شناسه خبر: 22844 منتشر شده در مورخ: 1399/11/8 ساعت: 14:13 گروه: اجتماعی  
۲۶ هزار فرزند بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی/واگذاری ۱۰ هزار کودک به عنوان فرزندخوانده

۲۶ هزار فرزند بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی/واگذاری ۱۰ هزار کودک به عنوان فرزندخوانده

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در ۹ سال اخیر بیش از ۱۰ هزار فرزند به عنوان فرزندخوانده به خانواده های ذی صلاح واگذار شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، وحید قبادی‌دانا در مراسم هم اندیشی با معاون توسعه روستایی و عشایری رئیس جمهور با اشاره به فعالیت‌های سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی گفت: بهزیستی علاوه بر پوشش جامعه هدف در مناطق روستایی و محروم، فعالیت‌هایی را نیز در حوزه توانبخشی مناطق یاد شده دارد به طوریکه توانمندسازی اجتماع محور مددجویان و محرومان تحت پوشش نیز در مناطق روستایی و عشایری صورت می گیرد.

به گفته وی، علاوه بر تامین اقلام توانبخشی و وسایل بهداشتی مددجویان محروم مناطق روستایی و عشایری، یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرد دارای معلولیت و حدود ۲۴۰ هزار زن سرپرست خانوار نیز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.قبادی دانا افزود: همچنین یک میلیون و ۸۰ هزار خانوار مستمری بگیر سازمان بهزیستی هستند و حدود ۲۷ هزار فرد ضایعه نخاعی از سازمان بهزیستی خدمات دریافت می کنند. 

پوشش ۲۶۰۰۰ فرزند بی سرپرست و بدسرپرست توسط بهزیستی

به گفته وی این در حالیست که حدود ۲۶ هزار فرزند بی سرپرست، بدسرپرست و دارای سرپرست غیر موثر تحت پوشش سازمان مذکور است که ۱۰ هزار نفر آنها در مراکز شبه خانواده و شیرخوارگاه‌ها نگهداری می‌شوند و حدود ۱۶ هزار نفر نیز در خانواده‌های جایگزین زندگی می کنند.

رییس سازمان بهزیستی کشور در ادامه تاکید کرد: البته سیاست اصلی ما فرزندخواندگی و حضانت فرزندان توسط خانواده‌هاست به طوری که در ۹ سال اخیر بیش از ۱۰ هزار فرزند به عنوان فرزندخوانده به خانواده های ذیصلاح واگذار شده است.قبادی دانا در ادامه به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی اشاره داشت و گفت: بیش از ۴۰۰۰ پرسنل قهار در مراکز مداخله و پایگاه های اورژانس اجتماعی و فعالیت‌های ثابت و سیار اورژانس اجتماعی سراسر کشور  خدمات رسانی می کنند.وی تصریح کرد: بیش از  ۹۰۰۰ خیریه و موسسه غیردولتی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور فعالیت می کنند.

زنان سرپرست خانوار و معلولان روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه های اجتماعی قرار گرفتند

قبادی دانا در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باتوجه به این موضوعات در حوزه های مختلف، در جمعیت روستایی فعالیتهایی در حال انجام است، گفت: جمعیت شهری و روستایی در ۲۰ سال اخیر تفاوتهایی داشته اما تاکید ما بر مناطق کمتر برخوردار و مناطق روستایی و محروم بیشتر بوده است. اقدام خوبی که دولت در ماه های اخیر انجام داد بحث بیمه روستایی و عشایری برای مددجویان سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی و اجتماعی بود که تحول جدی برای این افراد ایجاد کرد و قبل از انجام این طرح حدود ۵۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی بودند که با این اقدام بیش از ۳۰۰ هزار نفر در حوزه افراد دارای معلولیت، ۵۰ هزار نفر در حوزه زنان سرپرست خانوار در روستاها و زنان روستایی و عشایر و معلولان مناطق روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفتند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی یکی از فعالیتهایی که تاکید ویژه داشتیم بخش مسکن بوده است ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکارهای بسیار خوبی را در حوزه مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر برای ما داشته است.

پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه های غیردولتی

رییس سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی حمایت‌هایی از دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش سازمان شده است گفت: حدود ۲۲ هزار نفر از دانشجویان تحت پوشش از سوی بهزیستی حمایت مالی می شوند به طوریکه شهریه مددجویان در دانشگاه‌های غیردولتی هستند به طور کامل پرداخت می‌شود.به گفته قبادی دانا، حمایت مالی از دانشجویان تحت پوشش در دانشگاه‌های دولتی در قالب کمک هزینه تحصیلی تشویقی است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *