شناسه خبر: 20704 منتشر شده در مورخ: 1399/2/15 ساعت: 12:21 گروه: اجتماعی  
تمرینات سنگین قایقران معلول در قرنطینه خانگی

تمرینات سنگین قایقران معلول در قرنطینه خانگی

عضو تیم ملی قایقرانی معلولان گفت: در قرنطینه خانگی با دستگاه شبیه‌ساز قایقرانی که فدراسیون قایقرانی در اختیار ما گذاشته است نه تنها رکوردم افت پیدا نکرده بلکه آماده شرکت در مسابقات هستم.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا اسلام جاهد اظهار کرد: از ۲۵ اسفند تا امروز که اردوهای تیم ملی قایقرانی معلولان به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی مواجه شده است تمرینات خود را به طور مرتب در منزل پیگیری می‌کنم و با دستگاه شبیه‌ساز قایقرانی که فدراسیون قایقرانی در اختیار ما گذاشته است علاوه بر اصلاح تکنیک سعی می‌کنم توان و قدرت بدنی خود را نیز افزایش دهم.وی گفت: این دستگاه ۹ لِوِل دارد که لول آخر آن برای تمرینات استقامتی و قدرت بدنی است. در این سطح پارو زدن به سختی انجام می‌شود و من سعی می‌کنم توان عضلات و قدرت بدنی خود را افزایش دهم و تمرینات سنگینی را انجام دهم.وی گفت: علاوه بر استفاده از این دستگاه یکسری حرکات اصلاحی و تمرینات حرفه‌ای نیز که مربی تیم ملی هر روز به صورت مجازی در اختیار ما قرار می‌دهد، انجام می‌دهم تا افتی در رکوردم ایجاد نشود. تا امروز تمرینات خوبی را با این دستگاه شبیه‌ساز قایقرانی داشتم و قرنطینه خانگی نه تنها باعث افت رکوردم نشده است بلکه شرایطم به گونه‌ای است که آماده شرکت در مسابقات هستم.عضو تیم ملی قایقرانی معلولان اضافه کرد: من سعی کرده‌ام ۹۰ درصد از آمادگی خود را در قرنطینه خانگی با این دستگاه حفظ کنم و به هیچ عنوان از زمانی که اردوها تعطیل شده تمریناتم متوقف نشده است. دستگاه شبیه‌ساز قایقرانی بهترین سیستم برای پارو زدن است که معمولان ورزشکاران حرفه‌ای در فصل زمستان که امکان تمرین در آب را ندارند از این سیستم در منزل استفاده می‌کنند تا قدرت بدنی خود را افزایش دهند.جاهد تصریح کرد:‌ من هر روز دو نوبت صبح و دو نوبت عصر به تمرینات بدنسازی و حرفه‌ای زیر نظر مربی خود می‌پردازم و حتی به صورت مجازی مربی‌ام تمرینات من را تحت نظر می‌گیرد و اگر مشکلی در تکنیک داشته باشم از طریق شبکه مجازی آن را مرتفع می‌کند. در حقیقت سعی می‌کنم به صورت حرفه‌ای تمرین کنم تا پس از اینکه اردوها برگزار شد بتوانم خود را برای حضور در تمرینات آبی آماده کنم.وی خاطر نشان کرد: دستگاه شبیه‌ساز قایقرانی بهترین جایگزین برای تمرینات آبی است و با وجود اینکه مدت دو ماه است ما تمرینات آبی نداشتیم اما از طریق این دستگاه می‌توانیم خود را برای تمرینات آبی آماده کنیم و توان عضلات خود را بهبود ببخشیم.جاهد در خصوص زمان برگزاری اردوها گفت: هنوز هیچ چیزی مشخص نیست اما آن چیزی که من شنیدم این طور عنوان می‌شود که احتمالا از اوایل خرداد اردوها آغاز شود. البته این بستگی به نظر ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش و جوانان دارد که اجازه برپایی اردوها را بدهد یا خیر.وی در پایان افزود: هدفم بر این است که تمام تمرکز خود را در پاراکانو مسافت ۲۰۰ متر معطوف کنم و در این ماده خود را برای مسابقات کسب سهمیه آماده کنم. البته تنها کسب سهمیه برای من حائز اهمیت نیست و تلاشم قرار گرفتن روی سکوی پارالمپیک است. امیدوارم زودتر این شرایط به پایان برسد و من بتوانم به اهدافی که دارم دست یابم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *