شناسه خبر: 22954 منتشر شده در مورخ: 1399/11/19 ساعت: 10:46 گروه: ورزشی  
شاهین ایزدیار: اگر به پارالمپیک اعزام می‌شدم قطعا روی سکو می‌رفتم
خود را قانع کردم اما...

شاهین ایزدیار: اگر به پارالمپیک اعزام می‌شدم قطعا روی سکو می‌رفتم

اولین و تنها پاراشناگر ایرانی که موفق به حضور در بازی‌های پارالمپیک شده گفت در صورتیکه این رشته از اعزام به بازی‌های توکیو حذف نمی‌شد قطعا در این بازی‌ها روی سکو می‌رفت.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، کمیته ملی پاراالمپیک براساس آنچه در ستاد عالی بازی های پاراالمپیک مطرح و توسط اعضای هیات اجرایی این کمیته هم به تصویب نهایی رسیده است، اعزام ۵۰ ورزشکار و ۲۰ مربی از ۱۰ رشته را به بازی های پاراالمپیک توکیو قطعی کرده است.شنا در میان رشته های مصوب برای حضور در ترکیب کاروان ایران جایی ندارد این در حالی است که شاهین ایزدیار شناگر طلایی ایران، ورودی لازم برای حضور در بازی های این توکیو را در اختیار دارد.

وی که در دو دوره اخیر بازی های پاراالمپیک (۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو) حضور داشت و فینالیست هر دو دوره این بازی ها شد، دو سال پیش از حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ همراه با دو پاراشناگر دیگر ورودیه بازی‌های پارالمپیک توکیو را کسب کرد. وی امید زیادی داشت که بتواند در رقابت‌های رکوردگیری، به رکورد لازم برای اعزام به توکیو دست یابد و اینگونه سومین حضور متوالی خود را در این رویداد بزرگ رقم بزند اما تصمیم کمیته پاراالمپیک تمام برنامه های وی را منتفی کرد.

شاهین ایزدیار اولین و تنها پاراشناگر ایرانی است که موفق به حضور در بازی‌های پارالمپیک شده با بیان اینکه از حدود یک ماه و نیم پیش در جریان تصمیم کمیته ملی پاراالمپیک مبنی بر حذف شنا از رشته های اعزامی به توکیو است، گفت: بعد از دو دوره متوالی حضور در بازی های پاراالمپیک مصمم بودم که در بازی‌های توکیو هم شرکت داشته باشم و به همین دلیل طی ماه های گذشته با وجود پاندومی کرونا و محدودیت های ایجاد شده، تمریناتم را خیلی منظم پیگیری کردم اما تصمیم کمیته پاراالمپیک من را شوکه کرد.این پاراشناگر کشورمان که دو سال پیش در بازی های پاراآسیایی اندونزی صاحب ۶ مدال طلا شد با یادآوری اینکه در پاراالمپیک لندن و ریو به فینال ۱۰۰ متر قورباغه رسید و جزو هشت نفر برتر این ماده شد، تأکید کرد: در مسابقات ۲۰۱۹ جهانی که شرکت کردم فقط به نفرات اول تا سوم هر ماده سهمیه پاراالمپیک اعطا می شد.

من این سهمیه را نگرفتم اما به واسطه ورودیه ای که گرفته بودم، امیدوار به اعزام بودم. ایزدیار با تاکید بر تجربه ای که از حضور در لندن و ریو در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: در صورتی که کمیته پاراالمپیک شنا را از اعزام به توکیو حذف نمی کرد و من به واسطه قطعی کردن سهمیه در این بازی ها شرکت می کردم قطعاً روی سکو می رفتم. آمادگی من در این حد است اما چاره ای نیست جز تبعیت از سیاست های کیمته پاراالمپیک که ظاهرا تغییر هم کرده است.

این ملی پوش شنای جانبازان و معلولان با یادآوری سیاست هایی که کمیته ملی پاراالمپیک براساس آن اقدام به تصمیم گیری برای اعزام ورزشکاران و رشته ها به توکیو کرده است، خاطرنشان کرد: مبنای تصمیم گیری حضور در گروه های چهار گانه بود که کسب مدال طلا، نقره یا برنز از جمله آنها به حساب می آمد. گروه چهارم مورد نظر هم به ورزشکارانی اختصاص دارد که طلای بازی های آسیایی را در اختیار دارند یا می توانند در بازی های آتی این مدال را بگیرند.

 من هم در اندونزی صاحب مدال شدم و این شانس را دارم در بازی های پاراآسیایی چین هم طلا بگیرم. با این حال از اعزام حذف شدم.ایزدیار تاکید کرد: در هر صورت وقتی از این تصمیم مطلع شدم شرایطم به گونه ای بود که گویا آب سردی روی من ریخته بودند. تا چند هفته به لحاظ روحی کاملاً به هم ریخته بودم. اما در نهایت توانستم با خودم کنار بیایم. این طور در نظر گرفتم که شاید در صورت اعزام به توکیو با آسیب یا مشکل دیگری مواجه می شدم که به واسطه آن نه در  توکیو می توانستم عملکرد مناسبی داشته باشم و نه برای رویدادهای آتی می توانستم خود را آماده نگه دارم

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *