شناسه خبر: 21826 منتشر شده در مورخ: 1399/7/1 ساعت: 20:23 گروه: اجتماعی  
اختلاف‌نظر سه جانبه برای افزایش یارانه مراکز توانبخشی

اختلاف‌نظر سه جانبه برای افزایش یارانه مراکز توانبخشی

در حالی که مراکز توانبخشی خواستار افزایش ۴۱ درصدی یارانه خود هستند، سازمان بهزیستی ۲۰ درصد و سازمان برنامه و بودجه نیز ۱۵ درصد برای این افزایش پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش ایران سپید  به نقل از تسنیم،  محمد نفریه با اشاره به اینکه افزایش 41 درصدی یارانه مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان میسر نیست اظهار کرد: این رقم، رقم قابل توجهی است و قاعدتاً با توجه به شرایط سازمان نمی‌توان آن را عملیاتی کند.
وی تصریح کرد:‌ در سالهای گذشته نیز جلساتی برای تعیین تکلیف یارانه مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان با حضور مسئولان انجمن برگزار شد و این  افزایش تحقق پیدا نکرد و در سال گذشته حدود 20 درصد یارانه مراکز در نیمه دوم افزایش پیدا کرد.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به محدودیت‌های مالی و اعتباری سازمان بهزیستی کشور گفت: علی‌رغم اینکه سال گذشته ارتباطات سازمان بهزیستی حدود 73 درصد میسر شد اما اعتبارات حوزه توانبخشی به صورت صد در صد پرداخته شد.
نفریه با اشاره به پافشاری مسئولان انجمن مراکز توانبخشی معلولان و سالمندان مبنی بر افزایش 41 درصدی یارانه مراکز توانبخشی خاطرنشان کرد: این موضوع قاعدتا عملیاتی نخواهد شد و این در حالی است که مسئولان انجمن بر این مسئله پافشاری دارند اما قطعا سازمان نمی‌تواند به این میزان یارانه مراکز را افزایش دهد.
وی  از پیشنهاد سازمان بهزیستی مبنی بر افزایش 20 درصدی یارانه مراکز توانبخشی خبر داد و گفت: در همین ارتباط سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد 15 درصد افزایش یارانه‌ها داده است اما سازمان معتقد است که یارانه مراکز باید حدود 20 درصد افزایش پیدا کند.
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: در صورتی که مسئولان انجمن مراکز با سازمان برنامه و بودجه به توافق برسن داین مبلغ حدود 20 درصد افزایش پیدا خواهد کرد و در طی 4 یا 5 ماه به مراکز پرداخت خواهد شد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *