شناسه خبر: 21156 منتشر شده در مورخ: 1399/4/8 ساعت: 11:32 گروه: ورزشی  
کیهان بد تهران قهرمان مسابقات لیگ برتر گلبال آقایان شد + فایل صوتی

کیهان بد تهران قهرمان مسابقات لیگ برتر گلبال آقایان شد + فایل صوتی

با توجه به شرایط موجود کرونایی و عدم امکان برگزاری مسابقات لیگ برتر و دسته یک گلبال که دور رفت آن در سال گذشته برگزار شد، لیگ سال 1398 بر اساس نتایج دور رفت پایان یافته اعلام شد.

به گزارش ایران سپید بر همین اساس، در لیگ برتر کیهان بد تهران قهرمان شد، بهزیستی اصفهان در جایگاه دوم قرار گرفت و هیأت نابینایان سیرجان سوم شد. هیأت جهرم، هیأت تویسرکان، اندیشه زرین اردبیل و هیأت نابینایان خوزستان به ترتیب چهارم تا هفتم شدند.

در دسته اول نیز هیأت نابینایان آذربایجان شرقی در جایگاه نخست قرار گرفت و پس از 24 سال به سوپر لیگ گلبال مردان صعود کرد. ابابصیر اصفهان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و بهزیستی گلستان سوم شد. هیأت قم و علوم پزشکی کرمان نیز به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

علی نعمتی، سرپرست و بازیکن پیشکسوت گلبال کشورمان در مصاحبه با ایران سپید گفت: برای سال گذشته تیم جوانی را راهی مسابقات کردیم و توانستیم عنوان قهرمانی را بدست آوریم. نعمتی ادامه داد: شرکت ما 19 سال است که پای تیم کیهان بد ایستاده و همواره از ورزشکاران نابینا حمایت کرده است. تیم هایی مثل ما که شرکت خصوصی هستند در سال های اخیر کم نبودند اما به علت آنکه از آنها حمایتی نشد، از بین رفتند. سرپرست تیم کیهان بد در خصوص هزینه های این تیم در لیگ برتر گلبال گفت: ما برای بازیکنان حدود سه چهار میلیون در نظر میگیریم و با توجه به هزینه های رفت و برگشت نهایتاً تا 30 میلیون تومان در سال هزینه می کنیم. این پول برای خیلی از باشگاه ها عددی نیست ولی باید پیگیر باشیم تا شرکت های خصوصی از ورزش نابینایان حمایت کنند.

در این بین، هیأت های استانی و فدراسیون نابینایان می توانند کمک کنند و نظر شرکت ها را جلب کنند.

نعمتی در پایان گفت: جوانانی که ما در کیهان بد پرورش دادیم دو نفر از آنها در اردو های تیم ملی حاضر شدند و آقای مهدی عباسی توانست با تیم ملی راهی مسابقات آسیایی شود.

گفتنی است: تیم های شهید هرندی تهران و هیأت نابینایان خوزستان به مسابقات دسته اول سقوط کردند و هیأت نابینایان تبریز و ابابصیر اصفهان به رقابت های لیگ برتر صعود کردند.

امیر سرمدی

مصاحبه با علی نعمتی
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *