شناسه خبر: 22360 منتشر شده در مورخ: 1399/9/8 ساعت: 14:59 گروه: اجتماعی  
بازنشستگی پیش از موعد معلولان فقط در بخش دولتی اجرا شد
مدیرکل دفتر توانمندسازی بهزیستی:

بازنشستگی پیش از موعد معلولان فقط در بخش دولتی اجرا شد

مدیرکل دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور گفت: قانون بازنشستگی پیش از موعد معلولان و جانبازان برای همه حوزه‌های دولتی و خصوصی قابل شمول است اما متاسفانه اکنون فقط در دستگاه های دولتی برقرار است و در بخش خصوصی اجرا نشد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا، محمدرضا شهبازی افزود: متاسفانه بازنشستگی پیش از موعد در بخش خصوصی به علت عدم تامین اعتبار مورد نیاز صندوق تامین اجتماعی تاکنون برقرار نشده است.

وی ادامه داد: معلولان  و جانبازان بر اساس شدت معلولیت از دو تا ۶ سال از ارفاق سنوات خدماتی برای بازنشستگی برخوردار می‌شوند.

مدیرکل دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: بازنشستگی پیش از موعد معلولان و جانبازان در بخش های خصوصی را از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پیگیری کردیم چون آنها باید اعتبار مورد نیاز برای بخشیدن سنوات را به صندوق تامین اجتماعی پرداخت کنند.

شهبازی افزود: فقط معلولان دارای معلولیت متوسط به بالا و دارای معلولیت ۳۰ تا ۴۰ درصد به بالا می‌توانند از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: میزان معلولیت افراد را کمیسیون پزشکی بهزیستی تشخیص خواهد داد. این کمیسیون پزشکی از سه نماینده معتمد وزارت بهداشت تشکیل شده که میزان معلولیت را تعیین می کنند.

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *