شناسه خبر: 23043 منتشر شده در مورخ: 1399/11/29 ساعت: 14:56 گروه: اجتماعی  
اهدای ۲۰۵ هزار تبلت به دانش‌آموزان نیازمند کشور

اهدای ۲۰۵ هزار تبلت به دانش‌آموزان نیازمند کشور

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه استان خوزستان بیشترین رقم اهدای تبلت به دانش آموزان نیازمند را به خود اختصاص داده است، گفت: در کل کشور نیز تاکنون حدود ۲۰۵ هزار تبلت اهدا شده و اهدای بیش از یک میلیون تبلت نیز در قالب قراردادها، تفاهم شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، سید جواد حسینی امروز (۲۹ بهمن) در حاشیه افتتاح پروژه های آموزشی در شهرستان آبادان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز توفیق پیدا کردم که به استان خوزستان، مظهر مقاومت ایران و دفاع مقدس سفر داشته باشم. در این سفر سه چهار پروژه ورزشی، یک پروژه باشگاه پیشکسوتان، یک اتاق بازی، یک سالن ورزشی و یک مدرسه و نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان با نیازهای ویژه افتتاح خواهد شد.

 وی افزود: در کنار این افتتاح ها، گفت‌وگویی نیز با مدیران مدارس استثنایی و شورای معاونین و روسای مناطق خواهیم داشت تا فرصت ها و چالش های آموزش و پرورش استثنایی استان را شناسایی کنیم و بتوانیم وظیفه خود را در قبال رفع کمبودهای استان به انجام برسانیم.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: تا اول مهر راه‌اندازی حداقل دو مرکز مشکلات ویژه یادگیری و مرکز مشاوره و راهنمایی توانبخشی، یک پایگاه جامع آموزش مجازی، یک اتاق و پایگاه ویژه دائمی آگوستیک سنجش را در استان خوزستان تعهد خواهیم داد. همچنین از مجموعه مدارس طرح خشت تا بهشت که  ۲۱۰ مدرسه نیاز است، سه مدرسه از این تعداد به استان خوزستان مربوط می شود و قرار است زمین این مدارس توسط اداره استثنایی و اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و اعتبار ساخت نیز توسط ما تامین شود. همچنین ۱۰ مدرسه استثنایی استان، فضاهایی دارند که می توان در داخل آنها سالن های ۲۰۰ متری ورزشی درون مدرسه‌ای احداث کرد.

وی با اشاره به تعداد تبلت هایی که تاکنون در استان خوزستان اهدا شده اند، تصریح کرد: خوشبختانه در استان خوزستان با کمک دستگاه ها و نهادها، ۳۲ هزار و ۶۰۰ تبلت دانش آموزی تا به حال تامین شده و ۵۰۰ تبلت نیز اخیرا تامین شد. استان خوزستان بیشترین رقم اهدای تبلت به دانش آموزان نیازمند را به خود اختصاص داده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان گفت: در کل کشور نیز تاکنون حدود ۲۰۵ هزار تبلت اهدا شده است و اهدای بیش از یک میلیون تبلت نیز در قالب قراردادها، تفاهم شده است. این تبلت ها از طریق نهادهای عمومی، صنایع و خیرین تهیه شده است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *