شناسه خبر: 22904 منتشر شده در مورخ: 1399/11/14 ساعت: 14:07 گروه: اجتماعی  
جانبازان و معلولان شاهرودی در ۱۳ رشته ورزش می‌کنند

جانبازان و معلولان شاهرودی در ۱۳ رشته ورزش می‌کنند

رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان شاهرود گفت : سه هزارو ۳۰۰ ورزشکار جانباز و معلول این شهرستان در ۱۳ رشته ورزش را تا قهرمانی دنبال می‌کنند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، حسن شریعتی در نشست شورای ورزش همگانی شهرستان شاهرود در سرسرای ولایت فرمانداری با اشاره به اینکه توان فعال نمودن ۱۸ رشته ورزشی جانبازان و معلولان در شاهرود وجود دارد،  افزود: برای بهره‌مندی بیشتر جانبازان و معلولان باید از امکانات ورزشی دستگاههای اجرایی شهرستان استفاده کرد.فدارسیون ورزش جانبازان و معلولان کشور ۱۸ رشته ورزشی دارد که در شهرستان شاهرود جانبازان و معلولان در ۱۳ رشته ورزشی فعالند.

وی با بیان اینکه تیم های والیبال نشسته وفوتسال این هیات ورزشی دارای مقام کشوری هستند، تاکید کرد : امکانات محدود ورزش جانبازان جوابگوی نیاز آنها نیست.رییس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: جانبازان و معلولان جسمی و حرکتی به امکانات  خاص برای  حضور در جامعه دارند که این اداره به سهم خود کمک هایی کارهایی انجام داده است.

مسعود جهانسیر با بیان اینکه امکان کمک مستقیم در قالب هیات ورزشی جانبازان و معلولان را ندارد ، افزود: برای تامین بخشی از هزینه های رفاهی و رفت و آمد این قشر   در سال‌های گذشته اقداماتی انجام شده است.

وی ادامه داد: یک دستگاه اتوبوس و ون برای تردد جانبازان و معلولان کم توان  در این شهرستان خدمات ارائه می دهد.سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: ۵۸درصد جانبازان استان سمنان اهل و ساکن شهرستان شاهرودهستند و ۴۰ درصد معلولان  این استان در شاهرود بسر می برند.محمد جلالی افزود: ۳۰۰تن از جانبازان شاهرودی در سالن ورزشی جانبازان و معلولان این شهر  با پوشش بیمه  ورزش می کنند.شهردار شاهرود هم گفت: ساختار شهر شاهرود افقی و سه هزار و ۵۰۰ هکتار عرصه شهری با ۱۷۰ هزار جمعیت دارد .

محمد حاج محمد علی افزود : با مناسب سازی برخی بوستان های شهری برای حضور معلولان و جانبازان و مجموعه ورزشی ولیعصر (عج) شهرداری برای ارتقای سطح ورزش و آرامش  روح و جسم این افراد گام  برداشته شد.

سرپرست فرمانداری شاهرود هم در این نشست گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور بخشنامه ای برای شناسایی امکانات و تجهیزات ورزشی موجود کشور و شهرستان  در دستگاههای اجرایی دارد که باید در اختیار ورزش جانبازان و معلولان قرار گیرد.ابوطالب جلالی افزود: شهرداری و شورای شهر همچنان اعتباراتی بیشتر از سالهای قبل برای  توسعه فضای ورزشی و ورزش همگانی ،آمادگی جسمانی و جانبازان و معلولان  در سال آینده  در نظر بگیرد.

مسوولان هیات های آمادگی جسمانی ،ورزش های بومی و محلی روستایی نیز برنامه های ورزشی  اجرایی  در ایام الله دهه فجر انقلاب در این شهرستان ،شهرهای تابعه و روستاها را اعلام کردند.در این نشست از فعالیت های توسعه ورزش شورای شهر و شهرداری با اهدای لوح تقدیر شد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *