شناسه خبر: 23038 منتشر شده در مورخ: 1399/11/29 ساعت: 13:44 گروه: اجتماعی  
تاکید بر ایجاد شبکه‌ای فعال برای گسترش ادبیات عاشورایی بین جامعه هدف

تاکید بر ایجاد شبکه‌ای فعال برای گسترش ادبیات عاشورایی بین جامعه هدف

رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین تجلیل از دست اندرکاران همایش ادبیات عاشورایی با تاکید بر ایجاد شبکه‌ای فعال برای اتقاء مسائل روحی و دینی جامعه هدف، عنوان کرد: براساس سیاست سازمان بهزیستی کشور بر خانواده‌محوری، ورود خانواده جامعه هدف می‌تواند باعث گستردگی فعالیت‌های فرهنگی شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل، «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین تجلیل از دست اندرکاران همایش ادبیات عاشورایی با اشاره به قدمت ۱۵ ساله این جشنواره، گفت: امیدواریم ادبیات عاشورایی برای جامعه هدف اعم از افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و ... تاثیرگذاری در روح و جان داشته باشد و وظیفه‌مندیم این مهم را به لحاظ کمی و کیفی گسترش دهیم. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سرمایه‌گذاری بیشتری در ارتقاء دبیرخانه جشنواره ادبیات عاشورایی باید داشته باشیم، افزود: برای ارتقاء، گستردگی و جهانشمولی ادبیات عاشورایی در کشور، دریافت آثار مطلوب،  ارتباط معنوی و موثر با تمامی اعضاء جامعه هدف از دبیرخانه جشنواره ادبیات عاشورایی انتظار می‌رود بطوری که این افراد مخاطب این دبیرخانه قرار گیرند و همچنین بسیاری از اعضاء جشنواره آموزش لازم را ببینند.

وی با بیان اینکه جشنواره ادبیات عاشورایی در سایر حوزه‌های ادبی دیگر نیز فعال شود، تصریح کرد: به عبارتی در مناسبت‌های دیگر مرتبط با عاشورا این دبیرخانه فعال شود و در طول سال مفاهیم عاشورایی را گسترش داد که این نیازمند حضور و مشارکت فعال معاونت‌های مختلف سازمان بهزیستی کشور است.

قبادی‌دانا با تاکید بر ایجاد شبکه‌ای فعال برای ارتقاء مسائل روحی و دینی جامعه هدف، عنوان کرد: مراکز شبه خانواده، مراکز شبانه‌روزی ما می‌توانند تاثیرگذار باشند و حتی براساس سیاست سازمان بهزیستی کشور بر خانواده‌محوری، ورود خانواده جامعه هدف می‌تواند باعث گستردگی فعالیت‌های فرهنگی شود؛ همچنین با تخصصی وارد شدن در جامعه هدف، یکان به یکان افراد می‌توانند از کودکان تا زنان مخاطب قرار گیرند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزود: باید برای اتقاء  و پیشرفت از پشتوانه علمی و دانشی نخبگان کشور بهره‌گیری شود که جشنواره ادبیات عاشورایی پشتوانه علمی تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و در قالب یک هیئت کشوری نقش‌آفرینی کند. 

وی در پایان یادآور شد: سعی کردیم جلسه‌ای خدمت مقام معظم رهبری برگزار شود که متاسفانه به پاندمی کرونا برخوردیم که امیدواریم پس از این دوران این امر نیز محقق شود.

یادآوری می‌شود، این مراسم با حضور «سید منتظر شبر» مدیرکل فرهنگی سازمان بهزیستی کشور، «کشفی‌نژاد» مدیرکل بهزیستی استان فارس، «محمدرضا سنگری» نویسنده عاشورا پژوه و جمعی از مدیران ستادی و استانی برگزار شد.

همچنین در این برنامه از کتاب مجموعه آثار شانزدهمین همایش ادبیات عاشورایی رونمایی شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *