه هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۹۳۲‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر در دولت جدید، پوشش طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده از ۱۱۰ نفر به ۲۸۰ نفر، خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی از چهار هزار نفر به پنج هزار و ۷۲ نفر، کمک به درمان معلولان از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۵۰۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر به ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۷۲۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر، پرداخت کمک هزینه ایاب و ذهاب معلولان از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۲۴۴‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر به ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۶۳۳‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر را از دیگر خدمات ارایه شده این حوزه به افراد دارای معلولیت عنوان کرد.

وی اظهار کرد: همچنین در طول هشت سال گذشته حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی افزایش سه برابری داشته و پوشش آن از ۸۲ نفر به ۳۹۴ نفر افزایش یافته است.

وی پرداخت شهریه دانشجویان معلول از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۱۵۷‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر به ۲۵۸، کمک هزینه به دانش آموزان از ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۵۰۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر به یک هزار و ۳۹۹ نفر و کمک هزینه وسایل کمک توانبخشی و مصرفی از سه هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۵۸۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر به شش هزار و ‭‭‭‭‭‭‭‭‭۵۵۱‬‬‬‬‬‬‬‬‬ نفر در دولت قبل نسبت به دولت تدبیر و امید را از دیگر خدمات ارایه شده به افراد دارای معلولیت برشمرد.

بیش از ۱۶ هزار فرد دارای معلولیت در استان ایلام از خدمات بهزیستی برخوردارند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *