شناسه خبر: 22712 منتشر شده در مورخ: 1399/10/21 ساعت: 14:19 گروه: فرهنگی  
افزودن ۴ هزار عنوان کتاب گویا به کتابخانه نابینایان کرمانشاه

افزودن ۴ هزار عنوان کتاب گویا به کتابخانه نابینایان کرمانشاه

با افزودن ۴ هزار عنوان کتاب گویا به کتابخانه نابینایان کرمانشاه تعداد منابع این کتابخانه به ۶ هزار عنوان رسید.

به گزارش ایران سپید عزیزی مسئول کتابخانه نابینایان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۸۰ عنوان کتاب بریل در این کتابخانه موجود است، گفت : تهیه منابع بریل بسیار هزینه بر است و هیچ چاپخانه‌ای در استان کتاب بریل چاپ نمی‌کند و اگر کتابی دچار اسیب شود امکان ترمیم و یا تهیه آن وجود ندارد.

او با بیان اینکه ۱۸۰ نفر در کتابخانه نابینایان کرمانشاه عضویت دارند، گفت : فضای شهری امکانات مناسبی برای این افراد ندارد و با توجه به شیوع کرونا رفت و آمد این اعضا به کتابخانه به صفر رسیده است چرا که جهت یابی آن‌ها تنها با دست انجام می‌شود و نمی‌توانند در این ایام تردد کنند.

او با اشاره به امکانات کتابخانه نابینایان افزود: در حال حاضر سه سیستم کامپیوتری، دو تبلت، دو دستگاه برجسته ساز و بهدید در این کتابخانه وجود دارد، اما داشتن یک استودیوی آکوستیک برای گویا کردن کتاب‌ها نیز بسیار مورد نیاز است، ولی به دلیل هزینه بالا امکان ساخت آن فعلا وجود ندارد.

مسئول کتابخانه نابینایان کرمانشاه افزود: تمام فعالیت‌های فرهنگی از جمله معرفی کتاب، نشست‌های کتابخوان، آموزش‌های زبان و کامپیوتر و مهارت‌های زندگی برای اعضا انجام می‌شود و در ایام کرونا نیز کتاب‌ها در فضای مجازی و با پست در اختیار اعضا قرار می‌گیرد.

عزیزی از درخشش اعضای کتابخانه نابینایان کرمانشاه در مسابقه کتابخوانی کشوری خبر داد و گفت: از ۴۵ برگزیده این مسابقه ۲۶ نفر آن‌ها از اعضای کتابخانه نابینایان کرمانشاه بودند و توانستیم مقام نخست مسابقه کتابخوانی کشوری را کسب کنیم .

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *