شناسه خبر: 33252 منتشر شده در مورخ: 1399/12/26 ساعت: 18:21 گروه: اجتماعی  
مزین شدن سفره هفت‌سین نابینایان به نور قرآن

مزین شدن سفره هفت‌سین نابینایان به نور قرآن

مدیرعامل مؤسسه قرآنی نابینایان، خبر از اجرای طرحی مردمی با هدف تأمین مصحف به خط بریل برای نابینایان خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایکنا، سیدمرتضی نیکزاد، مدیرعامل مؤسسه قرآنی نابینایان با بیان اینکه در شرایط فعلی، چاپ قرآن به خط بریل، هزینه سنگینی دارد، گفت: صرفاً تعداد محدودی از افراد نابینا در کشور، که امکانات مالی داشته‌اند یا با کمک خیرین، موفق به تهیه قرآن بریل شدند.

وی افزود: انتشارات مؤسسه قرآنی نابینایان هیچ نوع بودجه دولتی ندارد، لذا مجبوریم تا با استفاده از کمک‌های افراد خیر، قرآن خط بریل تهیه کنیم.

نیکزاد اظهار کرد: در همین رابطه، طرحی آماده شد تا هر نابینای علاقه‌مند به قرآن با کمک خیرین، یک قرآن داشته باشد. معمولاً دستگاه‌های حاکمیتی اگر بخواهند بودجه‌ای را تخصیص دهند به بهانه نداشتن اعتبار به سختی انجام می‌دهند؛ بنابر این ما کارمان را آغاز کردیم و در آستانه عید نوروز و در ماه شعبان با همکاری افراد خیر و برخی دستگاه‌های حاکمیتی تا حدی قرآن‌پژوهان نابینا را از قرآن به خط بریل بهره‌مند می‌کنیم. ظرف همین چند روز، بیش از ۱۰۰ نفر از نابینایان ثبت نام کرده‌اند، اما هنوز همه استان‌ها آمار دقیق را گزارش ندادند.

مدیرعامل مؤسسه قرآنی نابینایان بیان کرد: هر جلد قرآن به خط بریل شامل یک جزء است. مصحف همراه با ترجمه، هر جلدی حدود ۶۰ هزار تومان تمام می‌شود، بنابر این یک دور کامل آن، یک میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه دارد. فردی که از نعمت بینایی برخوردار است با هزینه پایین می‌تواند قرآن تهیه کند، اما نابینایی که علاقه به قرائت قرآن دارد، چه کند؟ اگر نابینا بخواهد قرآن بدون ترجمه تهیه کند، تقریباً نصف این مبلغ را باید بپردازد.

یادآور می‌شود، افراد خیر می‌توانند به منظور کمک در این طرح با شماره‌های ۰۹۱۳۳۱۳۶۲۶۶ و ۰۳۱۳۴۴۵۰۱۳۰ تماس بگیرند، همچنین سایت این مؤسسه به نشانی http://www.braillequran.ir/index.php/fa/ در دسترس علاقه‌مندان است.

مؤسسه قرآنی روشندلان مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده و به نشانی اصفهان، میدان قدس، خیابان علامه مجلسی واقع شده است.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *