شناسه خبر: 22855 منتشر شده در مورخ: 1399/11/9 ساعت: 12:52 گروه: اقتصادی  
استاندارد ملی خودروهای مورد استفاده برای افراد معلول تدوین شد

استاندارد ملی خودروهای مورد استفاده برای افراد معلول تدوین شد

استاندارد ملی «خودروهای جاده ای- خودروهای حمل مسافر برای استفاده افراد با معلولیت یا محدودیت حرکتی» با همکاری سازمان بهزیستی، سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور به تصویب رسید.

به گزارش ایران سپید یه نقل از سازمان ملی استاندارد ایران، استاندارد ملی «خودروهای جاده ای- خودروهای حمل مسافر برای استفاده افراد با معلولیت یا محدودیت حرکتی - الزامات» در یکهزارودهمین اجلاسیه کمیته ملی خودرو و نیروی محرکه با همکاری سازمان بهزیستی، سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور و صاحب نظران، کارشناسان و متخصصان کشور به تصویب رسید. 

آزیتا خضرایی، مدیرکل دفتر تدوین استانداردهای ملی  هدف از تدوین این استاندارد را دسترسی آسان مسافران دارای معلولیت یا محدودیت حرکتی و استفاده کننده از صندلی چرخ دار در خودروها اعلام کرد و افزود: این استاندارد برای الزامات طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط با  مسافران با معلولیت دارای محدودیت حرکتی و استفاده کننده از صندلی چرخ دار در خودروهای حمل مسافر کاربرد دارد.
نسخه نهایی این استاندارد به زودی برای بهره برداری کاربران برروی پورتال سازمان ملی استاندارد ایران به نشانی، isiri.gov.ir قرار خواهد گرفت.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *