شناسه خبر: 21420 منتشر شده در مورخ: 1399/5/6 ساعت: 15:50 گروه: ورزشی  
70 درصد بودجه فدراسیون تخصیص داده شد/ وعده های وزارت ورزش عملی نشده است

70 درصد بودجه فدراسیون تخصیص داده شد/ وعده های وزارت ورزش عملی نشده است

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نابینایان پنجم مردادماه در سالن سلمان فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش ایران سپید در این مجمع، دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیونها، محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان، رؤسای هیأت های استانی و سایر اعضای مجمع حضور داشتند.

محمدرضا مظلومی رئیس فدراسیون نابینایان در خصوص این مجمع در گفتگو با ایران سپید گفت: طبق دستور العمل وزارت ورزش تا مردادماه می بایست مجمع سالیانه فدراسیون را برگزار می کردیم و هفته گذشته دستور دادند به علت ممنوعیت برگزاری جلسات حضوری، مجمع به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شود. گزارش برگزاری مسابقات کشوری، باشگاهی و اردو های ملی در سال گذشته و در چهار ماهه نخست سال جاری تشریح شد. همچنین گزارش حسابرسی فدراسیون که از سوی حسابرس رسمی وزارت ورزش صورت گرفته بود قرائت شد و خزانه دار فدراسیون نیز گزارش عملکرد مالی سال گذشته را بیان کرد.

مظلومی در خصوص بودجه تخصیص یافته به فدراسیون نابینایان در سال گذشته گفت: 70 درصد از بودجه مصوب فدراسیون نابینایان پرداخت شد. البته طوری آن را مدیریت کردیم که نه تنها بدهی نداشتیم بلکه توانستیم ذخیره مالی برای امسال نیز داشته باشیم. بودجه فدراسیونها به خزانه برگشت نمیخورد و چون از محل کمکها است، می توانیم در سال جاری نیز از آن استفاده کنیم.

مظلومی در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه وعده های وزارت ورزش و جوانان در ارتباط با اختصاص زمین چمن به هیأت های استانی و دفتر کار عملی شده است بیان کرد: خردادماه سال گذشته جلسه ای با آقای سلطانیفر وزیر ورزش و جوانان داشتیم. آنجا توضیح دادیم تیم فوتبال پنج نفره ما نایب قهرمان پارالمپیک است اما هیچ کدام از استان های ما زمین چمن تخصصی برای فوتبال پنج نفره ندارند. وزیر ورزش در آن جلسه گفت: وزارتخانه 1600 زمین چمن در کشور دارد و ایشان دستور داد در هر استان یکی از این زمین ها به نابینایان اختصاص یابد که متأسفانه تا الآن هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است. حتی در ماه رمضان امسال نیز طی جلسه ای که در فدراسیون جانبازان با ایشان داشتیم دوباره این بحث مطرح شد که قول پیگیری دادند. این مسئله بر روی سایت وزارت ورزش و جوانان نیز منتشر شده است و ما آن را برای اجرا به استانها اعلام کردیم.

رئیس فدراسیون نابینایان گفت: حتی هفت استان ما دفتر کار ندارند. استان اصفهان که هر سال جزء هیأت های برتر استانی است، کارهای خود را در محل بهزیستی استان اصفهان انجام می دهد. در حال حاضر تمام کارهای ما به صورت اتوماسیون اداری است و در این شرایط، من چطور می توانم از استانها انتظار داشته باشم پاسخگوی مکاتبات و نامه های ما باشند.

دکتر مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، از فدراسیون نابینایان به عنوان فدراسیون چند رشته ای با ویژگی های خاص نام برد و گفت :تنوع رشته ها باعث تنوع تکنیکی، تنوع دیدگاهها و جذب سلایق بیشتر می شود. علی نژاد در ادامه از فدراسیون نابینایان به عنوان فدراسیونی موفق نام برد و گفت : فدراسیون نابینایان از نظر مالی از شرایط خوبی برخوردار است. این فدراسیون نه تنها بدهی نداشته بلکه ذخیره مالی نیز داشته و این نشان از مدیریت مالی مجموعه است.

علی نژاد در ادامه از خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیونها خواست تا استان به استان در خصوص زمین چمن و نیز دفتر کار برای استانهایی که فاقد مجموعه اداری هستند، پیگیری و به صورت ویژه نتایج را اعلام کنند که چرا عملیاتی نشده است.

وی تأکید کرد: طبعاً اگر دستوری داده می شود، باید کار انجام گیرد و اگر موانعی وجود دارد، رفع گردد.

امیر سرمدی

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *