شناسه خبر: 22959 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 ساعت: 18:38 گروه: اجتماعی  
تزریق واکسن کرونا به افراد دارای معلولیت و سالمندان در مراکز نگهداری تا پایان سال

تزریق واکسن کرونا به افراد دارای معلولیت و سالمندان در مراکز نگهداری تا پایان سال

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تزریق واکسن کرونا به معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از تسنیم، محمد نفریه  اظهار کرد: در جلسه ستاد ملی کرونا که یک ماه پیش با حضور رئیس جمهور برگزار شد اولویت‌بندی‌ها برای تزریق واکسن کرونا برای گروه‌های مختلف در سطح کشور انجام شد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس کادر درمانی و بهداشتی نخستین گروه برای دریافت واکسن کرونا مشخص شده‌اند و سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن در مراکز نگهداری و توانبخشی سازمان بهزیستی دومین گروه از دریافت کنندگان واکسن کرونا مشخص شده‌اند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سالمندان و معلولان در مراکز نگهداری به عنوان دومین گروه دریافت کننده واکسن کرونا مشخص شده‌اند بر همین اساس اطلاعات آنها تجمیع و در اختیار شبکه بهداشت قرار داده خواهد شد.

نفریه درباره زمان تزریق واکسن کرونا به معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری اضافه کرد: با توجه به مکاتبات انجام شده تا پایان سال این گروه از جامعه واکسن دریافت خواهند کرد.

وی درباره فرآیند توزیع واکسن کرونا گفت: در این بخش نیز همانند واکسن آنفلوآنزا عمل خواهد شد به طوری که در مرحله واکسن آنفلوآنزا  تزریق از طریق شبکه بهداشت در سطح استانهای مختلف انجام شد که واکسن کرونا نیز از طریق شبکه‌ بهداشت تزریق خواهد شد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: خوشبختانه با مکاتباتی که انجام شده است میزان توزیع واکسن کرونا بیش از واکسن آنفلوآنزا در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان خواهد بود که در این مرحله علاوه بر سالمندان، معلولان، بیماران روانی مزمن، پرسنل و مددکاران در مراکز واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *