شناسه خبر: 22857 منتشر شده در مورخ: 1399/11/10 ساعت: 15:29 گروه: اجتماعی  
11 بهمن ماه سایت دانشجویان بهزیستی بازگشایی می شود/ شهریه دانشجویان واریز شد

11 بهمن ماه سایت دانشجویان بهزیستی بازگشایی می شود/ شهریه دانشجویان واریز شد

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز شهریه نیمسال اول سال تحصیلی دانشجویان خبر داد و گفت: بخشی از دانشجویان مدارک را به طور کامل روی سامانه ثبت نکرده‌اند که مجددا سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور از شنبه ۱۱ بهمن‌ماه برای ویرایش و تکمیل اطلاعات باز می‌شود.

به گزارش ایران سپید«وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز شهریه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۴۰۰ دانشجویان تحت پوشش بهزیستی خبر داد و گفت: مبلغ ۱۷۰ میلیارد ریال در مجموعبه به حساب بانکی ۱۰ هزار دانشجو شاغل در دانشگاه آزاد، غیرانتفاهی، علمی کاربردی، دولتی شبانه، آموزشکده فنی و حرفه‌ای، مجازی، پردیس بین‌الملل و حوزوی واریز شد.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نیمی از این تعداد دانشجویان، دارای معلولیت یا فرزند بهزیستی هستند، ادامه داد: نیمی دیگر را زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها تشکیل می‌دهند؛ وجه تمایز پرداخت این دوره الکترونیکی پرداخت شهریه به طور کامل بر روی کارت دانشجویان است و با توجه به تشکیل سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور در شرایط کرونایی این امکان فراهم شد که شهریه این افراد سریعتر و دقیق‌تر به دست آنها برسد و شان و منزلت آنها بیش از پیش حفظ و صیانت خواهد شد. 

وی، ادامه داد: در گذشته شهریه دانشجویان به استان‌ها پرداخت می‌شد که ضمن نبود شفافیت سرعت‌بخشی و دقت را کاهش می‌داد لذا برای شفافیت بیشتر و تسریع در این فرآیند و صیانت از جایگاه اجتماعی و شان افراد تحت پوشش پرداخت الکترونیکی در دستور کار قرار گرفت و سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور رونمایی شد؛ یکی از خصوصیت‌های این دوره، شهریه دانشجویی برای فرزندان افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید لحاظ شده است و همچنین پرداخت شهریه فارغ از دهک‌های درآمدی خانواده دانشجویان و فارغ از شدت معلولیت صورت پذیرفته است. 

قبادی‌دانا با بیان اینکه موظف به پرداخت شهریه دانشجویان با معلولیت متوسط، شدید و خیلی شدید در دهک‌های درآمدی ۱ تا ۷ به صورت کامل هستیم، گفت: شهریه مابقی افراد دارای معلولیت در دهک‌های درآمدی ۸ تا ۹ پس از تامین اعتبار بخشی از شهریه‌ها قابل پرداخت است که در این دوره با حمایت دولت و سازمان برنامه و بودجه توانستیم برای سایر جامعه هدف نیز این شهریه بطور کامل پرداخت کنیم. البته بخشی از دانشجویان مدارک را به طور کامل روی سامانه ثبت نکرده‌اند و یا ایراداتی داشته که مجددا سامانه دانشجویان سازمان بهزیستی کشور از شنبه ۱۱ بهمن‌ماه به مدت ۲ هفته برای ویرایش و تکمیل اطلاعات باز می‌شود. 

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان از واریز کمک هزینه تشویقی برای دانشجویان دانشگاه‌های دولتی تحت پوشش در آینده‌ای نزدیک خبر داد. 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *