شناسه خبر: 33206 منتشر شده در مورخ: 1399/12/18 ساعت: 16:31 گروه: اجتماعی  
«بهزیستی در خانه‌ها»؛ سیاست کلی مراکز +زندگی در دولت تدبیر و امید

«بهزیستی در خانه‌ها»؛ سیاست کلی مراکز +زندگی در دولت تدبیر و امید

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح همزمان ۲۴۰۰ مرکز خدمات مثبت زندگی به دستور ریاست جمهوری در سراسر کشور با بیان اینکه این مراکز بازوان تخصصی واکنش سریع بهزیستی برای ارائه خدمات تخصصی است، گفت: در فعالیت آزمایشی مراکز مثبت زندگی، ۲.۵ میلیون بازدید خانگی صورت پذیرفت که تا دو ماه آینده به ۵ میلیون بازدید خانه به خانه خواهیم رسید.

به گزارش ایران سپید «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آئین افتتاح همزمان ۲۴۰۰ مرکز خدمات مثبت زندگی به دستور ریاست جمهوری در سراسر کشور با بیان اینکه امروز تحول بزرگی در عرصه فعالیت‌های اجتماعی کشور رخ داده است، گفت: امروز در حوزه رفاه اجتماعی و محضر دولت تدبیر و امید یکی از بهترین روزهای کاری خود می‌دانم چون تلاش همکارانم سبب شد مراکز +زندگی برای کمک به همنوعان در سراسر ایران در راستای ارتقاء سطح رفاه در جامعه به کار گرفته شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مراکز +زندگی به عنوان بازوان تخصصی واکنش سریع بهزیستی برای ارائه خدمات تخصصی است، تصریح کرد: امروز ۲۴۰۰ مرکز به وسیله ۱۱ هزار مددکار، روانشناس و متخصصین آموزش‌دیده  با زبان و فرهنگ بومی خدمات ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۶ هزار میلیارد تومانی مردم در این بخش، عنوان کرد: براساس برگزاری آزمون تخصصی ۱۱ هزار جوان همراه با ۲ هزار موسس در مجموعه مراکز +زندگی به کار گرفته شدند و تنها در فعالیت آزمایشی مراکز مثبت زندگی، ۲.۵ میلیون بازدید خانگی صورت پذیرفت که تا دو ماه آینده به ۵ میلیون بازدید خانه به خانه خواهیم رسید به عبارتی بهزیستی در خانه‌ها.

شریعتمداری با بیان اینکه با غربالگری‌ها، آموزش‌ها و ... ماشین تولید فقر، محرومیت و معلولیت را در جامعه دنبال می‌کنیم و پیشگیری بهتر از درمان را در بهزیستی ملکه ذهنمان کرده‌ایم، در پایان یادآور شد: فعالیت مراکز خدمات مثبت زندگی در مجموع، ۲۱ میلیون سفر را کم کرده است و می‌توانند فعالیت پرافتخار اجتماعی را سامان دهند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *