شناسه خبر: 23071 منتشر شده در مورخ: 1399/12/4 ساعت: 08:22 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه دوشنبه 4 اسفند ۱۳۹۹

روزنامه دوشنبه 4 اسفند ۱۳۹۹

پرداخت کمک هزینه تحصیلی تشویقی به ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجوی دولتی تحت پوشش- ذخایر میوه و روغن برای ایام نوروز کافی است- تهویه مناسب در خانه برای پیشگیری از کرونا- سرمربیان در پارالمپیک توکیو سرپرست هم هستند- مرد52 ساله به خاطر ارث پدرش را کشت، یک ساعت بعد هم خودکشی کرد.

روزنامه «ایران سپید»

دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹

۱۰ رجب ۱۴۴۲

۲۲ فوریه ۲۰۲۱

سال بیست و پنجم شماره ۶۶۴۴

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وب سایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

پدرت شاه خراسان و خودت گنج مقامی
پدرت حضرت خورشید و خودت گنج تمامی
غنچه ای نیست که عطر نفست را نشناسد
تو که ذکر صلواتی و درودی و سلامی
ولادت امام جواد (ع) مبارک باد

........عناوین این شماره......

*پرداخت کمک هزینه تحصیلی تشویقی به ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجوی دولتی تحت پوشش

* ذخایر میوه و روغن برای ایام نوروز کافی است

*تهویه مناسب در خانه برای پیشگیری از کرونا

*سرمربیان در پارالمپیک توکیو سرپرست هم هستند

*مرد52 ساله به خاطر ارث پدرش را کشت، یک ساعت بعد هم خودکشی کرد

 

......اخبار ویژه

*پرداخت کمک هزینه تحصیلی تشویقی به ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجوی دولتی تحت پوشش

رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک هزینه تحصیلی تشویقی به ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجوی تحت پوشش بهزیستی که در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند، خبر داد.

وحید قبادی‌دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این مطلب، گفت: در راستای حمایت و توانمندسازی از مددجویان سازمان بهزیستی کشور شهریه دانشجویان تحت پوشش که در دانشگاه‌های غیردولتی تحصیل می‌کنند، توسط سازمان بهزیستی کشور پرداخت شد و همچنین کمک هزینه تحصیلی تشویقی که از دو سال گذشته برای این افراد درنظر گرفته شده است برای دانشجویان دولتی تحت پوشش واریز شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجوی تحت پوشش بهزیستی در دانشگاه‌های دولتی تحصیل می‌کنند، یادآور شد: کمک هزینه تحصیلی تشویقی هر ترم برای دانشجویان مقطع فوق دیپلم ۴۰۰ هزار تومان، مقطع لیسانس ۶۰۰ هزار تومان، مقطع فوق لیسانس یک میلیون تومان و دکتری ۲ میلیون تومان درنظر گرفته شده است که بر روی کارت دانشجویان شارژ شده است.

خبر خوش برای مددجویان بهزیستی/ مستمری سال ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد را در سال ۱۴۰۰ به طور چشمگیری افزایش دادیم.

محمد حسن آصفری عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات این کمیسیون برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه، اظهار کرد: برای اقشار آسیب پذیر به ویژه معمولان در بودجه سال ۱۴۰۰ منابع خوبی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ دولت را ملزم کردیم که نسبت به تأمین مسکن خانواده‌های دارای دو معلول اقدام کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه یارانه خوبی را در اختیار دولت قرار دادیم که آن را به عنوان یارانه مسکن به خانواده‌های دارای دو معلول به بالا اختصاص دهد، عنوان کرد: همچنین دولت را مکلف کردیم که نسبت به تأمین مسکن خانواده‌های دارای فرد معلول اقدام کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس بیان کرد: حقوق مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد را افزایش چشمگیری داده‌ایم تا از این طریق بخشی از مشکلات آن‌ها را که هر روز بیشتر می‌شود، جبران کنیم.

آصفری اظهار کرد: حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در اختیار دولت قرار داده شده تا حقوق افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند را افزایش دهد تا بخشی از مشکلات آن‌ها را بتوانیم حل کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: از محل تبصره ۱۴ منابعی را برای بحث محرومیت زدایی و کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه در نظر گرفتیم که امیدواریم در صحن علنی مجلس نیز مصوبات کمیسیون تلفیق با رأی نمایندگان تصویب و تبدیل به قانون شود.

*الزامی در افتتاح هر ورودی جدید مترو با آسانسور وجود ندارد:

مدیر عامل مترو تهران توضیحاتی درباره افتتاح ورودی‌ جدید مترو در میدان صنعت بدون آسانسور و اعتراض جامعه معلولان ارائه کرد.

 علی امام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران در درباره‌ عدم مناسب‌سازی ورودی‌های جدید ایستگاه میدان صنعت برای معلولان گفت: بهره‌برداری از ورودی‌های دوم ایستگاه‌های بسیج و میدان صنعت در هفته گذشته انجام شد.

او درباره گلایه جامعه معلولان از این افتتاح گفت: در این ایستگاه‌ها مناسب‌سازی کاملا انجام شد و اگر حرف دیگری زده شده، حرف خلافی است. قرار بر این نیست که با اضافه شدن هر ورودی جدید به یک ایستگاه الزاما آسانسور هم وجود داشته باشد.

امام افزود: اگر احداث آسانسور در طرح توسعه ایستگاه باشد حتما انجام می‌شود چرا که ورودی‌های دوم و سوم در نقاط دیگری با فاصله از ورودی اول قرار دارند که فلسفه آن سهولت دسترسی مردم به ایستگاه است و اینگونه نیست که هر ورودی یک آسانسور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه رمپ معلولان، خطوط بساوایی و هندریل در وردی‌های جدید وجود دارد، افزود: در ورودی دوم ایستگاه بسیج همزمان افتتاح آسانسور هم صورت گرفت و خطوط بساوایی، رمپ و هندریل نیز وجود داشت، اما در ورودی دوم میدان صنعت رمپ معلولان و خطوط بساوایی و تمهیدات مناسب‌سازی در نظر گرفته شد اما آسانسور در این ورودی وجود نداشت، چراکه در ورودی جنوبی پیش‌بینی شده بود .

او در پاسخ به این سوال که چرا بدون آسانسور رمپ ایجاد شده و دسترسی به رمپ بدون آسانسور عملا برای معلولان امکان‌پذیر نیست، گفت: رمپ لزوما برای معلولان نیست و برای برخی ممکن است بالا آمدن از پله‌ها سخت باشد و در رمپ بتوانند راحت‌تر حرکت کنند. 

امام در واکنش به اینکه در نتیجه معلولان نمی‌توانند از این ورودی تردد کنند و باید از ورودی جنوبی به مترو وارد شوند، گفت: ورودی جنوبی دارای آسانسور است و با ورودی شمالی فاصله زیادی ندارد.

 این ورودی دو سال پیش افتتاح شده بود و ضوابط اجباری ایجاد آسانسور در شهرداری وجود نداشت و بدون آسانسور افتتاح شد ولی برای احداث آسانسور اقدام شد و انشالله در فروردین ماه از آسانسور ورودی جنوبی بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل مترو تهران افزود: برای اجرای مناسبی‌سازی در هر ایستگاه به طور متوسط حدود یک کیلومتر خطوط بساوایی و یک کیلومتر خطوط هندریل اجرا می‌شود.

امام افزود: احداث هر آسانسور حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در سال جاری ۲۸ آسانسور در ایستگاه‌های مختلف مترو تهران بهره‌برداری شد و ۲۸۰ میلیارد تومان تنها برای ایجاد آسانسور معلولان در راستای رعایت ضوابط هزینه شد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو گفت: دو ایستگاه از دوزاده ایستگاه مقرر برای افتتاح در سال جاری بهره‌برداری شد و برای افتتاح دیگر ایستگاه‌ها با قوت پیگیر هستیم. در ۱۴ اسفند دو ایستگاه میدان قیام و شهید محلاتی «دروازه دولاب» افتتاح می‌شود.

 در ۲۰ اسفندماه نیز ۴ ایستگاه دیگر افتتاح خواهد شد و ۴ ایستگاه باقی مانده یا در روزهای پایانی اسفند و یا در فروردین سال آینده افتتاح خواهد شد.

او در پاسخ به سوالی درباره مراحل اجرائی توسعه خط ده مترو و تهیه پیوست محیط زیستی این خط گفت: اکنون حد فاصل میدان دریاچه تا میدان کتاب در منطقه ۲،۲۲ و ۵ در مرحله اجرای خط ده قرار گرفته است.

امام ادامه داد: کار دستگاه تی. بی. ام در میدان کتاب تمام شد و دستگاه به میدان دریاچه انتقال یافت و باید عملیات اجرای شفت آغاز شود و همچنین دستگاه تی. بی. ام مونتاژ و حفاری از سمت میدان دریاچه شروع شود. 

مدیر عامل شرکت مترو تهران افزود: در نیمه اول سال ۱۴۰۰ کار شفت تمام و حفاری آغاز می‌شود. در این فاصله مطالعات خط ده و مباحث مربوط به پیوست‌های زیست محیطی در حال انجام است.

 

......اخبار روز

* ذخایر میوه و روغن برای ایام نوروز کافی است

قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار: ذخایر میوه و ظرفیت تولید کشور برای روغن مناسب است.

اقلام پرمصرف ایام نوروز، با قیمت مناسب و به مقدار کافی در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

*تا سال ۲۰۳۰؛ پاندمی کرونا باعث تغییر شغل ۱۰۰ میلیون نفر می‌شود:

شرکت مکنزی اند کو هشدار داد پاندمی کرونا باعث شتاب دادن به روند کنونی بازار کار شده است و بیش از ۱۰۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ شغل خود را تغییر خواهند داد.

این شرکت مشاور بین‌المللی پیش‌بینی قبلی خود در مورد تعداد کارکنانی که در ۸ اقتصاد برتر جهان شغل خود را تغییر خواهند داد، ۱۲ درصد افزایش داده است.

بنابر این پیش‌بینی جدید از هر ۱۶ نفر ۱ نفر در چین، فرانسه، آلمان، هند، ژاپن، اسپانیا و آمریکا نیازمند تغییر شغل خود هستند.

*مینو محرز:‍ واکسن کرونا باید رایگان باشد / واکسن ایرانی می‌زنم

عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا:

خوشبختانه با راه‌اندازی خط تولید واکسن کرونا دیگر محتاج هیچ کشوری نیستیم و این واکسن بر روی نمونه‌های جهش یافته می‌تواند موثر باشد.

*خطیب زاده: ظریف، نامه‌ای به مقام معظم رهبری ننوشته است

روز گذشته در فضای مجازی خبری منتشر و در آن ادعا شده بود که ظریف نامه‌ای را به رهبر انقلاب درباره اجرای قانون اقدام راهبردی علیه تحریم‌ها نوشته است.

 سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به انتشار این اخبار گفت: وزیر امور خارجه نامه‌ای در مورد قانون اخیر  مجلس به رهبری ننوشته است و چنین موضوعی به شدت تکذیب می‌شود.

*لغو برگزاری مراسم اعتکاف در کل کشور

رئیس سازمان تبلیغات: طبق آخرین تصمیم‌گیری کارگروه ملی مدیریت مقابله با کرونا مقرر شده که برگزاری مراسم اعتکاف در همه شهرهای کشور منتفی شود.

 

.......آموزش

*تهویه مناسب در خانه برای پیشگیری از کرونا: شناسایی راه های انتقال ویروس کرونا نقش مهمی در کنترل و مدیریت بیماری کووید 19 دارد. استراتژی هایی که جهت کاهش انتقال ویروس از طریق تماس دست ها با محیط و سطوح آلوده به ویروس استفاده می شود، شامل گندزدایی سطوح با احتمال آلودگی و ضد عفونی کردن و شستن دست ها با آب و صابون پس از تماس با هر فرد یا اشیای مشکوک و در صورت دردسترس نبودن آب و صابون، ضد عفونی کردن دست ها است.

 همچنین، راهکارهایی که به منظور قطع زنجیره انتقال و مدیریت بیماری از طریق انتقال با قطرات تنفسی ارائه شده است، شامل رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است. ویروس کووید 19علاوه بر تماس با سطوح آلوده و قطرات تنفسی می تواند از طریق آلاینده های هوا از قبیل آئروسل ها (ذرات معلق در هوا) که به شکل هوابرد هستند، انتقال یابند.

 قطرات تنفسی دارای قطر بالاتر از 5 میکرون هستند که در طی فاصله 2 متر ته نشین می شوند که با رعایت فاصله می توان از شدت مواجهه کاست. از طرف دیگر جریان هوا می تواند قطرات را جابجا کند.

 قطر آئروسل های محتوی ویروس کمتر از 5 میکرون است که می توانند به صورت هوابرد در فضا معلق و پراکنده شوند. برای کاهش خطر انتقال ویروس علاوه بر استراتژی های ذکر شده، نیاز به تهویه مناسب است.

 تهویه هوا و تهویه مطبوع به خصوص در فضاهای شلوغ، نقش مهمی در کیفیت هوای داخل و کاهش انتشار ویروس کووید 19 دارد. باید تا آنجا که ممکن است در خانه بمانیم تا شیوع بیماری کووید 19 را کاهش دهیم.

 تا زمانی که یکی از اعضای خانه آلوده نشود، خانه ها به طور کلی امن ترین محیط زندگی ما هستند. از طرفی تماس با دنیای خارج اجتناب ناپذیر است و احتمال وجود منبع عفونت در خانه یا ورود آن به خانه دور از ذهن نیست.

پس لازم است که اقدامات احتیاطی منطقی در خانه افراد انجام شود تا در حین شیوع بیماری تا آنجا که ممکن است ایمن باشند. در منازل باید ترجیحا تهویه طبیعی با استفاده از پنجره ها و درب ها فراهم شود. نرخ تهویه بستگی به مساحت منزل و فضای بسته، تعداد افراد ساکن، تعداد پنجره ها و درب ها دارد. باید به گونه ای برنامه ریزی شود که به ازای هر نفر در منزل و فضاهای بسته حداقل 7 الی 10 لیتر در ثانیه هوا تامین شود.

 همچنین، باید هوای منزل و فضاهای بسته 2.5 تا 6  بار در ساعت تعویض شود.

در صورتیکه هوای فضای بسته 4 بار در ساعت تعویض شود، پس از مدت زمان 37 دقیقه 90 درصد از هوای آلوده از فضای بسته خارج می شود.بهترین حالت تهویه طبیعی زمانی فراهم می شود که پنجرهای مقابل هم در ساختمان باز شوند، در صورت باز بودن پنجره های مقابل هم در ساختمان ظرف مدت زمان 5 دقیقه،90 درصد آلودگی کاهش می یابد.

 به منظور حفظ شرایط آسایش حرارتی معمول و قابل قبول، سیستم های تهویه مطبوع باید فعال و مطابق با دستورالعمل های آن نگهداری شوند، که به طور معمول در محدوده 25-20 درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی 60-40 درصد است.

سیستم های تهویه مکانیکی (فن های مکشی) منزل به منظور تأمین حداقل میزان جریان هوای مورد نظر، باید همواره روشن باشند.

فن های مکشی در سرویس های بهداشتی و توالت باید در هر وضعیت ممکن استفاده شوند. حتی المقدور، باید به طور مداوم فعال و درب توالت ها بسته باشند.

در صورتیکه شرایط آب و هوایی اجازه دهد می توان از سیستم های سرمایش تابستانی (کولر) جهت تهویه هوا در منازل استفاده کرد. اگر سیستم های تهویه مکانیکی (فن های مکشی) در منزل وجود نداشته باشد، بازکردن چند پنجره و دریچه قابل قبول است.در صورت وجود، دستگاه های تصفیه کننده هوای مجزا و مجهز به فیلتر ذرات باید به طور مداوم فعال باشند.

 در صورت تعداد ناکافی، باید در محلی که بیشتر افراد خانوار وقت خود را می گذرانند، قرار گیرند.

 همچنین، در صورت خرید دستگاه های تهویه جدید، سیستم های با فیلترهای با بازده بالا مانند MERV14  یا بالاتر انتخاب شوند. بعضی از منازل دارای سیستم های تهویه مطبوع با هوای اجباری هستند که هوا را در خانه از طریق کانال دوباره وارد گردش می کنند.

 در این منازل اغلب دستگاه های کنترل هوا دارای قابلیت تعبیه و تعویض فیلتر هستند. درصورت امکان چنین فیلترهایی باید به فیلترهای با راندمان بالا مانند MERV14 یا بالاتر مجهز شوند.

سیستم های تهویه مطبوع باید تا حد امکان به طور مداوم فعال باشند.

هنگام تعویض فیلترها که ممکن است حاوی ذرات مملو از ویروس باشند، استفاده از تجهیزات حفاظت فردی توصیه می شود. سیستم های تهویه مطبوع باید تا حد امکان به طور مداوم فعال باشند، مانند استفاده از ترموستات های هوشمند؛ همچنین، از اشعه ماوراء بنفش میکروب کش بر اساس دستورالعمل های سازنده و با تاکید بر رعایت اصول ایمنی و حفاظتی نیز می توان استفاده کرد.

در ساختمان هایی که چندین واحد مسکونی وجود دارد (اگر فردی در ساختمان مبتلا باشد، باید مراقبت بیشتری جهت کاهش خطر سرایت آلودگی از یک واحد به واحد دیگر صورت گیرد و همیشه مقداری آب در سیفون های لوله کشی وجود داشته باشد.

در این ساختمان ها، سیفون ها در کلیه زهکشی های لوله کشی نباید خشک شوند. ساده ترین اقدام این است که از هر سینک ظرفشویی، دوش، وان و آبگیری کف، حداقل یک بار در روز استفاده شود.

 30 ثانیه جریان کافی است.توصیه می شود که واحد مسکونی را نسبت به هر فضای مشترک مجاور، مانند یک راهرو تحت فشار مثبت نگه دارید. پنجره های باز را به حداقل برسانید، مگر اینکه به منظور رعایت حداقل شرایط تهویه یا حفظ سطح قابل قبول درجه حرارت و رطوبت داخلی ضروری باشد و هر روزنه ای که ممکن است باعث جریان هوا به محل سکونت شود باید با درزگیر، کف، پلاستیک یا مواد مشابه مهر و موم شود.

 

........ورزشی

*سرمربیان در پارالمپیک توکیو سرپرست هم هستند

به منظور تبادل نظر درخصوص اردوهای برگزار شده برای آماده سازی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک توکیو، نشستی توسط کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد.

این جلسه که به میزبانی خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک با حضور دبیر اجرایی و مدیران آکادمی، فنی، فرهنگی و روابط عمومی پارالمپیک و با شرکت سرمربیان رشته‌های اعزامی به توکیو و نمایندگان فدراسیون‌های جانبازان و معلولین، نابینایان و کم‌بینایان، تیراندازی با کمان و قایقرانی برگزار شد، کیفیت اردوها و مشکلات احتمالی بررسی گردید.

 در این نشست، خطاب به سرمربیان تأکید شد که به دلیل کاهش سهمیه اعزام از طرف ستاد میزبانی بازی‌ها، سرمربیان در توکیو به عنوان سرپرست هم انجام وظیفه خواهند کرد.

*ارزشمندترین بازیکنان لیگ بیستم:

با به‌روزرسانی جدید سایت ترانسفر مارکت از ارزش روز بازیکنان لیگ برتر فوتبال ایران، مهاجم مالیایی آبی‌ها ارزشمندترین بازیکن لیگ به شمار می‌رود.

سایت ترانسفرمارکت مرجع اطلاعات و اخبار مرتبط با نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان در سطح دنیای فوتبال که حدود یکسال بود در حوزه لیگ برتر فوتبال ایران به‌روزرسانی را انجام نداده بود و ارزش‌گذاری بازیکنان مرتبط با فصل گذشته بود، دو روز قبل این اقدام را انجام داد تا تکلیف باارزش‌ترین بازیکنان لیگ برتر فوتبال ایران در آغاز بازگشایی پنجره نقل و انتقالات زمستانی مشخص شود. براساس آپدیت جدید، شیخ دیاباته مهاجم مالیایی استقلال همچنان ارزشمندترین بازیکن لیگ فوتبال ایران به شمار می‌رود؛ هر چند دیاباته به واسطه غیبت‌های سریالی‌اش در ترکیب آبی‌پوشان و کارنامه ناموفقی که در لیگ بیستم داشته، با افت 500 هزار یورویی مواجه شده اما با ارزش‌گذاری 1 میلیون و 900 هزار یورو در میان بازیکنان لیگ فوتبال ایران پیشتاز است.

پس از دیاباته، مهدی قایدی زوج او در خط حمله آبی‌ها که اتفاقا این روزها به دلیل مشکلات قراردادی و مالی که دارد در تمرینات استقلال غایب است، جایگاه دوم ارزشمندترین بازیکنان لیگ ایران را در تسخیر دارد. قایدی نسبت به گذشته رشد فوق‌العاده 235 درصد را داشته که به واسطه درخشش او در لیگ نوزدهم و البته لیگ بیستم به دست آمده و حالا از 450 هزار یورو به 1 میلیون و 600 هزار یورو رسیده است. احمد نوراللهی کاپیتان پرسپولیس هم با رشد 75 درصدی نسبت به گذشته، بیش از 1 میلیون یورو ارزش‌گذاری شده و با 1 میلیون و 400 هزار یورو سومین بازیکن ارزشمند لیگ بیستم است. مورد عجیب و جالب‌توجه در لیست منتشره از سوی ترانسفرمارکت، مرتبط با مهدی عبدی مهاجم پرسپولیس است. بازیکنی که در ماه‌های گذشته به امید اول گلزنی سرخ‌پوشان بدل شده و در رقابت‌های مهمی از جمله نیمه‌نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا تجربه گلزنی دارد.

عبدی با رشدی 1500 درصدی توانسته به مهاجمی با ارزش 800 هزار یورو برسد و در طول یکسال گذشته افزایش 750 هزار یورویی به لحاظ ارزش‌گذاری تجربه کند.

در فهرست 10 بازیکن ارزشمند لیگ بیستم، نام چهار استقلالی (شیخ دیاباته، مهدی قایدی، ارسلان مطهری و داریوش شجاعیان)، چهار پرسپولیسی (احمد نوراللهی، مهدی ترابی، میلاد سرلک و مهدی عبدی) و یک بازیکن از تراکتور (احسان حاج‌صفی) و یک بازیکن از فولاد (آیاندا پاتوسی) به چشم می‌خورد.

ضمن آن‌که براساس آمار ترانسفرمارکت در میان 16 تیم لیگ‌برتری، استقلال تهران با ارزش‌گذاری 14 میلیون و 530 هزار یورو در صدر جدول قرار دارد؛ پرسپولیس که در قیاس با استقلال 4 بازیکن کمتر در لیست خود دارد، با 12 میلیون و 280 هزار یورو در جایگاه دوم است و فولاد خوزستان، سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز به ترتیب در جایگاه سوم تا پنجم قرار دارند.

 

......حوادث

*مرد52 ساله به خاطر ارث پدرش را کشت، یک ساعت بعد هم خودکشی کرد

ساعت ۷ شب چهارشنبه بیست و نهم بهمن مأموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو در تماس با بازپرس جنایی پایتخت از کشف دو جسد در آپارتمانی ۶ طبقه خبر دادند.با اعلام این خبر بازپرس و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل حادثه شدند.

با حضور در محل آنها با جسد مردی ۸۵ ساله مواجه شدند که با ضربات جسمی نوک تیز مانند چاقو و چکش به قتل رسیده بود. در چند قدمی جسد پیرمرد، بدن بی‌جان مرد میانسالی قرار داشت که چاقوی خونینی در کنارش افتاده بود و معاینات تیم بررسی صحنه جرم نشان می‌داد که او خودکشی کرده است. بدین ترتیب چاقو و چکشی که با آن جنایت رخ داده بود، کشف شد.

دو جسد در یک خانه بررسی‌های تیم جنایی و معاینات متخصصان پزشکی قانونی نشان می‌داد عامل این جنایت پسر ۵۲ ساله مقتول بوده که جسدش چند متر آن طرف‌تر کشف شده بود.

 طبق اعلام پزشکی قانونی پسر مقتول حدود یک ساعت پس از قتل پدرش اقدام به خودکشی کرده است. مدارک نشان می‌داد که وی پس از قتل پدرش به خاطر عذاب وجدان به زندگی خود پایان داده است.

 طبق معاینات صورت گرفته جنایت صبح رخ داده بود و اجساد حدود ۴ ساعت پس از قتل اول پیدا شده بود.

اختلاف ارثی

اجساد را یکی از فرزندان مرد میانسال پیدا کرده بود. او در تحقیقات گفت: ما در ساختمان6طبقه ساکن هستیم و برادر و پدرم هم باهم زندگی می‌کردند.

برادرم مدتی بود که با پدرم مشکل پیدا کرده بود. او از پدرم می‌خواست که سهم الارثش را پرداخت کند و مدام سر این ماجرا باهم درگیر بودند. امروز از پدر و برادرم خبری نبود. وقتی به سراغشان رفتیم کسی در را باز نکرد با کلید یدکی که داشتیم وارد خانه شده و با اجساد آنها مواجه شدیم.

او ادامه داد: برادرم حدود دو سال قبل به ایران آمد، او ۱۰ سال ساکن ایتالیا و یونان بود و در آنجا کار می‌کرد.

 بعد از اینکه به تهران آمد در یک مغازه صوتی و تصویری مشغول به کار شد.

اجساد به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات از سوی بازپرس جنایی ادامه دارد.

 

 

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *