شناسه خبر: 21138 منتشر شده در مورخ: 1399/4/4 ساعت: 14:08 گروه: اجتماعی  
پیامک اشتباهی زن جوان شوهرش را قاتل کرد

پیامک اشتباهی زن جوان شوهرش را قاتل کرد

مرد جوانی بعد از دریافت یک پیامک اشتباهی از همسرش وی را به قتل رساند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایران رسیدگی به این پرونده از ۲۵ خرداد امسال به‌دنبال تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهر قدس آغاز شد. زنی وحشت زده در تماس با پلیس از قتل خواهرش خبر داد و گفت: همسر سابق خواهرم به خانه من آمد و بعد از درگیری با خواهرم مینا، او را کشت. خیلی زود گشت کلانتری در محل حادثه حضور یافت و با جسد غرق در خون زن جوان که در اثر ضربه‌های متعدد چاقو به قتل رسیده بود روبه‌رو شد. به دستور بازپرس کشیک قتل جسد «مینا» برای معاینه به پزشکی قانونی منتقل شد و عامل جنایت نیز که در محل حادثه حضور داشت دستگیر و به اداره پلیس آگاهی انتقال یافت. منصور ۴۲ ساله ضمن اعتراف به قتل در بازجویی‌ها گفت: من ومینا ۱۵ سال عاشقانه با هم زندگی کردیم تا اینکه پدرش فوت کرد و یک روز مینا پیشنهاد داد برای اینکه حقوق بازنشستگی پدرش قطع نشود ما به شکل صوری از هم طلاق بگیریم تا او بتواند حقوق پدرش را هر ماه دریافت کند.وی افزود: من خودم در بنگاه مسکن کار می‌کردم و وضع مالی‌ام متوسط بود به همین خاطر با درخواست او مخالفت کردم اما بعد که اصرار او را دیدم، پذیرفتم و این طلاق انجام شد اما من و مینا با هم زندگی می‌کردیم. ولی چند ماهی که گذشت احساس کردم اخلاق مینا تغییر کرده است. با این حال اعتراضی نمی‌کردم تا اینکه یک روز وقتی وارد خانه شدم با دیدن وسایل مصرف ماده مخدر شیشه خیلی عصبانی شدم. وقتی از او پرسیدم اینها چیست؟ مینا گفت شوهر خواهرش آنجا بوده و وسایلش را جا گذاشته است چون می‌دانستم باجناقم معتاد است دیگر موضوع را پیگیری نکردم.

  • پیامک اشتباهی

منصور در ادامه گفت: یک روز که سرکار بودم پیامکی از مینا دریافت کردم که از خواندنش شوکه شدم. او اشتباهی این پیام را برای من فرستاده بود و در آن خطاب به مردی نوشته بود که برایش مواد مخدر بیاورد. بعد از این موضوع بود که قضیه اعتیاد مینا لو رفت ومن یقین پیدا کردم که معتاد شده است. سر همین موضوع درگیری و مشاجره پیدا کردیم و او قهر کرد و به خانه خواهرش در شهر قدس رفت. بعد از این ماجرا بود که به رفتارهای او بیشتر مشکوک شدم و برای همین تصمیم گرفتم او را تعقیب کنم. بعد هم متوجه شدم با پسری به‌نام فرهاد که معتاد و موادفروش است دوست شده و او برایش مواد می‌آورد.
متهم که از قتل همسرش ابراز پشیمانی می‌کرد، گفت: وقتی از این ماجرا مطمئن شدم با عصبانیت به سراغ مینا رفتم و بعد از یک درگیری شدید او را با چاقو به قتل رساندم.

  • نگاه کارشناس: فهیمه محمدیان، روانشناس ارشد مرکز مشاوره معاونت اجتماعی غرب استان تهران

در این پرونده دو موضوع مهم قابل توجه است نخست معضل اعتیاد به مواد مخدر و دیگری خشونت که باعث وقوع جنایت شده است. یکی از تبعات اعتیاد سرد شدن روابط بین زوجین و دیگر اعضای خانواده است. مینا در شرایطی به مصرف شیشه رو آورده بود که از شوهرش جدا شده و با اینکه در یک خانه زندگی می‌کردند اما احساس تعهدی نداشته و براساس اظهارات خود متهم از همسرش دلسرد شده بود. از سوی دیگر منصور نیز در اثر خشونت آنی که وجودش را پر کرده، درصدد کشتن همسرش بوده است.در بسیاری از پرونده‌هایی که متهمان با این انگیزه دست به جنایت زده‌اند پس از مدتی پشیمان می‌شوند. بنابراین بهتر است قبل از آن که دیر شود در رویارویی با مشکلات و چالش‌های زندگی خشم و کینه را مهار کرده و با عقل و منطق تصمیم بگیریم چرا که خشم مانع تصمیم درست و عقلانی می‌شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *