شناسه خبر: 21848 منتشر شده در مورخ: 1399/7/2 ساعت: 19:12 گروه: فرهنگی  
تدارک تلویزیون برای تعطیلات آخر هفته با رنگ و بوی مقاومت

تدارک تلویزیون برای تعطیلات آخر هفته با رنگ و بوی مقاومت

شبکه های مختلف تلویزیون برای تعطیلات پایان هفته, فیلم های زیادی را تدارک دیده اند تا به روی آنتن ببرند؛ روندی که هر هفته از سوی عوامل شبکه های مختلف تلویزیون اجرا می شود با این تفاوت که تعطیلات پایان این هفته, مقارن شده با چهلمین سال دفاع مقدس. بر همین مبنا محور بیشتر فیلم های آماده شده برای نمایش از شبکه های مختلف, رنگ و بوی مقاومت دارد و از نمونه هایی انتخاب شده که اغلب بیننده های تلویزیون با آن ها خاطره دارند.

به گزارش ایران سپید در این گزارش, چند نمونه از این فیلم ها را به نقل از روابط عمومی معاونت سیما معرفی می کنیم.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «سجاده آتش» به کارگردانی «احمد مرادپور»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: به هنگام عملیات کربلای پنج رزمندگان دو گردان مالک و حبیب با ماشین نظامی دشمن درگیر می شوند. لحظاتی درونی و عمیق، با نبردی پرحجم و سنگین آمیخته می شود. شرایط نابرابر این نبرد و خصوصیات خاص مهدی و عباس (فرماندهان بسیجی) حالات و اتفاقاتی، خارج از انتظارات و پیش بینی های معمول جنگها را، سبب می شوند که ...
رضا ایران منش، علی پوریان، حبیب الله حداد، عطا الله سلمانیان، سید جواد هاشمی، محسن محمدی در فیلم سینمایی «سجاده آتش» ایفای نقش کرده اند.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی «محمدعلی باشه آهنگر»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 1 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: راز جهانبخش کرامت فاش می‌شود؟ این راز خواب چیستا، ماهرو، گودرز، بهرام، جهانگیر و سرگرد پوشیاس را آشفته خواهد کرد. جهانبخش برای اثبات بی گناهی‌اش و بازگشت آرامش سفر بلندی را آغاز می‌کند؛ سفری که پایانش زندگی بسیاری از آنها را تغییر می‌دهد.
بابک حمیدیان، مینا ساداتی، شهرام حقیقت دوست، رضا بهبودی، همایون ارشادی، مهتاب نصیرپور، هومن برق نورد، ستاره اسکندری، فرخ نعمتی و مسعود رایگان در «سرو زیر آب» بازی کرده اند.
فیلم سینمایی «جعبه موسیقی» به کارگردانی «فرزاد موتمن»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
داستان فیلم درباره پسربچه‌ای به نام علی است که به تازگی مادرش را از دست داده و با فرشته‌ای آشنا می‌شود. این آشنایی ماجراهایی را به دنبال دارد.
رامبد جوان، نیکی کریمی، شاهرخ فروتنیان، ارسلان قاسمی، داریوش اسدزاده و نگار جواهریان در فیلم سینمایی «جعبه موسیقی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «هیوا» به کارگردانی «رسول ملاقلی‌پور»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 10 به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.
در این فیلم خواهیم دید: هیوا اکبری پس از گذشت پانزده سال از مفقود شدن همسرش حمید در بحبوحه جنگ، تصمیم می‌گیرد تا از مناطق جنگی و خانه‌ای که در آن با همسرش زندگی می کرده، بازدید کند. امیر کرمی، که اکنون سفیر ایران در سنگال است و زمانی جزو همراهان حمید در جنگ بوده می‌خواهد با هیوا ازدواج کند، ولی هیوا به رغم نشانه‌هایی از کشته شدن حمید همچنان در پی شوهرش است و ...
گلچهره سجادیه، جمشید هاشم‌پور، آتیلا پسیانی، عبد الرضا زهره کرمانی و آناهیتا نعمتی در فیلم سینمایی «هیوا» هنرنمایی کرده اند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی «بهرام بیضایی»، پنج‌شنبه 3 مهر ماه ساعت 20:45 از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.
این فیلم درباره پسری به نام باشو است که به دنبال بمباران هوایی و کشته شدن پدر و مادرش به درون کامیونی می پرد و از زادگاهش جنوب می گریزد. وقتی چادر بار کامیون را کنار می زند خود را در شمال می بیند و به مزرعه زنی به نام نایی پناه می برد و رفته رفته رابطه عاطفی میان آن دو برقرار می شود ...
پرویز پورحسینی، رضا هوشمند، سوسن تسلیمی، عزیز الله سلمانی، عدنان عفراویان، اعظم رهبر، معزز بنی دخت، اکبر دودکار، محمد فرخواه و فرخ‌لقا هوشمند در فیلم سینمایی «باشو غریبه کوچک» بازی کرده اند.
فیلم سینمایی «دیوانه ای از قفس پرید» به کارگردانی «احمدرضا معتمدی»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 20:45 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.
در این فیلم خواهیم دید: یلدا با روزبه، جانباز جنگ، ازدواج کرده اما بیماری روزبه شدت گرفته و او را در یک آسایشگاه برای مراقبت و درمان بستری می کنند. یلدا اگرچه علاقه زیادی به روزبه دارد اما در مورد رابطه اش دچار تردید شده است. روزبه که در دادگستری کار می کند، پیگیر پرونده های مفاسد اقتصادی است. مستوفی، عموی یلدا، در سال های پس از جنگ از طریق اعمال خلاف و رباخواری و قاچاق و اختلاس ثروت و نفوذ زیادی به دست آورده است. پسرخوانده مستوفی دلباخته یلداست و قصد دارد با استفاده از نفوذ پدرش با یلدا ازدواج کند. مستوفی نیز سعی دارد با استفاده از وضعیت به هم ریخته روحی یلدا و بیماری روزبه، باعث جدایی آنها شود. از سوی دیگر چشم به ثروت پدر یلدا دارد و با مسموم کردن او یلدا را برای مداوای پدرش در شرایط سختی قرار می دهد. مستوفی که در اجرای نقشه هایش قدم به قدم پیش آمده، در مرحله آخر فراست را وارد بازی می کند که ...
عزت الله انتظامی، پرویز پرستویی، علی نصیریان و نیکی کریمی در فیلم سینمایی «دیوانه ای از قفس پرید» هنرنمایی کرده اند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «شجاع دل» به کارگردانی «مل گیبسون»، پنج شنبه 3 مهر ماه ساعت 11 از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم با بازی مل گیبسون؛ داستان ویلیام والاس است که به خاطر انتقام از انگلیسی ها تصمیم به مبارزه بر علیه آنها می گیرد. او افراد زیادی را کنار خود جمع می کند و ارتشی به وجود می آورد تا ...
فیلم سینمایی «دایره سرخ» به کارگردانی «جمال شورجه»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهیم دید: هواپیمای سرگرد رضا ابراهیمی، خلبان نیروی هوایی، هنگام بازگشت از یک عملیات برون مرزی توسط پدافند سنگین یک منطقه ناشناس در خاک عراق مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد. رضا در این حادثه دو پایش را از دست می‌دهد، اما با اصرار خودش، همچنان به کار در نیروی هوایی ادامه می‌دهد. او قصد دارد محل پدافند ناشناس را شناسایی کند و طرح بمباران کارخانه ساخت مهمات و تجهیزات شیمیایی واقع در آن را بریزد. در این بین سرهنگ سابق، محمودی ـ پدر همسر رضا که در آلمان زندگی می‌کند ـ برای بردن خانواده دخترش به آلمان، نزد رضا و خانواده اش می‌آید. رضا با رفتن به آلمان مخالف است و به تدریج با نشان دادن تلاشش برای طرح‌ریزی انهدام کارخانه، محمودی را که یک خلبان قدیمی نیروی هوایی است، به خود می‌آورد و در بین داوطلبان قرار می‌دهد. هنگام شروع عملیات هوایی، یکی از خلبان‌ها به دلیل مشکلی قادر به شرکت در عملیات نمی‌شود و ... فرامرز قریبیان، اردلان شجاع کاوه، محمد کاسبی و پریسا شاهنده در فیلم سینمایی «دایره سرخ» هنرنمایی کرده اند.
فیلم سینمایی «ملک سلیمان» به کارگردانی «شهریار بحرانی»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 19 از شبکه نمایش پخش می‌شود.
در این فیلم خواهید دید: داستان از مشاهدات حضرت سلیمان(ع) شروع می‌شود؛ خداوند از طریق آن زمینه‌ای ایجاد می‌کند تا حضرت سلیمان(ع) متوجه ضعف‌های بنیادین حکومت خودش شود. حضرت سلیمان حکیم بودند و به واسطه نشانه‌ها درمی‌یابند که خداوند ملک ایشان را به جسدی بی‌جان و بی‌روح تشبیه می‌کند. ایشان درمی‌یابند که دلیل نبود این روح چیست و در نتیجه خداوند او را کمک می‌کند تا ملک بی‌بدیل خود را بنا کند و ...
امین زندگانی، محمود پاک نیت، الهام حمیدی، مهدی فقیه، حسین محجوب، زهرا سعیدی و علیرضا کمالی در فیلم سینمایی «ملک سلیمان» ایفای نقش کرده‌اند.
فیلم سینمایی «کیمیا» به کارگردانی «احمدرضا درویش»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 21 از شبکه نمایش پخش می‌شود. در این فیلم خواهید دید: در آغاز جنگ تحمیلی همسر رضا باردار است رضا او را به بیمارستان می رساند و خود به اسارت دشمن در می آید شکوه جراح فرزند رضا را نجات می دهد. پس از گذشت نه سال وقتی رضا از اسارت آزاد می شود پی می برد همه اعضای خانواده اش را از دست داده است حال او در جستجوی تنها فرزند بازمانده اش است که ... مرحوم خسرو شکیبایی و بیتا فرهی در فیلم سینمایی «کیمیا» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه امید

فیلم سینمایی «رابطه» به کارگردانی «پوران درخشنده»، پنج‌شنبه 3 مهر ماه ساعت 17:45 از شبکه امید پخش خواهد شد.
این فیلم داستان پسری به نام ناصر است که نوجوانی ناشنوا و لال که قادر به ایجاد رابطه با اطرافیان خود نیست. پدر و خواهرش به او بی توجه اند و دل سوزاندن مادر به حال او بی فایده است. ناصر تحت فشار اطرافیان و خانواده از همه کس و همه چیز دلزده است، اما پس از آن که معلمش او را در عدم برقراری رابطه با اطرافیان مقصر می داند به خود می آید. سرانجام ...
پرویز پورحسینی، خسرو شکیبایی و پوراندخت مهیمن در فیلم سینمایی «رابطه» هنرنمایی کرده اند.

شبکه افق

فیلم سینمایی «الماس بنفش» به کارگردانی «رحیم رحیمی پور»، جمعه 4 مهر ماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهید دید: در کشاکش جنگ ایران و عراق سه گروه از رزمندگان برای تصرف تپه ای با موقعیت استراتژیک که در اختیار ارتش عراق است،‌ وارد عمل می شوند. اعضای دو گروه بر اثر بمباران شیمیایی کشته می شوند؛ اما گروه سوم، تحت فرماندهی فردی به نام حاج حسین ...
جهانبخش سلطانی، سیدجواد هاشمی، محمدهادی قمیشی، ناصر عرفانیان و مصطفی لاجوردی در فیلم سینمایی «الماس بنفش» ایفای نقش کرده‌اند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *