شناسه خبر: 22625 منتشر شده در مورخ: 1399/10/10 ساعت: 13:12 گروه: اجتماعی  
انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بهزیستی و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی

انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان بهزیستی و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی

در راستای کمک به بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان دارای معلولیت و همچنین سایر دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی،تفاهم نامه همکاری فی مابین این سازمان و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی منعقد شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل،دکتر فاطمه عباسی مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر گفت:این تفاهم نامه در راستای تحقق عدالت اجتماعی و به منظور ارتقای شاخص های رفاه اجتماعی و توانمند سازی اقشار مختلف مردم به ویژه گروه های هدف سازمان بهزیستی و بر اساس قانون تشکیل سازمان بهزیستی و قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و هم چنین در جهت هدایت استعداد های درخشان و برتر در زمینه های مختلف علمی،تحصیلی و آموزشی در مسیر مناسب منعقد شده است.

وی افزود:موضوع این تفاهم نامه،همکاری مشترک دو جانبه در خصوص ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی رایگان،بورسیه تحصیلی،مشاوره آموزشی،ارائه کتب کمک آموزشی و... برای دانش آموزان دارای معلولیت و  همچنین  سایر دانش آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی از مقطع ششم ابتدایی تا کنکور تعریف شده است و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی بر اساس این تفاهم نامه متعهد شده است تا تمامی دانش آموزان دارای معلولیت بینایی،شنوایی،جسمی- حرکتی و ... تحت پوشش سازمان بهزیستی را بدون اعمال شرط معدل و بضاعت مالی  و در هر شرایط سنی پذیرش و بورسیه نماید.تنها شرط پذیرش این افراد؛ حضور در تمامی آزمون ها و عدم غیبت( اعم از جلسات آنلاین و حضوری) تعریف شده است.

همچنین برای دانش آموزان تحت پوشش در حوزه امور اجتماعی سازمان بهزیستی که شامل فرزندان شبه خانواده،فرزندان زنان سرپرست خانوار و یا فرزندان خانوارهای آسیب دیده و در معرض آسیب هستند،پذیرش با اعمال شرط معدل امکان پذیر است و بنیاد علمی-آموزشی قلمچی متعهد شده است که شرط معدل برای این دانش آموزان را در تمامی مقاطع تحصیلی ۱ نمره کمتر از معدل مجاز سایر افراد،در نظر بگیرد.

عباسی گفت:بر همین اساس  بنیاد قلمچی متعهد شده است حداکثر تخفیف ممکن به میزان ۳۰ درصد را جهت ثبت نام حضوری و آنلاین آزمون های کانون برای فرزندان کارکنان سازمان بهزیستی اعمال نماید.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *