شناسه خبر: 20670 منتشر شده در مورخ: 1399/2/10 ساعت: 13:46 گروه: اجتماعی  
تقدیر از تلاش‌های کارکنان شاغل در مراکز تحت پوشش بهزیستی در مقابله با کرونا

تقدیر از تلاش‌های کارکنان شاغل در مراکز تحت پوشش بهزیستی در مقابله با کرونا

رئیس سازمان بهزیستی کشور از آلودگی کمتر از ۱.۵ درصد کل مراکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی در کشور به ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش ایران سپید وحید قبادی دانا با بیان اینکه پرسنل زحمتکش و فداکار شاغل در مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی از هفته اول بهمن ماه تاکنون، در حال تلاش و مجاهدت برای حفاظت از جان مددجویان سازمان در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی کشور هستند، گفت: سالمندان، معلولان جسمی-حرکتی و ذهنی، بیماران روانی مزمن و همچنین فرزندانی که در مراکز نگهداری به سر می برند از جمله افرادی هستند که به شکل شبانه روزی در مراکز سازمان بهزیستی به سر می‌برند.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه‌ای که برای مقابله با شیوع کرونا انجام شده است، افزود: تاکنون کمتر از ۱.۵ درصد کل مراکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی آلوده به ویروس کرونا شده‌اند. با تلاش شبانه روزی بیش از ۲۰ هزار پرسنل این مراکز شامل پرستاران، بهیاران، مادریاران، پدریاران، مددکاران و تمام کسانی که در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی کشور مشغول فعالیت هستند، شرایط مناسبی برای نگهداری بیش از ۵۰ هزار معلول و سالمند  و ۱۰ هزار فرزند که در این مراکز، فراهم شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: به پاس زحمات این عزیزان و جهت قدردانی از تلاش‌های آنها با مساعدت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی مبلغ ۵۰۰ هزارتومان به هر یک از این پرسنل اختصاص داده و روی کارت آنها شارژ شد تا نشان دهیم ما قدردان زحمات آنها هستیم. این افراد از بهمن ماه تاکنون به شکل شبانه‌روزی جهت حفظ جان و سلامت مددجویان عزیزی که در مراکز شبانه روزی بهزیستی نگهداری می‌شوند تلاش کردند و فداکارانه جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و شبانه‌روزی در خدمت آنها بودند.

قبادی‌دانا ادامه داد: برخلاف آنچه در برخی از کشورها شاهد بودیم که کسانی که متولی نگهداری سالمندان و معلولان بودند، بعضا مراکز فعالیت خود را ترک کردند یا آمار بالای تلفات انسانی باعث تاسف و نگرانی شد، در کشور ما با همت و اهتمام ویژه‌ای که مردم برای نگهداری و حفظ شان و منزلت سالمندان دارند تاکنون نتایج خوبی را شاهد بودیم. البته تلاش ما ادامه خواهد داشت تا این بیماری کنترل شود  و تا زمانی که به طور کامل در مهار آن موفق شویم اجازه نمی‌دهیم این بیماری جان عزیران ما را تهدید کند.

وی با اشاره به آغاز پویش «همدلی مـؤمنانه» به دعوت مقام معظم رهبری برای فعالیت جهادی برای بهبود وضعیت معیشتی مردمی که در بحران کرونا از نظر معیشتی دچار آسیب شدند، تصریح کرد: جهت بهبود وضعیت معیشتی مددجویان سازمان بهزیستی در سراسر کشور تمام همت و تلاش خودمان را صرف می‌کنیم و این پویش توسط بهزیستی در سراسر کشور فعال شده و مردم می‌توانند جهت کمک به هم نوعان خود که تحت پوشش بهزیستی هستند، کمک‌ها را به حساب سازمان بهزیستی واریز کنند تا به شکل شفاف به دست مددجویان بهزیستی برسد و گزارش این کمک‌ها نیز سپس به سمع و نظر ملت ایران می‌رسد.

 گفتنی است پویش همدلی مؤمنانه در ماه ضیافت الهی با هدف گره گشایی از مشکلات نیازمندان، همچنین تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کنننده برای سالمندان، افراد دارای معلولیت، فرزندان بی سرپرست و سایر افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور، راه اندازی شده است و با راه اندازی این پویش سازمان بهزیستی به کمک مردم خیر و نیکوکار برای رفع مشکلات جامعه هدف خود اقدام خواهد کرد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *