شناسه خبر: 22875 منتشر شده در مورخ: 1399/11/12 ساعت: 12:52 گروه: اجتماعی  
اختصاص سهم جداگانه برای اجرای قانون حمایت از معلولان در لایحه بودجه

اختصاص سهم جداگانه برای اجرای قانون حمایت از معلولان در لایحه بودجه

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: در تبصره ۱۴ برای قانون جامع حمایت از معلولین سهمی نیز در نظر خواهیم گرفت و سهم آن را جداگانه در لایحه بودجه خواهیم آورد.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر، رحیم زارع با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده از سوی دولت برای اجرای قانون حمایت از معلولان در سال آینده، گفت: متأسفانه از سال ۹۶ که این قانون مصوب و اجرا شده است بودجه‌های لازم برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه عزم کمیسیون تلفیق بودجه بر این است که اصلاحاتی در ردیف بودجه‌هایی که دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر به ویژه معلولین در نظر گرفته است ایجاد کند، ادامه داد: قطعاً در صحن علنی مجلس و البته در کمیسیون تلفیق در حال تلاش هستیم که ردیف بودجه دستگاه‌های متولی برای اجرای قانون حمایت از معلولین و نهادهای حمایتی را به صورت اختصاصی تعیین کنیم.

نماینده آباده در مجلس با اعلام اینکه از محل تبصره ۱۴ بودجه که مربوط به هدفمندی یارانه‌ها است بودجه برای حمایت از نهادهای حمایتی و به ویژه برای دستگاه‌هایی که خدمات به معلولین ارائه می‌کنند در نظر خواهیم گرفت، عنوان کرد: در تبصره ۱۴ برای قانون جامع حمایت از معلولین سهمی نیز در نظر خواهیم گرفت و سهم آن را جداگانه در لایحه بودجه خواهیم آورد.سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس تصریح کرد: در بررسی‌هایی که در کمیسیون تلفیق داشتیم در کلیات بودجه‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده است، تقریباً تغییرات لازم برای حمایت از محرومین و اقشار آسیب پذیر جامعه در نظر گرفته شده است.

زارع با بیان اینکه متأسفانه در روند اجرایی سازی قانون حمایت از معلولان مشکلات زیادی وجود دارد که بخش عمده آن به بحث کمبود منابع باز می‌گردد، تصریح کرد: مناسب سازی معابر، اشتغال و ازدواج معلولان از جمله مهم‌ترین مشکلات و نیازهای این قشر به حساب می‌آید که باید برای رفع آنها بودجه لازم را در نظر گرفت.وی عنوان کرد: معلولان قشر آسیب پذیر جامعه بوده و با توجه به اینکه در مواقع بحرانی به آنها رسیدگی و توجه نمی‌شود در نتیجه شرایط آنها روز به روز سخت‌تر می‌شود که برای این مهم باید برنامه‌های مختلفی را اجرا کرد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *