شناسه خبر: 21534 منتشر شده در مورخ: 1399/5/22 ساعت: 00:00 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه چهارشنبه 22 مرداد 1399

روزنامه چهارشنبه 22 مرداد 1399

عناوین امروز: ۱۱۱ سرای ورزشی و فرهنگی برای معلولان مناسب سازی شد - تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا - مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند - اهمیت اسباب بازیهای مناسب برای کودکان نابینا - سرایت‌پذیری کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته - پرداخت پاداش قهرمانان آسیایی و جهانی پس از 2 سال - هرسال چند نفر در تهران به قتل می‌رسند؟

روزنامه «ایران سپید»

چهارشنبه 22 مرداد 1399

22 ذی الحجه 1441

12 اگوست  2020

سال بیست و چهارم شماره 6486

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین امروز............

۱۱۱ سرای ورزشی و فرهنگی برای معلولان مناسب سازی شد

تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا

مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند

اهمیت اسباب بازیهای مناسب برای کودکان نابینا

سرایت‌پذیری کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته

پرداخت پاداش قهرمانان آسیایی و جهانی پس از 2 سال

هرسال چند نفر در تهران به قتل می‌رسند؟

.............ویژه

* ۱۱۱ سرای ورزشی و فرهنگی برای معلولان مناسب سازی شد

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت: با همکاری شهرداری های مناطق ۲۲ گانه ۱۱۱ سرای ورزشی و فرهنگی برای استفاده معلولان مناسب سازی شده است.

سید «احمد خادم» اظهار داشت: ۶۶ محور از خیابانهای شهر تهران نیز برای معلولان مناسب سازی شدهاست تا این قشر نیز به حقوق شهروندی خویش دست پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۵ تا ۹۸، با همکاری شهرداری تهران ۱۱۰ بوستان برای رفت و آمد معلولان مناسب سازی شده است، گفت: امسال شهرداری تهران بودجه خود را ۳۰۰ درصد افزایش داده یعنی از ۷۵ به ۵۰۰ میلیارد تومان ارتقا داده است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران  ادامه داد: این بودجه امسال تخصیص یافته و شهرداری دغدغه مند در مناسب سازی معابر و مکان های عمومی است. وی با اشاره به اینکه همه دستگاه ها باید در زمینه مناسب سازی ورود کنند، گفت: حرکت های خوبی در زمینه مناسب سازی در دستگاهها صورت گرفته ولی این امر متناسب با نیاز جامعه معلولان نیست و نیاز به اقدامات بیشتری است.

خادم افزود: باید پیش از ساخت و سازها، مبلمان شهری و ایجاد مکانهایعمومی، مقوله مناسب سازی در نظر گرفته شود تا از هزینه های بعدی و اضافی جلوگیری شود.

وی بر فرهنگسازی استفاده معلولان از خدمات عمومی و خصوصی تأکید کرد و گفت: در مرحله اول باید فرهنگ ایجاد شود و بعد از آن دغدغه و ابزار آن در دستور کار قرار گیرد زیرا تا مطالبه ای نباشد مساله ای پیگیری و به سرانجام نمیرسد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران ابراز داشت: در تصمیم ها و مناسب سازی های شهری باید خانواده های مددجویان بهزیستی و یا تشکلهای فعال را دخیل کنیم تا با شناخت مشکلات آنها موانع را برطرف سازیم.

در ادامه این جلسه کارشناس مسئول امور توانبخشی بهزیستی استان تهران بیان داشت: سال ۱۳۸۳ قانون جامعه حمایت از معلولان به تصویب رسید که در این قانون وظیفه همه دستگاه های متولی را بیان کرده است و این قانون در سال ۱۳۹۶ به قانون حمایت از افراد دارای معلولیت بازنگری و اصلاح شد.

مریم سلطانی اضافه کرد: سال گذشته ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای معلولان هزینه مناسب سازی منزل و خودرو اختصاص یافته است.

وی گفت: همچنین دوره های آموزشی برای دستگاه های اداری و موارد اصلاحی در مناسب سازی ساختمان ها و خدمات به معلولان برگزار شده و این دوره ها در شهرستان های استان تهران نیز اجرایی شده است.

کارشناس مسئول امور توانبخشی بهزیستی استان تهران تأکید کرد: بعضی از دستگاه ها عنوان میکنند که مراجعه کننده معلول ندارند در حالی که امکان دارد یکی از کارکنان خودشان به معلولیت موقت دچار شود از این رو مناسبسازی مقولهای است که باید همه دستگاهها به آن اهتمام داشته باشند.

وی با بیان اینکه معلولیت دو نوع است، گفت: معلولیت دائم و موقت است که در معلولیت موقت فرد در یک زمان کوتاهی دچار مشکل جسمی و حرکتی می شود مانند فردی که دچار شکستی در قسمتی از پا و یا دست شده باشد.

سلطانی خاطر نشان کرد: در جشنواره شهید رجایی که هر سال بین دستگاه های خدمت رسان برگزار می شود ۳۰ امتیاز به مناسب سازی دستگاه برای معلولان اختصاص یافتهاست تا از این طریق دستگاهها با رغبت بیشتری در این زمینه ورود کنند.

* داوطلبین نیروی انتظامی و آتش نشان آموزش خط بریل می بینند

معاون آموزشی، برنامه‌ریزی و توانبخشی سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از آموزش های جدید برای افراد کم توان خبر داد.

هداوند گفت: یکی از فعالیت‌های مهم در بسته تحولی تحت عنوان مدرسه انطباقی است و به‌دنبال آن هستیم نهضت آموزش خط بریل است. نهضت آموزش خط بریل امسال برای هزار نفر از معلمان مدارس و اولیای دانش آموزان دچار آسیب بینایی لحاظ شده است.

او تأکید کرد: کارگاه نهضت بریل آموزی نیز در قالب سه کارگاه به شکل مجازی برگزار می‌شود.

هداوند تأکید کرد: دو کارگاه در قالب40 ساعت غیرحضوری و 10 ساعت حضوری برگزار می‌شود تا با وسایل این خط ارتباط برقرار کنند.

او گفت: از مدرسان در این زمینه استفاده می‌شود. با نهضت آموزش زبان اشاره  و نهضت آموزش خط بریل در مجموع 5 هزار نفر در سطح کشور تحت آموزش قرار می‌گیرند. امید است گام مهمی را در ارتباط  با دانش آموزان آسیب دیده بینایی و شنوایی به مرحله اجرا در بیاید.

 این مقام مسئول تصریح کرد: ۵ هزار نفر در بسته تحولی انطباقی آموزش زبان اشاره و آموزش بریل‌آموزی دارند.۴ هزار معلم، اولیا و افراد داوطلب نهادها و سازمان‌های داوطلب مثل نیروی انتظامی آتش نشان و... در این بسته تحولی شرکت می‌کنند.

...........اخبار روز

* تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا

رئیس‌جمهوری خبر داد: کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا  تصویب شد، امیدواریم دولت بتواند پس از تصویب نهایی و تدوین شیوه اجرایی، آن را عملیاتی کند. وی همچنین در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت:

دولت همواره در تلاش برای اتخاذ و اجرای سیاست‌ها و تدابیری در جهت کنترل نقدینگی و هدایت آن به مسیر درست و چرخه تولید بوده است

مردم در زمینه تلاش دولت برای ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد کشور، اطمینان خاطر داشته باشند

* مطالبات ایثارگران تا پایان دولت پرداخت می‌شود

سعید اوحدی معاون رئیس جمهوری:

بر اساس مصوبه دولت، همه مطالبات ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم پرداخت می‌شود. با نگاه ویژه رئیس جمهوری در هیأت دولت به خاندان معظم شهدا و ایثارگران مصوبات خوبی داشتیم.

* آمریکایی‌ها معتقدند بایدن نمی‌تواند دوره ریاست جمهوری را به پایان برساند

نظرسنجی موسسه «راسموسن» نشان می‌دهد، ۵۹ درصد از آمریکایی‌ها معتقد هستند اگر «جو بایدن» ۷۷ ساله رئیس‌جمهور شود، توان اتمام دور اول ریاست جمهوری را ندارد و معاونش جایگزین او خواهد شد./ فارس

* کنکور سراسری ۲۷ تا ۳۰ شهریور ماه برگزار می شود

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از برگزاری آزمون کنکور سراسری در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ شهریور خبر داد.

سازمان سنجش برای اعمال پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه یک ماه فرصت خواسته است به همین دلیل برگزاری کنکور یک ماه به تعویق افتاد.

 

............گزارش روز

* مردم می‌توانند با سهام عدالت خود وام بگیرند: طرح جدید وزارت اقتصاد که به تصویب شورای پول و اعتبار نیز رسیده، حاکی از آن است که ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت مشمولانی که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، وثیقه کارت اعتباری خواهد شد. در واقع بانک ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله ارائه می کنند.

این تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه به متقاضیان ارائه خواهد شد. در خصوص کارت اعتباری باید متذکر شد اگر در یک دوره مشخص از ظرفیت کارت اعتباری مذکور استفاده شود، نیازی به پرداخت سود به بانک‌ها نیست در غیر این صورت متقاضیان مشمول سود ۱۸ درصدی خواهند شد.

عباس معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد اظهار کرد: وزارت اقتصاد برای اینکه به دارندگان سهام عدالت کمک کند چند راهکار در نظر گرفته که اولین آن این است که بانک‌ها به وکالت از مردم، می‌توانند سهام را در بورس بفروشند.

او گفت: در طول این مدت مردم حدود ۶ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها سهام ارائه کردند، البته اخبار متفاوتی مطرح شده، اما ما بانک‌ها را برای خرید سهام ممنوع کردیم و فقط می‌توانند به وکالت از مردم سهام‌ها در بانک‌ها بفروشند.

معمارنژاد تأکید کرد: مردم می‌توانند سهام عدالت خود را در بانک‌ها وثیقه بگذارند و وامی با نرخ ١٨ درصد (٣ساله) دریافت کنند.

او اضافه کرد: درصد سود را نمی‌شود کم کرد، اما در حال حاضر به ۸۴ درصد پول در بانک‌ها، سود تعلق می‌گیرد.

معمارنژاد بیان کرد: بانک ملی به صورت الکترونیک و دیگر بانک‌ها هم این خدمت را ارائه می‌کنند؛ همچنین سقف وام، ۵۰ درصد ارزش پول سهام (حدود ۱۰ میلیون) است.

............گفتگوی ویژه

* اهمیت اسباب بازیهای مناسب برای کودکان نابینا: هر کودکی به بازی و تفریح نیاز دارد و والدین و مربیان می توانند در خلال بازی، آموزشهای لازم را برای آشنایی با محیط پیرامون به کودک بدهند. بازی و اسباب بازی برای یک کودک نابینا با فقدان یک حس، ویژگیهای متفاوتی دارد. کژال بهمنی مادر ارمیای دو  و نیم ساله است. است. او در سنندج برای یافتن اسباب بازی مناسب برای کودکش بسیار تلاش می کند. بهمنی می گوید: برای ارمیا یک ماشین خریده ام که بچه های دیگر هم از آن استفاده می کنند که چراغ و صندوق عقب و .. دارد. بعلاوه حدود 7-8 شکل هندسی دارد مثل مربع، مثلث ، لوزی یا قلب که برای ارمیا خیلی خوب است بالای ماشین این اشکال کشیده شده و ارمیا با لمس شکل مناسب را در جای خودش می گذارد.ارمیا حالا  همه این اشکال را می شناسد. لمس این اشکال به تقویت حس لامسه اش خیلی کمک کرده .

س: آیا در سنندج جای خاصی می شناسید که اسباب بازیهای مناسب این بچه ها را بتوانید از آنجا تهیه کنید؟

ج: نه متاسفانه. من خودم به مغازه اسباب بازی فروشی می روم و می بینم چه چیزی به دردش می خورد و آن را تهیه می کنم. برای این کار با فروشنده صحبت می کنم و شرایط بچه ام را می گویم و از او کمک می گیرم.

س: کسی از مادران دیگری که کودک نابینا دارند راهنمایی خاصی به شما نداشته است؟

ج: نه ولی از دوستانم که در رشته کودکان استثنایی تحصیل کرده اند کمک می گیرم.

در ادامه خانم بهمنی از اسباب بازیهایی می گوید که برای ارمیا مناسب بوده است: ارمیا خیلی دور خودش می چرخد من برای اینکه او را از این کار دور و سرگرمش کنم اسباب بازی هایی به شکل گوزن و توپ گرفته ام که بادی هستند که روی آنها می پرد. این اسباب بازیها خیلی به جهت یابی و تحرک او کمک کرده است و من توانسته ام با او چپ و راست و عقب و جلو و در جا پریدن را تمرین کنم. یک رباط هم دارد که خیلی خوب است و بیشتر به درد بچه 5-6 سال به بعد می خورد آهنگهای متنوعی دارد و داستان را به زبان انگلیسی تعریف می کند و هم تمرینهای ریاضی دارد. امکان دیگرش هم این است که راست و چپ می رود و خودش به انگلیسی می گوید به سمت چپ یا راست.    که ارمیا به این اسباب بازیهایش خیلی وابسته است.

نصیبه مختاری فروشنده وسایل بازی فکری است. از او می پرسم: آیا تا به حال به مادری برخورده اید که برای کودک نابینای خود دنبال اسباب بازی فکری باشد؟

ج: بله پسر عمه من هم کودکی نابیناست. خودم برایش بازی فکری می بردم بازیهای فکری بیشتر برای هماهنگی چشمو دست هستند  اما من برای او بیشتر سازه ها را می بردم مثل سازه های هندسی، چفتی مولکول که او با لمس می توانست آنها را بسازد. و همه از سازه هایی که رضا می ساخت خوششان می آمد. خودش هم ارتباط خوبی با این اسباب بازیها برقرار کرده بود. بازی دیگری که داریم بازی چوبی است که کارتهای آن حالت بریل دارد و ویژه بچه های نابیناست. الگوهای روی کارتها برجسته بود و بچه می توانست با لمس این الگوها، سازه هایی که خواسته شده بود را بسازد.

............بهداشت و سلامت

* سرایت‌پذیری کرونا تا ۹ برابر افزایش یافته: معاون  کل وزارت بهداشت، بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای نزولی شدن آمار کرونا در کشور تأکید کرد.

به نقل از مهر، ایرج حریرچی، افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی، هیچ وقت شرایط سفت و سختی در کشور ایجاد نکردیم. ماه رمضان و تعطیلات نوروز باعث کاهش روند ابتلاء شد و ثابت شد که ترس مردم از کرونا منجر به روند نزولی آمار بیماری می‌شود.

حریرچی تأکید کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خرداد تا تیر به حدود ۲۰ درصد رسید و در حال حاضر به حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد رسیده است.وقتی ۵۰ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، زحمات آن ۵۰ درصد که رعایت می‌کنند، زیر سؤال می‌رود.

حریرچی گفت: موارد بستری روزانه ما به کمتر از دو هزار مورد نیز کاهش یافته بود، اما کم توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی، باعث افزایش آمار کرونا شد. در موج جدید بیماری، سرایت پذیری کرونا به ۳ الی ۹ برابر رسیده است اما افزایش شدت بیماری زایی ویروس هنوز ثابت نشده است.

وی با اشاره به کاهش ۲۵ درصدی موارد بستری‌ها به دنبال استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، افزود: این کاهش آمار دلیل نمی‌شود که پروتکل‌های بهداشتی را نادیده بگیریم.

* می‌توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود: دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: جهان شاهد "جوانه‌های سبز امید" در روند مقابله با بیماری کووید-۱۹ است.

به نقل از ایسنا، «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در سخنانی با اشاره به گستردگی همه گیری کروناویروس و ابتلای بیش از ۲۰ میلیون نفر در جهان به بیماری کووید -۱۹ اظهار کرد: انتظار می‌رود تا پایان این هفته موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری به ۷۵۰ هزار نفر برسد.

هرچند، وی افزود: دلایلی وجود دارد که می‌توان نسبت به مبارزه جهانی با بیماری کووید -۱۹ امیدوار بود.

دبیر کل سازمان جهانی بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از مردم جهان در غم و ناراحتی هستند و جهان در حال سپری کردن لحظات سختی است، گفت: اما من می‌خواهم شفاف صحبت کنم، ما شاهد "جوانه‌های سبز امید" در روند مقابله با بیماری کووید -۱۹ هستیم و هیچ فرقی نمی‌کند در کدام کشور، منطقه، شهر و روستا هستیم، برای مهار شیوع این بیماری هیچگاه دیر نیست.

تدروس آدهانوم قبریسوس از نیوزیلند به عنوان الگویی جهانی در واکنش به همه گیری این بیماری یاد کرد چرا که بیش از ۱۰۰ روز است هیچ موردی از انتقال بومی بیماری کووید-۱۹ در این کشور گزارش نشده است.

سازمان جهانی بهداشت خواستار آن شد تا کشورها به استفاده ترکیبی از شناسایی سریع مبتلایان، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و شستشوی منظم دست‌ها اقدام کنند تا شیوع این بیماری کاهش پیدا کند.

وی همچنین هشدار داد که مهار و سرکوب موثر بیماری کووید- ۱۹ در جامعه به منظور بازگشایی مدارس ضروری است.

 

...........ورزشی

* پرداخت پاداش قهرمانان آسیایی و جهانی پس از 2 سال

تجلیل از مدال آوران میادین آسیایی و جهانی یکی از برنامه های مصوب وزارت ورزش است که همه ساله با پرداخت پاداش به قهرمانان انجام می شود.

برای این منظور هر سال مراسمی ویژه با حضور رئیس جمهور برگزار می شود و طی آن بر اساس آئین نامه مصوب، از مدال آوران میادین بین المللی تجلیل می شود. البته از خردادماه سال ۹۸ که آخرین مراسم تجلیل از قهرمانان برگزار شد تا به امروز مراسم دیگری برگزار نشده است و همین مسئله تعداد ورزشکاران طلبکار از وزارت ورزش به جهت مدال آوری و دریافت پاداش آن را افزایش داده است.

آخرین مراسمی که ویژه تقدیر از ورزشکاران برگزار شد، صرفاً به مدال آوران بازی های آسیایی و پارا آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی اختصاص داشت. سایر ورزشکاران مدال آور سال 97 اما هنوز پاداش خود را دریافت نکرده اند. حالا پاداش تعدادی از این ورزشکاران قرار است از هفته جاری در اختیارشان گذاشته شود.

قرار است پاداش این ورزشکاران که طبق آئین نامه جدید و بر اساس امتیاز تعیین می شود، به حساب فدراسیون های شان واریز شود. به گفته ژاله فرامرزیان در مرحله اول از پرداخت پاداش مدال آوران سال ۹7، ۱۵ فدراسیون از جمله فدراسیون نابینایان و کمبینایان، کشتی، بوکس، تیر اندازی، تنیس روی میز، شمشیربازی، اسکی، اسکواش، شنا، ژیمناستیک، جودو، دو و میدانی و کوهنوردی رقم مصوب برای مدال آوری ورزشکاران خود را دریافت می کنند.

معاون مدیریت توسعه و منابع وزارت ورزش گفت که برای پرداخت پاداش به قهرمانان سال ۹۷ - به غیر از مدال آوران اندونزی- رقمی حدود ۲۲ میلیارد تومان مصوب شده است.

این معاون وزیر ورزش ابراز امیدواری کرد که بعد از بسته شدن پرونده مدال آوران سال ۹۷، وزارت ورزش بتواند تقدیر از مدال آوران سال گذشته را هم در برنامه قرار دهد.

 

............حوادث

* هرسال چند نفر در تهران به قتل می‌رسند؟/قاتلی که بعد از 27سال به دام پلیس افتاد

رئیس پلیس آگاهی پایتخت در گفت وگو با میزان گفت: قتل یکی از جرائم جنایی است که بسیار برای مردم، پلیس و دستگاه قضا حائز اهمیت است بنابراین از لحظه اعلام جرم، اداره دهم پلیس آگاهی و مرکز تشخیص هویت دست به کار می‌شوند. ساعات اولیه وقوع قتل، ساعت طلایی است و پلیس از همان لحظه بررسی را شروع می‌کند.

سردار علیرضا لطفی  افزود: در مجموع در کلان شهر تهران، بالعکس تصور عموم، قتل زیادی اتفاق نمی‌افتد و در سال‌ها اخیر این روند رو به کاهش است.

سردار لطفی در پاسخ به این سؤال که سالیانه چند قتل در پایتخت رخ می‌دهد، اظهار کرد: در سه ماهه سال جاری، در حوزه قتل سه درصد کاهش جرم نسبت به سال گذشته داشتیم؛ این درحالی است که عدد کلی بسیار کم‌تر از ۱۰۰ قتل سالیانه در پایتخت است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه پرونده قتل پیچیده‌ای در تهران نداشتیم، گفت: در سال جاری، ۹۵ درصد از جرائم قتل، توسط پلیس کشف شده اند و در روزهای آتی این آمار به ۱۰۰ درصد نیز می‌رسد.

این مقام ارشد انتظامی درباره جایگاه پایتخت در مقایسه با سایر شهرها و کشورها اظهار کرد: از بررسی آمار نیروی انتظامی و مقایسه جهانی متوجه شدیم، با وجود اینکه تهران ۱۳ میلیون جمعیت دارد، از نظر وقوع جرائم جنایی مانند قتل و سرقت مسلحانه، در جایگاه‌های آخر در کشور قرار دارد، بنابراین وضعیت مطلوبی داریم. همچنین در مقایسه با سایر پایتخت‌ها نیز وضعیت مناسبی در این باره داریم.

سردار لطفی در پاسخ به این سؤال که علت بیشتر قتل‌های تهران چیست، بیان کرد: قتل دلایل زیادی دارد، اما عمده‌ترین دلایل قتل در تهران، مسائل و مشکلات روحی و روانی است. به این معنا که بیشتر قاتلان دارای بیماری و مشکلات روحی هستند.

وی افزود: مشکلات خانوادگی و مسائل اقتصادی از دیگر دلایل قتل در تهران هستند، اما در پایتخت در این حوزه نگرانی‌ای وجود ندارد.

وی افزود: باید به این نکته توجه داشت که پرونده‌های قتل، از معدود پرونده‌هایی هستند که هیچوقت بسته نمی‌شوند. به طوریکه اگر پرونده به سرانجام نرسد هر چند وقت یک بار، مجدداً مورد بازبینی و بررسی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در هفته‌های اخیر، فردی را دستگیر کردیم که ۲۷ سال پیش، دست به قتل زده بود. این متهم باور نمی‌کرد پس از تحمل سختی ۲۷ سال زندگی در مخفیگاه و فراری بود، بالاخره دستگیر شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *