شناسه خبر: 21432 منتشر شده در مورخ: 1399/5/8 ساعت: 00:00 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه چهارشنبه 8 مرداد 1399

روزنامه چهارشنبه 8 مرداد 1399

عناوین امروز: پرداخت کمک بلاعوض ودیعه ی اجاره مسکن در دهه ی ولایت - نیازمند مفاهمه ملی برای زندگی هستیم - خبر مهم برای متقاضیان فروش سهام عدالت - هشدار وزیر بهداشت/ به سیاه چاله بیماریهای واگیردار دیگر نیفتیم - مهمترین مشکل ورزشکاران نابینای چهارمحال و بختیاری شغل است - قتل در پی یک دوستی خیابانی

روزنامه «ایران سپید»

چهارشنبه 8 مرداد 1399

8 ذی الحجه 1441

29 جولای  2020

سال بیست و چهارم شماره 6475

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی       مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین.........

پرداخت کمک بلاعوض ودیعه ی اجاره مسکن در دهه ی ولایت

نیازمند مفاهمه ملی برای زندگی هستیم

خبر مهم برای متقاضیان فروش سهام عدالت

هشدار وزیر بهداشت/ به سیاه چاله بیماریهای واگیردار دیگر نیفتیم

مهمترین مشکل ورزشکاران نابینای چهارمحال و بختیاری شغل است

قتل در پی یک دوستی خیابانی

..........ویژه

* معاون مشارکت های بهزیستی در وب کنفرانس خبری اعلام کرد

پرداخت کمک بلاعوض ودیعه ی اجاره مسکن در دهه ی ولایت

قبل از ظهر سه شنبه, هفت مرداد, وب کنفرانس خبری ذو الفقار یزدان مهر, معاون مشارکت های مردمی, مؤسسات غیر دولتی, توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی برگزار شد.

به گزارش ایران سپید, یزدان مهر در آغاز این وب کنفرانس خبری, به جمع آوری نذور عید قربان اشاره کرد و اظهار داشت: «جمع آوری نذور عید قربان از اول تا هفدهم ذی الحجه انجام می شود. مثل سال های گذشته, در خدمت جامعه ی خیرین, مؤمنان و دیگر عزیزان برای جمع آوری نذورشان هستیم تا به دست نیازمندان و  مددجویان و جامعه ی هدفمان برسانیم.»

یزدان مهر در ادامه به راه های ارتباطی جهت دریافت کمک های نقدی اشاره کرد و اظهار داشت: «یکی از راه های ارتباطی ما, وب سایت سازمان بهزیستی به نشانی: www.behzisti.ir یا کد *741*5*5# یا *733*7*9# هست. اپلیکیشن های سکه, آپ, تاپ جیرینگ, همراه کارت و ستاره اول هم یکی دیگر از راه های ارتباط و عرضه ی کمک ها و نذور نقدیست. ضمن اینکه همکاری خوبی را با صدا و سیما به منظور اطلاع رسانی در برنامه های مختلف از شبکه های ملی و استانی برقرار کرده ایم. علاوه بر این ها, پوستر هایی آماده کرده ایم که در معابر عمومی, شهرداری ها و ادارات بهزیستی استان ها نصب خواهند شد. امکانات فضای مجازی هم روش راه گشاییست که از آن بهره برده ایم.»

یزدان مهر ادامه داد: «به مؤسسات خیریه و تشکل های غیر دولتی اطلاع رسانی شده. همچنین مراکز دریافت نذور مؤمنان و متدینان عزیز را تجهیز کرده ایم؛ البته با رعایت پروتکل های بهداشتی و ضد عفونی کردن انبار های نگهداری تا زمان تحویل به مددجویان.»

معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی در ادامه به شرایط ناشی از بحران کرونا در کشور و شرایط خاصی که به وجود آمده اشاره کرد و گفت: «ما امسال در مراکزمان ذبح نخواهیم داشت و دید و بازدید هایی که در سال های گذشته داشتیم, با توجه به اینکه سالمندان و کودکان ما در معرض آلودگی هستند, با دستور ستاد مبارزه با کرونا تعطیل کردیم. دوستان می توانند در مراکزی که مجوز ذبح دام دارند, ذبحشان را انجام داده و لاشه را تحویل مراکز ما دهند. از طرفی, ما با سازمان حج و زیارت و همچنین مساجد هماهنگ کرده ایم که نذور مردم خداجو را به دست نیازمندان برسانیم.»

ذو الفقار یزدان مهر بعد از توضیحات کلی در خصوص نحوه ی دریافت نذور مردم مؤمن و خداجو, به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به پرسش ایران سپید راجع به اعطای ودیعه ی اجاره ی مسکن به مددجویان, به منابع اعتباری این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: «خوشبختانه در اجرای طرح کمک ودیعه ی اجاره ی مسکن به معلولان و مددجویان, اعتبارات خوبی در اختیار داریم. بنیاد مستضعفان و جانبازان به این منظور کمک 75 میلیاردی کرده و 30 میلیارد تومن کمک بلاعوض را در اختیار سازمان قرار داده تا در قالب تسهیلات بلاعوض, رفاه حال مستأجران مددجو را فراهم کنیم. بر اساس شاخص هایی که مشخص کرده ایم, تأیید نهایی استان ها را خواهیم داشت و بعد از تأیید ستاد و مرکز فنآوری, این 30 میلیارد کمک بلاعوض از اول دهه ی ولایت در دو مرحله پرداخت خواهد شد.»

یزدان مهر اظهار داشت که جزئیات این کمک بلاعوض و همچنین نحوه ی پرداخت وام بر اساس کمکی که بنیاد مستضعفان و جانبازان در اختیار بهزیستی قرار داده و مشمولان برخورداری از این تسهیلات مالی را بعد از جلسه ای که به همین منظور برگزار می شود, در اختیار ایران سپید و دیگر رسانه ها خواهد گذاشت.

یزدان مهر همچنین به وام 300 میلیارد تومانی که از سوی وزارت مسکن و شهر سازی در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته, اشاره کرد و گفت: «از سوی وزارت مسکن و شهر سازی کمک 300 میلیارد تومانی در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته که بر اساس شرایطی که از طرف وزارت مسکن در رسانه ها اعلام شده, این مبلغ در قالب تسهیلات مالی به مددجویان مشمول, اعطا می شود.»

 

...........اخبار روز

* نیازمند مفاهمه ملی برای زندگی هستیم

معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری با بیان این که نیازمند مفاهمه ملی برای زندگی هستیم، گفت: عقلا و شرعا حفظ جان بر مناسک و آیین مقدم است و هر تصمیمی با عیار جان ایرانیان و زندگی سنجیده می‌شود.

علیرضا معزی روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: عقلاً و شرعاً حفظ جان بر مناسک و آیین، مقدم است هر تصمیمی با عیار جان ایرانیان و «زندگی» سنجیده می شود. حرمتِ جان و زندگی است که تعیین‌کننده است.

معزی افزود: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری چندی پیش از «ائتلاف ملی برای زندگی» گفته بود و اینک نیز نیازمند مفاهمه ملی برای زندگی هستیم.

وی اظهار داشت: تغییر سبک زندگی برای سازگاری با ویروس کرونا، تغییر سبکِ تمامِ زندگی است من‌جمله آیین‌های مذهبی.

* طرح ملی خانواده اجرا شد

 ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:

موفق شدیم طرح ملی خانواده را به منظور ارتقاء مهارت‌های اعضای خانواده اجرا کنیم

مهارت تاب‌آوری یکی از طرح‌هایی است که معاونت زنان و خانواده درسه سال اخیر با موفقیت دنبال کرده است

طرح تاب‌آوری اجتماعی در ۹۰۰ نقطه کشور اجرا شده و بسیار به جوامع کمک کننده است تا بتوانند خودشان با جذب شناخت و انطباق و تغییر سه مرحله مهم تاب آوری را طی کنند و با مشکلات با یک رویکرد علمی، خودباوری و اعتماد به نفس پیش بروند.

* اسماعیلی: درباره قله دماوند فضاسازی غیر واقعی صورت گرفت

سخنگوی قوه قضائیه گفت:

سند قله دماوند و کوهپایه‌ها به نام دولت صادر و تحویل منابع طبیعی شده است.

در ۴۰ کیلومتری کوه دماوند، مرتعی است که زمانی سند آن به نام پهلوی بود، اما با اعتراض مرتع داران سند باطل و مرتع وقف می شود.

مقرر شد محدوده و ابعاد مرتع بررسی و سند کاداستری صادر شود.

* ۲۰۰ بیمارستان کشور به بیماران کرونایی اختصاص یافت

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

همه بیمارستان‌های کشور بخش کرونا دارند و ۲۰۰ بیمارستان کشور مخصوص بیماران کووید۱۹ است، اگر بیمارستانی پر شود، بیمارستان بعدی پذیرش بیماران را ادامه می دهد.

* مخالفان برگزاری کنکور به جای تعویق، به فکر برگزاری بهتر آزمون باشند

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر این که مخالفان برگزاری کنکور به جای تلاش برای تعویق، دنبال راهکارهایی برای برگزاری بهتر این آزمون باشند، گفت: با توجه به اینکه تصویر روشنی از ادامه روند شیوع کرونا در کشور وجود ندارد، بنابراین ما نمی‌توانیم هیچ کدام از آزمون های سال ۹۹ را به تعویق بیندازیم.

* قیمت مرغ منجمد ۱۳ هزار تومان، مرغ گرم ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان

عضو ستاد تنظیم بازار از توزیع ۴۰ تن مرغ در میادین و تره‌بار خبر داد و اعلام کرد: هر کیلوگرم مرغ منجمد برای مصرف‌کننده به قیمت ۱۳۰۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۵۷۵۰ تومان قیمت گذاری شده است.

 

..........گزارش روز

* خبر مهم برای متقاضیان فروش سهام عدالت

افرادی که سهامداری به روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند از ۱۹ مردادماه می‌توانند نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام خود اقدام کنند و ۴۰ درصد باقی‌مانده در دهه فجر آزادسازی خواهد شد.

محمدرضا معتمد، عضو هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر نظارت بر نهادهای مالی در این خصوص اظهار داشت: ثبت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت نزد اداره ثبت، به پایان خواهد رسید و حداکثر تا ۱۴ مرداد ماه، صورت‌های مالی حسابرسی نشده آن‌ها منتشر می‌شود. وی ادامه داد: به این ترتیب یک روز پس از عید سعید غدیر خم (۱۹ مرداد ماه)، امکان معاملاتی شدن سهام شرکت‌های سرمایه گذاری استانی وجود عملیاتی خواهد شد. مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در ادامه بیان داشت: با توجه به اینکه در مرحله قبل افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند اجازه فروش ۳۰ درصد سهام به آنان داده شده بود اما از ۱۹ مرداد به مناسبت عیدغدیر خم افرادی که سهامداری به روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند تا ۶۰ درصد از تعداد سهام خود را به فروش برسانند و مرحله بعد یعنی در دهه فجر این سهام آزادسازی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تصویب آئین نامه آزاد سازی سهام عدالت در شورای عالی بورس در قالب ۲۲ ماده تصریح کرد: در این آئین‌نامه ساز و کار و نحوه آزاد سازی، افزایش سرمایه، پذیرش شرکت‌ها در بورس و همینطور چگونگی معاملاتی شدن و همچنین میزان آزادسازی سهام عدالت در هر مرحله، پیش‌بینی شده است.

آزادسازی سهام عدالت از جمله اقدامات مهم دولت تدبیر و امید بود که در نهایت در ۹ اردبیهشت‌ماه اجرایی شد و از روز ۱۰ اردیبهشت تا هشتم خرداد ماه به سهامداران فرصت داده شد تا چنانچه به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند و می‌خواهند مالکیت و مدیریت سهام خود را بشکل مستقیم و بدون واسطه در اختیار بگیرند،  با ورود به سامانه www.samanese.ir نسبت به این امر اقدام کنند، اما این فرصت با توجه به استقبال مشمولان سهام عدالت برای انتخاب روش مستقیم در ابتدا تا ۱۵ خرداد ماه و در نهایت تا ۲۹ خردادماه تمدید شد.

در نهایت، افرادی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند از تاریخ ۶ خرداد مجاز شدند با توجه به شرایط اعلام شده نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند.

در اواسط تیر ماه نیز حسن روحانی در جلسه هیأت دولت در این زمینه شفاف‌سازی و اعلام کرد: ۳۰ درصد دوم سهام عدالت در عید غدیر و بقیه در ۲۲ بهمن آزادسازی می‌شود.

.........بهداشت و سلامت

* هشدار وزیر بهداشت/ به سیاه چاله بیماریهای واگیردار دیگر نیفتیم

سعید نمکی در جلسه کمیته علمی کووید-۱۹ گفت: مسأله جدی مسأله بیماریهای واگیردار جدی است که در سایه کرونا ممکن است از آن غفلت شود. کاهش پوشش واکسن یک خطر جدی است که اگر غفلت کنیم ما را به سیاه چاله جدی تری میکشاند.

باید مراکز بهداشتی در هرشهر اطمینان خاطر به مردم بدهند برای واکسن یا مراقبت های مادر و کودک در شرایط ایمن مراجعه کنند.

* آنفلوآنزا در مادران باردار خطرناک تر از کروناست

دکتر نصیری، متخصص زنان و زایمان گفت:

عوارض ابتلا به آنفلوآنزا در مادران باردار بسیار بیشتر و خطرناک تر از ابتلا به کروناست لذا بانوان باردار در صورت بروز علائم در خود یا اطرافیان ایزوله را جدی بگیرند.

ابتلا به کرونا برای بانوان باردار مانند سایر افراد جامعه است.

مادران باردار از رفت و آمد در مکان های شلوغ پرهیز کنند و سعی کنند بیشتر در خانه بمانند.

ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد؟

* عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: هنوز به صورت اثبات شده اطلاعاتی در مورد اینکه ورزش خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد، منتشر نشده است اما فعالیت‌های ورزشی منظم و طولانی مدت باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شوند.

* تجویز داروی ضد انعقاد خون برای بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی

معاون درمان وزارت بهداشت: داروهای ضد ویروسی  و التهابی در بیمارستان جهت تجویز به بیماران کرونایی در دسترس قرار گرفته است. مشکلی از نظر تامین داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی در بیمارستان های کشور وجود ندارد. اقلام دارویی مورد نیاز با تجویز پزشک در اختیار بیماران قرار می‌گیرد

پلاسمای افراد بهبود یافته به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان تزریق می‌شود. داروهای ضد انعقاد خون را برای بیماران در بیمارستان تجویز می‌کنیم.

* کرونا در هوای سرد از فاصله ۸ متری منتقل می‌شود

تحقیقات جدید آلمانی‌ها نشان می‌دهد فرد آلوده به کرونا در هوای سرد و محیط بسته می‌تواند تا شعاع هشت متری خود به دیگران منتقل شود.

* ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع

دکتر مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی میگه استفاده از ماسک برای کودکان زیر ۲ سال ممنوع است چون باعث اختلال در تنفس‌شان می‌شود.

کودکان بالای ۲ سال باید در صورت خارج شدن از خونه، ماسک بزنند.

این تصور غلط که کودکان کرونا نمی‌گیرند در جامعه وجود دارد.

نشانه‌های ابتلا به کرونا در کودکان همراه با علائم گوارشی است، بی‌اشتهایی همراه با تهوع و استفراغ در کودکان بیشتر مشاهده می‌شود و خیلی از خانواده‌ها نمی‌دانند که این علائم نشانه کروناست و این موضوع می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

..........ورزشی

* مهمترین مشکل ورزشکاران نابینای چهارمحال و بختیاری شغل است

رئیس هیأت ورزش نابینایان چهارمحال و بختیاری از کاهش تعداد ورزشکاران نابینا در سالهای گذشته خبر داد و گفت: ورزشکاران نابینای استان چهارمحال و بختیاری اگر شغلی نداشته باشند توان مالی برای ادامه دادن به ورزش قهرمانی را ندارند.

شهرام آقابابایی با اشاره به موانع پیش روی ورزشکاران نابینا اظهار داشت: ورزشکاران این هیأت ترجیح می دهند وارد بازار کار شوند و کمتر به ورزش بپردازند چراکه مسائل مالی با توجه به شرایط خاص این ورزشکاران بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه حتی تأمین هزینه ایاب و ذهاب ورزشکاران نابینای استان برای رسیدن به محل تمرین دشوار است، افزود: قبلاً برای تأمین هزینه ایاب و ذهاب، قانونی وجود داشت که در قالب آن هزینه رفت و برگشت ورزشکاران نابینا پرداخت می شد، اما این قانون برداشته شد و محلی برای تأمین مالی اندک ورزشکاران هم  نیست.

آقابابایی گفت: در سالهای اخیر تعداد ورزشکاران نابینای استان کاهش یافته اما در سال گذشته توانستیم تعدادی از کودکان و نوجوانان نابینا را به هیأت جذب کنیم.

وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته ورزشکاران  هیأت ورزشی نابینایان، این استان مقام سوم دو و میدانی کشور را به دست آوردند، تصریح کرد: در حال حاضر 50 ورزشکار سازمان یافته و سازمان نیافته نابینا در هیأت ما فعالیت دارند.

وی به رشته های ورزشی نابینایان اشاره و خاطرنشان کرد: گلبال، دو و میدانی، شطرنج و آمادگی جسمانی از جمله رشته های مورد استفاده نابینایان استان هستند.

رئیس هیأت ورزش نابینایان استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به شرایط خاص نابینایان و ضرورت اختصاص محل و تجهیزات مناسب به آنها تشریح کرد: برای اختصاص سالن ورزشی باید پیگیریهای بسیار زیادی طی مدت طولانی  انجام دهیم تا مسئولان یک سالن به ورزشکاران این هیأت اختصاص دهند.

آقابابایی تأکید کرد: شغل مهمترین خواسته ورزشکاران نابینا است چراکه با بالا رفتن سن و سالشان، باید کسب درآمد کنند و اگر شغل و درآمد مکفی نداشته باشند توان مالی برای روی آوردن و ادامه دادن به ورزش به ویژه ورزش قهرمانی را ندارند. هیأت نمی تواند برای آنها اشتغال ایجاد کند اما ورزش و جوانان استان می تواند حداقل این ورزشکاران را به متصدیان مشاغل معرفی کند.

 

..........حوادث

* قتل در پی یک دوستی خیابانی

در این مطلب اظهارات جوان ۲۹ ساله ای را که در پی یک آشنایی خیابانی با یک زن ۴۰ ساله، شوهر پژوسوار او را به طرز هولناکی کشت می خوانید:

 او که برای ارتکاب این جنایت هولناک برادر ۲۲ ساله اش را نیز با خود همراه کرده بود. او هجدهم تیرماه مرد ۴۴ ساله پژوسوار را در لانه مجردی خودش به قتل رساند و روز بعد جسد او را درون دو کیسه گونی در حاشیه جاده روستای سالارآباد رها کرد.

متولد چه سالی هستی؟

سال  ۷۳ و در یکی از روستاهای سرخس به دنیا آمدم.

در همان روستا تحصیل کردی؟

تا راهنمایی در روستا بودم اما برای ادامه تحصیل در دبیرستان کاردانش به مشهد آمدم.

در چه رشته ای دیپلم گرفتی؟

زراعت و باغبانی! ابتدا در خادم آباد تحصیل کردم و بعد به خوابگاه شبانه روزی طرق آمدم.

متأهلی؟

بله! البته یک بار همسرم را طلاق دادم و سال گذشته برای دومین بار ازدواج کردم.

چرا همسرت را طلاق دادی؟

او به دنبال پول و تفریح بود و من هم نمی توانستم از عهده مخارجش بر بیایم. به همین دلیل بعد از آن که حدود سه سال در عقد بودیم، او را طلاق دادم. آن زمان ۲۰ ساله بودم و بعد از ازدواج عازم خدمت سربازی شدم اما به دلیل این که فرار کردم و اضافه خدمت خوردم حدود ۳.۵ سال خدمت سربازی ام طول کشید.

کجا خدمت کردی؟

در کلانتری های مشهد خدمت می کردم.

چگونه با «ن» آشنا شدی؟

یک روز که زیر پل الغدیر ایستاده بودم سوار خودرواش شدم چون او مسافرکشی می کرد. همان روز مخ مرا زد! آن قدر از سرمایه و اموالش تعریف کرد که وسوسه شدم! می گفت هر جا مشکلی داشتی به من بگو. بعد هم شماره تلفنم را گرفت و از آن روز مدام در کافه ها و رستوران ها بودیم! وقتی خدمت سربازی ام به پایان رسید ، حدود یک ماه با او قطع رابطه کردم.

چرا دوباره سراغش رفتی؟

او خود شیطان بود، دوباره به بهانه سرقت تلفن خواهرش با من تماس گرفت و آن قدر وسوسه ام کرد که دیگر رام شدم و به نزد او بازگشتم.

خیلی برایم خرج می کرد، بهترین کفش و لباس ها را می خرید و پول به کارتم واریز می کرد. من هم که بیکار بودم به  خوش گذرانی می پرداختم!

خانه مجردی که شوهر «ن» را آن جا کشتی مال خودت بود؟

نه! آن جا را همان زن برایم اجاره کرده بود تا راحت باشم، در واقع چیزی لازم نداشتم و او همه مایحتاج من را تامین می کرد.

وقتی سال گذشته دوباره ازدواج کردی، آن زن اعتراض نکرد؟

چرا! خیلی اعتراض می کرد او می گفت: ازدواج نکن، هر چه بخواهی من تأمین می کنم! چرا وقتی می توانی خوش بگذرانی، خودت را بیچاره می کنی؟ به هیچ وجه نمی گذاشت ازدواج کنم اما من به حرفش گوش نکردم.

با همسر دوم ات چگونه آشنا شدی؟

او از بستگان پدرم بود. در دوران نامزدی از همسرش طلاق گرفته بود و من به خاطر آشنایی فامیلی با او ازدواج کردم.

بعد از ازدواج رابطه ات با «ن» به کجا رسید؟

او خیلی از این موضوع ناراحت بود. آن قدر به سرم خواند و مرا جادو کرد که به همسرم گفتم تو را طلاق می دهم. به او می گفتم من تو را دوست ندارم! همان طور که گفتم من برده شیطان بودم و هرچه آن زن تلقین می کرد به راحتی می پذیرفتم و به عاقبت حرف هایش نمی اندیشیدم.

او با همسرش اختلاف داشت؟

نمی دانم. به من می گفت همسرم را دوست ندارم! به اجبار با او ازدواج کرده ام.

چه شد که نقشه قتل را طرح کردی؟

نقشه قتل را «ن» کشید. او می گفت اگر همسرم را از میان برداری، همه اموالم مال تو می شود و دیگر به راحتی می توانی زندگی کنی!

من همسر او را ندیده بودم تا این که چند روز قبل از قتل او را به من و برادرم نشان داد چون نقشه قبلی چیز دیگری بود.

چه نقشه ای داشت؟

قرار بود ما به عنوان مسافر سوار خودروی شوهرش شویم که بعدازظهرها مسافرکشی می کرد و او را در جاده به قتل برسانیم تا چنین وانمود شود که دزدان خودرو، شوهرش را کشته اند! به همین دلیل او را در خیابان گاراژدارها به ما نشان داد و من و برادرم به طور دربستی خودرواش را به مقصد تربت حیدریه اجاره کردیم اما در بین راه به رفتار ما مشکوک شد و مقابل فروشگاه های کنار بزرگراه باغچه از خودرو پیاده کرد.

بعد از این ماجرا چه اتفاقی افتاد؟

«ن» نزد من آمد و خیلی مرا سرزنش کرد که چرا نتوانستیم شوهرش را بکشیم بعد هم نقشه قتل را تغییر داد و شوهرش را به همین خانه مجردی کشاند که من و برادرم با هم او را کشتیم و روز بعد جسد را در کنار جاده رها کردیم.

معتادی؟

نه! روزهای آخر کنار برادرم چند دود گرفتم اما قلیان تنباکو کشیدم چرا که آن زن خودش قلیان می کشید من هم در کنار او مصرف می کردم.

پشیمانی؟

خیلی! هر روز خواب های وحشتناکی می بینم که در تاریکی شب افرادی به سرم ریخته اند و مرا کتک می زنند یا از بالا روی میله های فلزی نوک تیز سقوط می کنم و ... وجدانم خیلی ناراحت است! فریب خوردم! در آرزوی رسیدن به خوش گذرانی، زندگی ام را نابود کردم البته این عاقبت نگاه کردن به ناموس مردم است.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

نه! نقشه آن زن زیرکانه بود اما فقط دو روز بعد کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سراغم آمدند و سرهنگ نجفی به دستانم دست بند زد.

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *