شناسه خبر: 22131 منتشر شده در مورخ: 1399/8/7 ساعت: 13:19 گروه: اجتماعی  
وزیر راه زمانی را برای بررسی تحقق وعده‌های خود به معلولان تعیین کند
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان خواستار شد

وزیر راه زمانی را برای بررسی تحقق وعده‌های خود به معلولان تعیین کند

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان با اشاره به برگزاری سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور، گفت: موافقت وزیر راه با تمامی مطالبات از قبل مطالعه شده از طرف نمایندگان معلولان، بارقه امیدی در آستانه روز جهانی معلولان برای این گروه از افراد جامعه ایجاد کرده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا علی همت محمودنژاد ضمن ارائه گزارشی از سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور که با حضور دکتر محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد، بیان کرد: در این نشست که معاون وزیر کشور، رئیس سازمان بهزیستی و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی حضور داشت، به عنوان مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان به بیان مشکلات معلولان در سطح شهر و در تردد با وسایل حمل و نقل عمومی پرداخته و از دکتر اسلامی درخواست کردم تا دستور ویژه در حوزه تحت نظارت خود جهت سفر ایمن معلولان صادر کند. وی همچنین از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد تا براساس قانون حمایت از حقوق معلولان، نسبت به نیم بهاء شدن بلیط قطار دستور صادر کنند. محمود نژاد اظهار کرد: از آنجایی که سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی برای بسیاری از معلولان مقدور نیست، به عنوان مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان در این جلسه خواهان حذف عوارض جاده‌ای برای خودروهای معلولان شدم.وی همچنین از وزیر راه خواست تا دستورات لازم را به منظور آسایش معلولان هنگام سوار و پیاده شدن از هواپیما، مطابق با پروتکل‌های جهانی و ایده‌های معلولان و افراد فعال در این حوزه صادر کند.به گفته مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان، در این دیدار رئیس راه آهن جمهوری اسلامی ایران گزارشی از بهینه‌سازی ایستگاه‌های قطار مسافربری طی چند ماه گذشته برای معلولان ارائه داد.وی گفت: براساس همین گزارش و با دستور وزیر راه نیز مقرر شد تا تیمی مرکب از  گروه‌های معلولان تشکیل شود و ممیزی‌های لازم برای معلولان در ایستگاه‌های راه‌آهن بررسی کنند. محمودنژاد ادامه داد: همچنین از مهدی جمالی‌نژاد-معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت کشور درخواست کردم تا پایانه‌های مسافربری برای معلولان مناسب‌سازی شود و قداست پلاک خودرو ویژه معلولان نیز توسط سایر دستگاه‌ها رعایت شود. علاوه بر این به پیشنهاد مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان و موافقت وزیر راه نیز مقرر شد تا تمام سامانه‌های مجازی فروش بلیت اعم از قطار، هواپیما و اتوبوس توسط گروه ویژه‌ای در وزارت راه برای نابینایان مناسب‌سازی شود. مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان در ادامه این گفت‌وگو تصریح کرد: موافقت وزیر راه با تمامی مطالبات از قبل مطالعه شده و ارائه شده از طرف نمایندگان معلولان بارقه امیدی در آستانه روز جهانی معلولان برای این گروه از افراد جامعه ایجاد کرد.وی اظهار امیدواری کرد که وعده‌های وزیر راه به طور جد در دستور کار روسای سازمان‌های هواپیمایی کشوری، راه آهن، راهداری و شرکت فرودگاه‌های کشور قرار گیرد. محمودنژاد در همین راستا از وزیر راه درخواست کرد تا زمانی برای بررسی تحقق وعده‌های خود تعیین کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *