شناسه خبر: 22995 منتشر شده در مورخ: 1399/11/26 ساعت: 11:28 گروه: اجتماعی  
بررسی خلاءهای قانون حمایت از معلولان و دلایل عدم اجرای این قانون

بررسی خلاءهای قانون حمایت از معلولان و دلایل عدم اجرای این قانون

نماینده مردم در مجلس یازدهم، از پیشنهاد طرحی در جهت تکمیل قانون حمایت از معلولان با استفاده از ۳۴ ماده مغفول مانده در دوره قبل مجلس خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از خانه ملت، عبدالناصر درخشان در تشریح جزییات نشست با اعضای  کمیته حقوقدانان روشندل موسسه توسعه حقوقی فقر زدایی با بیان اینکه هدف از این نشست شناسایی مشکلات جامعه معلولان و ارائه راهکار با بهره‌مندی از نظرات خود آنها برای برون رفت از این وضعیت بود، گفت: در این نشست معلولان حقوقدان به بیان مشکلات خود در حوزه‌های مختلف پرداختند و از عدم اجرای مصوبات مجلس در خصوص قانون حمایت از معلولان توسط دولت به بهانه کمبود بودجه انتقاد کردند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نگاه جامعه به قشر معلول از دیگر مشکلاتی بود که در این نشست به آن اشاره شد که مانع از استفاده از توانمندی‌های آنها شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه برغم اینکه معلولان حدود 12 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند اما پیوسته مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌اند و با محدودی‌‌های بسیاری مواجه هستند و این در حالی است که بسیاری از آنها دارای توانمند‌ی‌هایی فراتر از سایر افراد جامعه هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس، یادآور شد: قانون جامع حمایت از معلولان در سال 96 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما توجه به حوزه استخدام و تامین معیشت این قشر و استفاده از ظرفیت 60 درصدی اشتغال و مناسب‌سازی جامعه برای حضور آنها تاکنون نادیده گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: امیدواریم با همراهی سایر نمایندگان مجلس گامی اساسی در جهت رفع مشکلات جامعه معلولان کشور با بهره‌مندی از راهکارهای این قشر برداریم. همچنین مجلس از بُعد نظارتی برای اجرای قانون جامع حمایت از معلولان ورود پیدا کرده، ضمن اینکه مواردی که در زمان بررسی این لایحه در دوره قبل مجلس مغفول مانده است مورد توجه قرار خواهد گرفت . کما اینکه از 63 ماده پیشنهاد داده شده، 34 ماده به تصویب مجلس رسیده است و 29 ماده آن که بیشتر به مباحث فرهنگی و آموزشی توجه داشته از لایحه مذکور حذف و به صورت تصویب نامه ابلاغ شده بود که متاسفانه این مواد نیز اجرا نشدند/.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *