شناسه خبر: 33359 منتشر شده در مورخ: 1400/1/18 ساعت: 12:02 گروه: اجتماعی  
افتتاح ۳ مجتمع آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان استثنایی
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد:

افتتاح ۳ مجتمع آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان استثنایی

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مناسب‌سازی ۱۲۹۶ فضای آموزشی در سال ۱۳۹۹ برای دانش آموزان با نیازهای ویژه خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایلنا، مهراله رخشانی‌مهر گفت: در سفر وزیر آموزش‌وپرورش به استان یزد، ۲۷ پروژه آموزشی و ورزشی به‌صورت متمرکز به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: ۳ پروژه آموزشی و ورزشی که افتتاح شد به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اختصاص داشت که از طریق ویدئوکنفرانس و به دستور وزیر آموزش‌وپرورش گشایش یافت تا دانش‌آموزان استثنایی بتوانند از این فضاها بهره‌مند شوند.

رخشانی‌مهر افزود: سالن ورزشی کودکان استثنایی یزد با عنوان مجموعه ورزشی یادگار سومین شهید محراب دارای سالنی با زیربنای ۱۹۵۰مترمربع و فضای اداری با زیربنای ۱۰۱۸ مترمربع و با اعتبار ۴۲ هزار میلیون ریال افتتاح شد.

وی اضافه کرد: آموزشگاه خیّری استثنایی محمدتقی شهوازیان نیز یکی از پروژه‌های افتتاحی امروز است که دارای زیربنای ۳۷۵۰ مترمربع بوده و دارای ۲۰ کلاس است. برای این مدرسه تجهیزاتی به مبلغ ۱۸ هزار میلیون ریال صرف شده است.

رخشانی‌مهر گفت: پروژه سوم، تکمیل آموزشگاه کودکان اوتیسیم (زرکش) است که این مدرسه ۱۲ کلاسه با زیربنای ۱۸۶۰مترمربع دارد و توسط خیر مدرسه‌ساز احداث‌شده است البته محوطه‌سازی و تجهیز مدرسه توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مبلغ ۳۰ هزار میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به توجه ویژه به دانش آموزان با نیازهای ویژه گفت: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۲۹۶ فضای آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در سراسر کشور مناسب‌سازی شده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۴ فضای آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان استثنایی در کشور احداث و تحویل ادارات آموزش‌وپرورش شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *